مجموعه کتاب‌های برگزیده_سی میلیون کلمه

اولیای گرامی قطعا موثر‌ترین کار برای تربیت فرزندانتان، کتاب خوانی است. ما قصد داریم روزانه خلاصه ای از کتاب‌های برگزیده دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.

مجموعه کتاب‌های برگزیده_سی میلیون کلمه

اولیای گرامی قطعا موثر ترین کار برای تربیت فرزندانتان، کتاب خوانی است.

ما قصد داریم روزانه خلاصه ای از کتاب های برگزیده دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.کتاب دوم: سی میلیون کلمه


یافته­‌های حاصل از تحقیقات و مطالعات شش­ ساله­­ای «بتی هارت» و «تاد ریزلی» که در سال 1995 منتشر شد، به خوبی نشان داد که شرایط و قابلیت­‌های اجتماعی ـ اقتصادی خانواده­‌ی کودک، نقش خاصی را در موفقیت تحصیلی او ایفا نمی­‌کنند.


هارت و ریزلی، در مدت­ زمان تحقیقات خود فیلم­‌های متعددی را از خانواده‌های زیادی ـ از طبقات اجتماعی و اقتصادی مختلف ـ مورد بررسی و تحلیل قرار دادند و دریافتند که آنچه موفقیت بیشتر فرزندان خانواده‌­های سطح بالاتر را شکل می‌­دهد، نه طبقه­‌ی اجتماعی ـ اقتصادی آنان، بلکه میزان گفتگوی بیشتر والدین این خانواده‌ها با فرزندان‌شان است.


تحقیقات آنها مشخص کرد که فرزندان خانواده‌­­هایی که از وضعیت اجتماعی ـ اقتصادی بالاتری برخوردار هستند، در طول یک ساعت، به صورت میانگین، دو هزار کلمه می­‌شنوند اما همین رقم در ارتباط با همسالان آنها در خانواده‌­هایی که از نظر اجتماعی ـ اقتصادی، در سطح پایین‌­تری قرار دارند، تنها ششصد کلمه است. این بدان معناست که شکاف تعداد کلمات شنیداری فرزندان سطوح مختلف، در طول سال به رقم شگفت­‌آور سی میلیون کلمه می­رسد.

رشد اصلی مغز هر فردی در دوران کودکی و مخصوصاً دوران خردسالی و تا سن سه سالگی شکل می­‌گیرد. در این میان مغز کودکانی که ارتباط گفتاری و عملی خوبی با والدین خود دارند، قادر است، شبکه عصبی کارآمدتری را برای خویش بسازد که به معنای فهم و شناخت بهتر از خود و پدیده­‌های پیرامونی است و زمینه­‌ی پیشرفت‌­ها و موفقیت­‌های درخشان را برای برای فرد ایجاد می‌­کند. 

کتاب «سی­ میلیون کلمه» به شما کمک می‌کند تا ضمن کسب شناختی کارآمد از مغز و شبکه­های عصبی، بتوانید از طریق به‌کارگیری زبان و گفتگویی موثر، باعث شکل‌گیری بهتر شبکه‌ی عصبی مغز فرزندتان شوید و با ارتقای قابلیت تحلیل ذهنی‌اش، او را به سمت کسب موفقیت‌های بیشتر در زندگی، از جمله موفقیت‌های تحصیلی، هدایت کنید‌. 

3/21/2023 11:09:29 AM