در فصل امتحانات باید تمام درس‌ها را بخوانید

در فصل امتحانات باید تمام درس‌ها را بخوانید. در این مدت‌زمان باقی‌مانده از 4 کتاب اصلی و اختصاصی شروع کنید.

در فصل امتحانات باید تمام درس‌ها را بخوانید

در فصل امتحانات باید تمام درس‌ها را بخوانید. در این مدت‌زمان باقی‌مانده از 4 کتاب اصلی و اختصاصی شروع کنید. مانند دانش‌آموزی که به‌تازگی این مباحث را یاد گرفته است درس بخوانید. پیشنهاد می‌کنم به سراغ کتاب پرتکرار بروید. با توجه به مبحثی که مطالعه کرده‌اید سؤالاتی را که دفعات بیش‌تری تکرار شده‌اند تمرین کنید و سپس به سراغ تمرین‌های کتاب و مطالبی بروید که معلم بر آن‌ها تأکید داشته است. نکته‌برداری و خلاصه‌نویسی خوب است، به شرط آن‌که زمان داشته باشید. با توجه به بارم‌بندی مباحث زمان اختصاص دهید. مثلاً به مبحثی که نمره‌ی بیش‌تری دارد، زمان بیش‌تری اختصاص دهید.

هم‌چنین اگر زمان کافی برای خواندن تمام درس‌ها ندارید در صفحه‌ی شخصی خود این امکان را دارید که اشتباهات‌تان در هر درس را ببینید و با استفاده از کتاب اشتباهات این سؤالات را تمرین کنید و نکات و هشدار‌های آموزشی و توضیح دام آن‌ها را چندین بار مرور کنید. این کتاب نیز مانند کتاب درسی، مبحث‌محور است و با کم‌ترین تعداد سؤال مفید در هر مبحث، شما را به بهترین نتیجه‌ی‌ ممکن می‌رساند.

معدل شما اولین معیار سنجش شما در هر مقطعی از تحصیل است. این روزهای پایانی سال تحصیلی را با جدیت بیش‌تری درس بخوانید. از مدرسه دور نشوید؛ زیرا تا وقتی به مدرسه می‌روید پیشرفت شما تداوم دارد و خود را موظف به خواندن درس‌های مدرسه می‌کنید. این آمادگی‌های کوچک، خواندن کل کتاب را برای شما آسان‌تر می‌کند.