گفتگو با رتبه 95 کنکور تجربی و دانشجوی پزشکی تهران

گفتگو با علی الله دادی،رتبه 95 کنکور تجربی و دانشجوی پزشکی تهران

گفتگو با رتبه 95 کنکور تجربی و دانشجوی پزشکی تهران

گفتگو با علی الله دادی رتبه 95 تجربی و دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره شروع سال تحصیلی و چالش هایی که دانش آموزان در این بازه با آنها مواجه می شوند.


⭕با شروع سال تحصیلی و کلاس های مدرسه،خیلی از دانش آموزان نمی دانند که چطور همزمان هم با بودجه بندی آزمونها هماهنگ باشند هم با درس مدرسه،راه حل شما برای این مسیله در سال کنکور خودتان چه بود و چه پیشنهادی برای دانش آموزان دارید؟
(اولویت با مدرسه یا بودجه بندی آزمونهای کانون؟)

الف) بنده خودم در زمان مدرسه اولویت را به بودجه بندی آزمون‌های کانون میدام زیرا هم از لحاظ حجم مطالب مناسب بود و هم هر سه سال دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش میداد بنابراین برنامه‌ی هفتگی و روزانه‌ی خود را بر این اساس میچیدم و معمولا هم با عمل به این برنامه به امتحانات و درس مدرسه هم میرسیدم.

به طور مختصر چگونگی برنامه ریزی خود در هفته اول و دوم پیش از هر آزمون را شرح دهید.( تفاوت برنامه ریزی برای این دو هفته،اولویت دروس پایه و دوازدهم ، تست زدن در هفته اول و دوم و..)

ب) هفته اول بیشتر به مطالب جدید و مخصوصا مطالب دوازدهم که به تازگی تدریس شده بودند اختصاص داشت همچنین بیشتر تایم مطالعاتی این زمان به خلاصه نویسی و نکته برداری و درسنامه خوانی صرف میشد و زمان کمتری به حل تست اختصاص داده میشد اما در هفته دوم عمده‌ی زمان به تست زدن و رفع اشکال اختصاص میافت همچنین اخر هفته‌ی دوم نیز به مرور سریع اختصاص داشت. از جنبه‌ای دیگر نصف زمان مطالعه را به دوازدهم و نصف دیگر را به دهم و یازدهم اختصاص میدادم و این نسبت در دو هفته معمولا ثابت بود.  

⭕از چه زمان به طور جدی مطالعه کنکوری خود را آغاز کردید؟ 

توصیه شما برای دانش آموزانی که بازه مطالعاتی تابستان را از دست داده اند چیست؟

 دانش آموزانی که از ابتدای تابستان بطور جدی مطالعه خود را آغاز کردند از مهر چگونه برنامه ریزی کنند؟ 

ج) مطالعه جدی برای کنکور را از تیرماه شروع کردم دانش آموزانی هم که از تابستان مطالعه خود را بطور جدی آغاز کرده اند با توجه به برنامه‌ای که در تابستان اجرا کرده اند باید برنامه ریزی کنند بطور مثال اگر در تابستان دروس پایه را بطور کامل خوانده اند در برنامه ریزی مهرشان میتوانند وقت بیشتری را به دروس دوازدهم اختصاص دهند حتی میتوانند به پیش‌خوانی مطالب بپردازند اما پیشنهاد بنده این است که براساس برنامه‌ریزی کانون پیش بروند و عجله نکنند بلکه به جای بالا بردن سرعت، دقت و کیفیت مطالعه خود را بالا ببرند. نکته‌ی مهمی که قابل توجه است این است که افراد نباید فکر کنند که اگر درسی را در تابستان خوانده اند دیگر نیازی به مرور نیست و در ذهنشان باقی مانده است. بلکه حتما باید مرور مطالبی که در تابستان خوانده اند را در برنامه خود بگنجانند.
دانش‌آموزانی هم که تابستان بطور جدی مطالعه نداشته اند نباید سرخورده شوند. باید از همین امروز مطالعه جدی خود را شروع کنند. درست است که ممکن است برنامه‌ی فشرده تری داشته باشند نسبت به کسانی که از تابستان مطالعه کرده اند اما باید این را به یاد داشته باشند که اگر از الان شروع نکنند فردا مسیر برایشان سخت تر خواهد شد. این افراد باید بر اساس برنامه کانون جلو بروند و بطور مثل برنامه ریزی کنند که تا امتحانات ترم اول، نیمسال اول دوازدهم و یکی از پایه ها را بطور کامل و جدی بخوانند و بر همین اساس برنامه ریزی کنند. همچنین تا جای ممکن ساعت مطالعه خود را افزایش دهند.


سوالات خود از علی الله دادی رتبه 95 کنکور تجربی را در قسمت نظرات بپرسید.

منبع :

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )