گفتگو با زهرا مظفری -میانگین تراز 6330 -ششم دبستان

من از کلاس پنجم وارد کانون شدم و تا الان به صورت مستمر در آزمونها شرکت می‌کنم و از فروردین برای آزمونهای سال هفتم نیز پیش ثبت نام را انجام داده ام که

گفتگو با زهرا مظفری -میانگین تراز  6330  -ششم دبستان
نام و نام خانوادگی دانش‌آموز:   زهرا مظفری      
  نام شهر:  خرامه
 پایه تحصیلی: ششم  دبستان
 میانگین تراز:   6330    
تحصیلات پدر: کارشناسی ارشد تربیت بدنی  
  شغل پدر:  راننده تاکسی
   تحصیلات مادر  کارشناسی ارشد کامپیوتر
   شغل مادر:   خانه دار

تعداد سال حضور در کانون: 2 سال

تعداد کل آزمون ها در 2سال: 70 آزمون
تعداد آزمون های امسال: 52 آزمون

تعداد آزمون های هدفگذاری: 15 آزمون

تعداد آزمون های مشابه پارسال: 10آزمون


                     

                                                                                   شرکت در  آزمون‌های کانون

  از چه زمانی وارد کانون شدید و در چه پایه‌هایی در آزمون‌های کانون شرکت کردید؟آیا خودتان به این نتیجه رسیده بودید از این سال در آزمون ها شرکت کنید؟ 

من از کلاس پنجم وارد کانون شدم و تا الان به صورت مستمر در آزمونها شرکت می کنم و از فروردین برای آزمونهای سال هفتم نیز پیش ثبت نام را انجام داده ام که سومین سال حضور من در کانون است. علت ورود من به کانون این بود که من یک برادر بزرگتر دارم به نام محمد که کلاس نهم هستند و جزو نفرات برتر مقطع نهم نیز هستند و میانگین تراز ایشان     6500  است  و ایشان نیز از کلاس پنجم در آزمونهای کانون شرکت می کردند و به همین علت در آزمون ورودی مدرسه تیزهوشان قبول شدند و انگیزه ای شد تا من نیز در آزمونها شرکت کنم.  


 دلیل حضور مداوم و پیوستگی شما در آزمون های کانون چه بود؟ مهم ترین ویژگی آزمون‌ها از نظر شما چیست؟ 

چون با حضور مداوم باعث می شود نظم بهتری در درس خواندن داشته باشم و برنامه ریزی بهتر و نتیجه بخش تری برای ردس خواندن پیش رویم باشد.


 آیا در سال‌های حضور خود در کانون در آزمون‌ها غیبت کردید؟

خیر در هیچ آزمونی اعم از هدفگذاری مشابه پارسال غیبت نداشتم و در ازمونهای آمادگی تیزهوشان نیز شرکت کردم . همچنین همه آزمونهای کتاب 12 آزمون تیزهوشان را نیز طبق زمانبندی کانون شرکت کردم.

 

آشنایی شما با کانون و آزمون‌های کانون چگونه بود؟آيا از خانواده و اشنايان و دوستان شما قبلا كسي كانوني بود؟ چه نتيجه اي گرفتند؟

برادرم در مقاطع پنجم و ششم در آزمون های کانون شرکت می کردند که در آزمون ورودی تیزهوشان قبول شدند و باعث شد که من نیز در آزمونها شرکت کنم.


شرایط کرونا و آنلاین بودن آزمون ها، تاثیری در نحوه شرکت و آزمون دادن شما گذاشته بود؟ 

من  و برادرم  هردو راس ساعت مقرر آزمونها را در منزل برگزار می کردیم . صبح روز جمعه پدرم دفترچه ها را از نمایندگی تحویل می گرفتند و ما در منزل شرایط آزمون را شبیه سازی می کردیم تا ترازمان واقعی باشد و لباس مدرسه می پوشیدم و حتی ماسک می زدم تا شرایط آزمون را کاملا رعایت کرده باشم. و همیشه هم در پردازش اول قرار داشتیم.  البته در ابتدای کار هماهنگی با تدریس آنلاین در مردسه و برگزاری آزمونها و امتحانات آنلاین برایمان نا آشنا بود ولی به تدریج  با تکرار و مرور زیادی که  در برنامه قلمچی وجود دارد باعث شد که چندبار درسها را بخوانیم و در یادگیری هم خیلی به ما کمک کرد. و چون ما همه شرایط را در منزل شبیه سازی می کردیم کم کم به آزمون آنلاین  نیز عادت کردیم.


 آیا در آزمون های هدف گذاری شرکت می کردید؟ آزمون های هدف گذاری چه تاثیری در تعادل مطالعاتی و ساعت مطالعه شما وپیشرفت در هر آزمون داشت؟

بله در تمام آزمونهای هدفگذاری شرکت می کردم چون باعث می شد که متوجه اشتباهاتم قبل از آزمون اصلی بشوم و   در زمان باقی مانده تا آزمون اصلی جمعه بعد آنها را برطرف کنم.


