ریدینگ-زبان انگلیس-درک مطلب ریاضی 90 -محمد شمس الدینی

ریدینگ-زبان انگلیس-درک مطلب کنکور 90 ریاضی-محمد شمس الدینی

ریدینگ-زبان انگلیس-درک مطلب ریاضی 90 -محمد شمس الدینی

سلام به دانش آموز های عزیز ✋

من محمد شمس الدینی فارغ التحصیل مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف هستم.

 

در این مطلب به بررسی ریدینگ کنکور ریاضی 90 میپردازیم.

📌 روش حل سوالات ریدینگ کنکور را در مطالب قبلی برایتان فراهم کرده ام که میتوانید از طریق لینک زیر به آن دسترسی پیدا کنید. 

روش حل سوالات ریدینگ کنکور


🎁 برای مشاهده و تمرین نمونه سوالات بیشتر ریدینگ، لیسنینگ، کلوز تست و ... می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

****مجموعه سوال، درسنامه و نکات انگلیسی****


این ریدینگ یک متن خاص و کاملا جدید در سوالات کنکور است. سوال 1 و 4 خیلی خاص است و احتمال تکرار آن ها در کنکورهای آینده خیلی زیاد است. 

سوال اول می پرسد که این متن از چگونه منبع ای گرفته شده است. پاسخگویی به این سوال که خیلی راحت است چون در جمله دوم مستقیما اشاره شده است که این یک encyclopedia است. پس گزینه 2 صحیح است. البته اگر اشاره نشده بود هم به راحتی می توان فهمید که بقیه گزینه ها منبع این متن نیستد. چون متن خیلی جامع است و دوره زیادی از تاریخ را شامل می شود پس گزینه 2 تنها گزینه صحیح می تواند باشد. در این سوال از ما می پرسد که one به چه کلمه ای اشاره دارد. قبل از جواب به سوال یک معنی کلمه Including باید آشنا باشیم. Including برای گفتن اینکه یک چیز یا نفر قسمتی از یک مجموعه بزرگتر است استفاده می شود. معنی "برای مثال" یا "از جمله" می دهد. در متن می گوید که این مجموعه داستان تعداد زیادی مقاله article را شامل می شود، از جمله یکی درباره تمدن. پس گزینه 3 صحیح است. 
در این سوال دوره زمانی که این مقاله پوشش می دهد را می پرسد. در پاراگرف دوم گفته می شود که یک دوره 7000 ساله را شامل می شود پس گزینه 1 صحیح است. 
این سوال هم خیلی خاص و جدید می باشد. می پرسد که جمله پاراگراف اول چه نقشی در دارد. در این جمله world history تعریف شده است. می تواند argument، reasoning، conclusion، theory یا یک نقش دیگر را در یک متن کنکور های آینده استفاده شود. -----------------------------------------------------------------------------------------------------

صفحه اینستاگرام ما 

برای ارتباط با برترها و رزرو پشتیبان ویژه  پیج کانون برترها را دنبال کنید.

همچنین میتوانید با شماره ۰۲۱۸۴۵۱ داخلی ۳۱۲۳ تماس بگیرید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------6/10/2023 4:20:45 AM
Menu