گفتگو با فاطمه شاکری شیرغان-میانگین تراز 7032 -ششم دبستان

من از سال ششم ابتدایی به عضویت در کانون فرهنگی آموزش قلم چی درآمدم به دلیل موفقیت و پیشرفت تحصیلی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و به پیشنهاد خواهر کانونی ام در ازمون‌ها شرکت کردم و علا

گفتگو با  فاطمه شاکری شیرغان-میانگین تراز 7032 -ششم دبستان
نام و نام خانوادگی دانش‌آموز: فاطمه شاکری شیرغان
 نام شهر: ملارد  
پایه تحصیلی:ششم
میانگین تراز: 7032
تحصیلات پدر: پنجم ابتدایی
 شغل پدر:کارگر
 تحصیلات مادر: پنجم ابتدایی      
شغل مادر:خانه دار

تعداد سال حضور در کانون: 1 سال

تعداد آزمون های امسال: 52 آزمون
تعداد آزمون های مشابه پارسال: 14 آزمون

تعداد آزمون های هدفگذاری: 15 آزمون


                                                                                                                                                           

 

                                                                                                 شرکت در  آزمون‌های کانون

از چه زمانی وارد کانون شدید و در چه پایه‌هایی در آزمون‌های کانون شرکت کردید و چند سال؟ دلیل آن چه بود؟  آیا خودتان به این نتیجه رسیده بودید از این سال در آزمون ها شرکت کنید؟

 من از سال ششم ابتدایی به عضویت در کانون فرهنگی آموزش قلم چی درآمدم به دلیل موفقیت و پیشرفت تحصیلی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و به پیشنهاد خواهر کانونی ام در ازمون ها شرکت کردم و علاقه زیادی به شرکت در آزمون ها دارم.


دلیل حضور مداوم و پیوستگی شما در آزمون های کانون چه بود؟ مهم ترین ویژگی آزمون‌ها از نظر شما چیست؟ 

 دلیل حضور مداوم من در آزمون ها ،تسلط بر تمام مطالب کتاب درسی و آشنایی با تست زدن و مدیریت زمان و موفقیت در آزمون تیرهوشان بود.مهم ترین ویژگی آزمون های کانون برنامه ریزی دقیق آن از ابتدا تا پایان سال است آزمون های هدف گذاری و مشابه پارسال نیزکمک زیادی به پیشرفت تحصیلی و موفقیت در آزمون های اصلی کانون می کنند.


آیا در سال‌های حضور خود در کانون در آزمون‌ها غیبت کردید؟ چند غیبت؟ دلیل غیبت شما چه بود؟

خیر- من در تمام آزمون ها به طور پیوسته شرکت کردم .غیبت حتی در یک ازمون موجب عقب افتادگی بسیار زیادی می شود.


 آشنایی شما با کانون و آزمون‌های کانون چگونه بود؟آيا از خانواده و اشنايان و دوستان شما قبلا كسي كانوني بود؟ چه نتيجه اي گرفتند؟

خواهر من خودش کانونی است و من به پیشنهاد ایشان وارد کانون شدم او هم در آزمون ها ی تیزهوشان و نمونه دولتی نیز قبول شد.


شرایط کرونا و آنلاین بودن آزمون ها، تاثیری در نحوه شرکت و آزمون دادن شما گذاشته بود؟  شما چگونه در آزمون شرکت می کردید و خود را مدیریت می کردید؟ آیا در پردازش اول قرار می گرفتید؟

با توجه به اینکه مدرسه به طور مجازی برگزار می شود شرکت در آزمون ها کمک زیادی به پیشرفت تحصیلی می کند بنابراین پیوستگی خودم را حفظ کردم و از نمایندگی شهرمان ملارد دفترچه آزمون را صبح جمعه می گرفتم و مدیریت زمان را رعایت می کنم و همیشه در پردازش اول هستم .


برای پیشرفت کردن، با کسی مشورت کردید و از کسی کمک گرفتید؟

من از پشتیبان خیلی خوبم کمک می گرفتم و اگر سوال درسی داشتم از خواهرم می پرسیدم.


 به نظرت درس خواندن در تابستان، لازم است؟ آيا در آزمون‌های تابستان شرکت می‌کنید؟

بله آزمون های تابستان هم کمک شایانی خواهند کرد من حتما شرکت می کنم و نگاه به آینده را هم پاسخ می دهم .پیش خوانی در تابستان موجب پیشرفت چشمگیری در طول سال می شود.


 چه خاطره‌ی خوبی از شركت درآزمون‌های کانون دارید؟

وقتی برای اولین بار در آزمون ها شرکت کردم ترازم 5998 شد لحظه آزمون دادن بهترین احساس را داشتم که قابل توصیف نیست و اولین نفر در حوزه آزمون ،آزمونم را تمام کردم.

 

                                                                                                       برنامه راهبردی


 تا چه حد با منطق برنامه راهبردی کاملا آشنا بودید؟چگونه آن را اجرا می کردید و برای خودتان شخصی سازی می کردید؟ 

من تقریبا با برنامه راهبردی آشنا بودم من بیش از نیمی از مطالب را در هفته اول و مابقی را در هفته دوم می خواندم .نمودار پیشروی مطالب کمک زیادی به من کرد منظم شدن و برنامه ریزی درست اصولی ترین ویژگی برنامه راهبردی است .به عقیده من برنامه ریزی باید قابل اجرا و متناسب با توانایی ما باشد .من از همان آزمون اول به طور جدی برنامه ریزی کردم، از کم شروع کردم و آن را افزایش دادم.


  چقدر برنامه مدرسه و برنامه راهبردی برای شما فرق داشت؟ چگونه برنامه مدرسه و برنامه آزمون ها را با هماهنگ کردید؟

برنامه مدرسه ما خیلی با برنامه راهبردی متفاوت بود اما من سعی می کردم خودم را با برنامه راهبردی کانون هماهنگ کنم .درس هر روز را همان روز می خواندم و تنوع مطالعاتی داشتم

 

 منابع شما در تابستان چه بود؟ از کدام کتاب ها و به چه دلیل استفاده کردید؟

 من در تابستان از کتاب تابستان ،آبی و سه سطحی استفاده می کنم .کتاب تابستان کتابی بسیار مناسب جهت مرور و بازیابی است و کتاب ابی و سه طحی نیز منبع مناسبی برای تسلط بیشتر هستند .درطی سال تحصیلی با توجه به آزمون تیزهوشان از کتاب هوش کلامی و غیرکلامی کانون هم استفاده می کردم .آنها منابع بسیارمناسبی جهت موفقیت در آزمون تیزهوشان هستند.


شما پیوستگی زیادی در آزمون های اصلی داشتید ودر آزمون ها غیبت نداشتید، علت پیوستگی تان چه بود ؟

غیبت در یک آزمون مانند خراب شدن یک چرخ دنده در موتور الکتریکی است.بنابرین اصلا در آزمون ها غیبت نمی کنم .طبق برنامه راهبردی پیش می رفتم و بیشتر تمرکزم روی مباحث جدید بود همچنین اجرای برنامه راهبردی برای من از اهمیت بالایی برخوردار بود.


براي آمادگي درآزمون هاي تيزهوشان از كدام كتاب ها استفاده كردي و چه برنامه اي داشتيد؟از چه کتاب‌هایی سوال حل می‌کنید؟

من برای آمادگی در آزمون تیزهوشان از کتاب های هوش کلامی و غیرکلامی کانون استفاده می کردم .ابتدا روزانه 20 الی 30 تست می زدم و بعد آن را افزایش دادم و به 100 تا 200 تست در روز رساندم برای جمع بندی از کتاب 12 دوره آزمون جامع تیزهوشان استفاده می کردم.


                                                                                             کارنامه و سایت


از سایت کانون در این مدت چه استفاده هايي کردید ؟

من از نمونه سوالات و درسنامه های آموزشی و همچنین مقالات مشاوره ای و صفحه مقطع استفاده می کردم .


در صفحه‌ی شخصی ات در سایت کانون كدام قسمت هارا ميبينيد؟ چند وقت يك بار به صفحه شخصي سر ميزنيد؟

من از نمونه سوالات سایت کانون ،صفحه مقاطع،و مقالات مشاوره ای استفاده میکنم و تقریبا هر روز به سایت کانون سر میزنم.

 

 چه قسمت‌هایی از سایت کانون را مطالعه می‌کردید؟

 من تقریبا از همه قسمت های سایت کانون استفاده می کنم هر قسمت گامی در پیشرفت من می افزاید.


 از جعبه‌ی ابزار کارنامه، از کدام کارنامه‌ها استفاده ‌کردید؟ 

 من از تمام کارنامه ها به خصوص کارنامه 5 نوع درس جهت شناخت نقاط قوت و ضعف و برنامه ریزی بهتر و از کارنامه اشتباهات برای یادگیری بیشتر و برطرف اشکالات استفاده می کنم.


 به جز كارنامه ي اصلي از کدام کارنامه‌ها بیشتر استفاده کردید؟ چرا؟

 من به غیر از کارنامه اصلی از کارنامه اشتباهات برای رفع اشکالات و از کارنامه مبحثی به صورت مشاهده نقاط ضعف و قوت در هر مبحث استفاده می کردم.


شما در بررسی کارنامه ی آزمون هایتان آیا ابتدا به نقاط ضعف خود توجه می کردید یا به نقاط قوت ؟ چگونه آزمون ها را تحلیل می کردید ؟ 

هم به نقاط قوت و هم به نقاط ضعفم توجه می کردم و در همان روز آزمون آزمونم را تحلیل می کردم و نزده ها و غلط هایم را به همراه نکته های آموزشی می نوشتم.