  آیا در تابستان در آزمون ها شرکت می کردید؟  و شرکت در آزمون های تابستان به شما در طول سال و در دوران مدرسه چه کمکی کرد؟

بله از تابستان شرکت می کردم تا با برنامه آزمونها درسهای سال قبل برایم مرور شود و بتوانم تست هم کار کنم. چون در طول سال وقت کمتری برای تست زدن برایمان وجود دارد ولی تابستان وقت آزادتری داریم.

 

 

                                                                                                      برنامه راهبردی


 منابع شما در تابستان چه بود؟ از کدام کتاب ها و به چه دلیل استفاده کردید؟ منابع شما در طول سال چه بود؟ 

من و محمد هر دو در تابستان از کتاب های تست آبی و همچنین کتاب آزمون تابستان استفاده می کنیم. همچنین محمد کتاب سه سطحی را نیز در تابستان برای تسلط بیشتر استفاده می کند.


 شما پیوستگی زیادی در آزمون های اصلی داشتید ودر آزمون ها غیبت نداشتید، علت پیوستگی تان چه بود ؟برنامه ی راهبردی را چگونه اجرا می کردید ؟ 

چون با شرکت مداوم در آزمونها مطالب مرتب تکرار می شود و در یادگیری بیشتر موثر است همینطور سرعت تست زنی مان نیز بیشتر می شود. و من همیشه با برنامه هماهنگ بودم و اگر در درسی عقب می افتادم در آزمونهای مرور آنرا جبران می کردم.


 براي آمادگي درآزمون هاي تيزهوشان از كدام كتاب ها استفاده كردي و چه برنامه اي داشتيد؟از چه کتاب‌هایی سوال حل می‌کنی؟

کتاب هوش کلامی و غیر کلامی – کتاب 12 آزمون تیزهوشان و کتابهای آبی قلمچی – 


                                                                                                   کارنامه و سایت

 از سایت کانون در این مدت چه استفاده هايي کردی ؟

تقریبا هر روز به سایت سر می زنیم و مطالب مربوط به مقطع خودم و همینطور خلاصه درسها و فیلم ها را می بینم.


 روز جمعه كارنامه را چه ساعتي مي گيري ؟ و چگونه و به كدام قسمت ها بيشتر توجه مي كني؟

چون ما در ساعت قانونی در آزمون شرکت می کنیم کارنامه را در ساعت 4 و در پردازش اول همیشه دریافت می کنیم.


 بعد از برگزاري آزمون ،آزمون‌ها راچگونه تحلیل می‌کردی؟

بعد از آزمون استراحت می کردم و بعد از صدور کارنامه ی آزمون و دریافت پاسخنامه تشریحی همراه با مادرم به تحلیل کل سوالات آزمون می پرداختم  و روز شنبه در دفترخودآموزی سوالات اشتباهم را یادداشت می کردم تا دوباره کار کنم.


 چه قسمت‌هایی از سایت کانون را مطالعه می‌کردید؟ 

صفحه شخصی –  صفحه مقطع – صفحه ی شهر – گفتوگو با برترها – اخبار صفحه مقطع


به جز كارنامه ي اصلي از کدام کارنامه‌ها بیشتر استفاده کردید؟ چرا؟

همه ی کارنامه را نگاه می کردم ولی به جز کارنامه اصلی بیشتر کارنامه ی دروس و نمودار پیشرفت – چون برای جبران نقاط ضعف با بررسی کارنامه سیر پیشرفت یا افت درسها را متوجه می شوم و دنبال جبران آن می روم.


                                                                                        برنامه ریزی شخصی و روش مطالعه

 آيادفتر برنامه ريزي داشتيد؟ دفتر برنامه ريزي چه كمكي به شما كرد؟

بله دفتر برنامه ریزی ام را مرتب تکمیل می کردم چون باعث  نظم در کارم می شود. حتی کارهای غیر درسی را نیز با این دفتر می توان نظم داد.


 ساعت مطالعه خودرا طول دوره بنويسيد؟ ساعت مطالعه شما ابتدای شرکت در آزمون های برنامه ای کانون چقدر بود؟ 

روزانه 4 یا 5 ساعت مطالعه مفید دارم. قبل از شرکت در آزمونها بسیار کمتر درس می خواندم چون با تست هنوز آشنا نشده بودم و برای سوالات تشریحی نیز همان میزان بنظرم کفایت می کرد ولی بعدا متوجه شدم که باید عمیق تر درس خواند.


 آيا كارنامه هاي خودرا به دفتربرنامه ريزي سنجاق مي كرديد چه فايده اي برايتان داشت؟

بله چون میزان تاثیر درس خواندنم در دو هفته ی قبلی را می دیدم و باعث تشویق به مطالعه بیشتر می شود.


 چه برنامه ای برای مطالعه دروس عمومی و اختصاصی خود داشتید؟ 

دروس عمومی و اختصاصی هر دو در برنامه ام بود و مخصوصا درس فارسی را نسبت به قبل با دقت بیشتری خواندم چون واقعا سوالات  کانون مفهومی و عمیق بود. 


 در کدام درس ها روش مطالعه ی خود را تغییر دادید و پیشرفت زیادی داشتید ؟ 

علوم و ریاضی 

                                                                  مهارت های خودتنظیمی : فراشناخت + هوش هیجانی

 آیا خلاصه نویسی داشتید؟ روش خلاصه نویسی شما چگونه بود؟  

بله خلاصه نویسی حاشیه کتاب می نوشتم و برای مرور روز قبل از آزمون و آخر هفته ها خیلی مفید بود. 


 بهترین تراز شما در کدام درس ها بود ؟ روش مطالعه شما در این درس ها چه بود ؟ 

درس ریاضی و علوم بهترین ترازم بود. ابتدا کتاب درسی و تمرین ها را می خواندم. بعد چند تست کار می کردم و تست های بیشتر در روزهای بعدی از همان مطلب باعث تکرار بیشتر می شد. دلیل قوت ان در سها تمرین و مرور و تست زیاد بود .


 پدر و ماردتان درسال آخر چه كمك هاي آموزشی به شما كردند؟  

پدر و مادرم  در همه مراحل و اوقات  همراه من و برادرم بودند و در بررسی آزمونها و تنظیم برنامه و رفع اشتباهات در کنار ما بودند و این شعار کانون که " اشتباهات خود را دوست داشته باشید " را همیشه به ما یادآوری می کردند که خیلی باعث کاهش استرس و درس گرفتن از اشتباهات می شود. همچنین پدربزرگ و مادربزرگ نیز در کنار والدین همیشه یار و همراه ما بودند که لازم است از هر دو آنها نیز تشکر کنم. 


 با تعطیل شدن مدارس به دلیل بیماری کرونا درس شما افت نکرد؟ ايا جدي تر درس خوانديد مثل گذشته يا كمتر از گذشته ؟ 

به نظر من کرونا باعث شد که تمرکز بیشتری روی درسها داشته باشم و بسیاری از اتلاف وقتها دیگر وجود نداشت، مثل رفت و آمد مسیر مدرسه یا مهمانی ها و مراسم مختلف کمتر شد و من وقت بیشتری برای درس خواندن داشتم .


از اشتباهاتت چگونه ياد مي گيري؟ 

من همیشه با بررسی و یادداشت کردن اشتباهاتم در دفتر خودآموزی و علامت زدن آن مبحث در کتاب با مرور و تمرین بعد از آزمون اشتباهاتم را جبران می کنم.


در خانواده ی شما چه کسانی کانونی بودند یا هستند ؟ چه نتایجی گرفتند ؟

همانطور که قبلا گفتم برادرم محمد نیز 3 سال کانونی هستند و در آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفتم قبول شدند. اکنون نیز در مقطع نهم جزو برترهای شهرستان هستند و در سال ششم نیز جزو برتر های سایت بودند.


                                                                                  روش های مدیریت زمان

برا ی مدیریت زمان سر جلسه کنکور چکار کردید؟ از کدام یک از روش هاي مدیریت زمان استفاده کردید؟ (ضربدر و منفي ، زمان هاي نقصاني ، استراتژي بازگشت) 

من امسال کنکور نداشتم ولی در آزمون تیزهوشان شرکت کردم که دست کمی از کنکور نداشت و زمان در این آزمون بسیار مهم است ولی من چون در آزمونهای زیادی شرکت کرده بودم بنابراین در وقت مقرر آزمون تیزهوشان توانستم به همه‌ی دروس در حد توانم پاسخ دهم و تمام سوالات را توانستم بخوانم و وقت کم نیاورم . فقط سوالاتی که شک داشتم را پاسخ ندادم و اکثرا را با اطمینان پاسخ دادم.

من چون در آزمونهای شبیه ساز زیادی شرکت کردم و در همه آزمونها نیز اصول را رعایت می کردم درآزمون ورودی تیزهوشان نیز وقت کم نیاوردم و توانستم با ذخیره وقت یکبار دیگر نیز بعد از اتمام دور اول پاسخ به سوالات حدود 7 دقیقه نیز مجددا به سراغ سوالات علامت دار بروم و آنها را نیز دوباره بررسی کنم.


 روش شما به پاسخگویی به سوالات در روز آزمون  تیزهوشان چه بود؟ ایا ترتیب دفترچه سوال را رعايت كرديد یا تغيير داديد؟

بله به ترتیب درسها را پاسخ دادم و از تکنیک ضربدر منها استفاده کردم تا وقتم در سوالات وقت گیر تلف نشود و به همه ی سوالات برسم. 


آیا اتفاق غیرمنتظره‌ای در جلسه ی کنکور برایتان به وجود آمد؟ آیا درسی بود که در جلسه ی کنکور شما را غافلگیر کرده باشد؟ چگونه خودتان را در آن شرایط مدیریت کردید؟

بله تعداد سوالات سرعت و دقت امسال مثل روند قیل نبود و بیشتر شده بود ولی من خونسردی خودم را حفظ کردم و حتی 7 دقیقه هم وقت ذخیره کردم و توانستم دوباره سوالات را چک کنم.

 

 

 

6/6/2023 9:51:50 AM
Menu