                                                                                        برنامه ریزی شخصی و روش مطالعه

 آيادفتر برنامه ريزي داشتيد؟ دفتر برنامه ريزي چه كمكي به شما كرد؟

 بله-من پایان هر روز دفتر برنامه ریزی را با دقت پر میکردم و به کمک آن برای روز بعد بهتر برنامه ریزی می کردم ،یعنی اگر1 ساعت ریاضی خوانده بودم ،تصمیم گرفتم فردا 1ساعت و 15 دقیقه بخوانم و پایان هر هفته می دیدم چقدر افزایش یا افت ساعات مطالعه داشتم .


 از دفتر برنامه ریزی و صفحه ی 182 استفاده می کردید؟ مهمترین ویژگی دفتر برنامه ریزی از نظر شما چیست؟

بله خیلی با دقت .از نظر من افزایش ساعات مطالعه و منظم کردن و تنوع مطالعاتی بخصوص رقابت با خود از مهم ترین ویژگی های دفتر برنامه ریزی هستند.


در کدام درس ها روش مطالعه ی خود را تغییر دادید و پیشرفت زیادی داشتید ؟

 در دروس ریاضی و فارسی با استفاده از کتاب آبی و سه سطحی و تغییر روش مطالعه از 5 یا 6 از 10 خودم را به 10 از 10 رساندم.                                                                                        مهارت های خودتنظیمی : فراشناخت + هوش هیجانی

بهترین تراز شما در کدام درس ها بود ؟ روش مطالعه شما در این درس ها چه بود ؟ کدام درس‌ها در آزمون‌های کانون نقطه‌ قوت شما بودند؟ 

  بهترین تراز من در دروس ریاضی ،علوم و فارسی بوده من با صبر و حوصله این درس ها را مطالعه می کردم و با استفاده از کتاب های آبی و سه سطحی روزانه تست زیادی می زدم.


روش مطالعه کدام درس شما به نظرتان می تواند به عنوان یک روش مطالعه موثر به دانش آموزان دیگر کمک کند ؟ روش مطالعه ي اين درس را توضيح دهيد؟

 در درس ریاضی به دانش آموزان توصیه می کنم ابتدا به طور کامل کتاب درسی بخوانند تا هر چند بار که کامل متوجه موضوع شدند سپس از یک منبع تشریحی سوال حل کنند از کتاب آبی و سه سطحی برای تسلط بیشتر تست بزنند.

 

 پیشخوانی در تابستان را چگونه انجام می‌دهی؟ كلاس رفتيد يا خودتان خوانديد؟

من در تابستان ابتدا دروس سال گذشته را مرور می کنم سپس دروس سال آینده را پیش خوانی می کنم .روش پیش خوانی من به این صورت است که ابتدا از روی فایل pdf کتاب درسی متن کتاب را می خوانم سپس فیلم های آموزش آن مبحث را می بینم برای تسلط بیشتر ،نگاه به آینده را نیز در آزمون ها پاسخ می دهم.


 تعطیل شدن مدارس به خاطر کرونا چه تأثیری روی درس خواندن شما داشت؟

 باعث شد ساعات مطالعه و پیشرفتم افزایش پیدا کند.


برای آینده چه برنامه‌ای دارید؟ 

از همین حالا دروس سال آینده را پیش خوانی می کنم و منظم و پیوسته پیش خواهم رفت و تصمیم دارم حتما دفتربرنامه ریزی را با دقت بیشتری پر کنم.


بهترين پشتيبان هاي شما دركانون چه اشخاصي بودند، لطفا نام ايشان را بگوييد؟ و بگوييد چه كمك هايي به شما كردند؟

 سرکارخانم گلشنی بهترین پشتیبان من هستند و من موفقیتم را در آزمون ها مدیون ایشان هستم و من اگر سوال مشاوره ای داشته باشم از ایشان می پرسم و ایشان با صبر و شکیبایی پاسخ می دهند.


کدام معلم خود را به عنوان معلم برتر معرفی می کنید؟چرا؟

  سرکارخانم خدامرادیان (معلم پایه اول) با صبر و حوصله بسیار زیادی خیلی دقیق و کامل ما را راهنمایی می کرد من هرچه دارم بر اثر تعلیم اوست. معلم پایه پنجم و ششم من هم سرکار خانم طاهرخانی و میرزایی کمک بسیار زیادی به من کردند و مدیون ایشان هستم آن ها به من یاد دادند چگونه خود آموز باشم و خودم تلاش کنم.

  

كداميك از معلم هاي شما بهترين سوالات امتحاني را طرح مي كردند؟

 سرکار خانم خدامرادیان (دبیر پایه اولم)

 

 

 

6/6/2023 8:40:55 AM
Menu