10 نکته انتخاب هنرستان خوب

کی از راه‌های شناخت هنرستان خوب، استفاده از رزومه دانش‌آموزانی است که در گذشته درآن هنرستان تحصیل کرده‌اند.

10 نکته انتخاب هنرستان خوب

نکته اول : استفاده از رزومه فارغ التحصیلان هنرستان مورد نظر

 یکی از راه‌های شناخت هنرستان خوب، استفاده از رزومه دانش‌آموزانی است که در گذشته درآن هنرستان تحصیل کرده‌اند. استفاده از رزومه دانش‌آموزان می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا خروجی هنرستان مورد نظر را از نظر موفقیت دانش آموزانی که در آن درس خوانده‌اند، بررسی کنید. میزان موفقیت در کنکور و انتخاب مشاغل  مهم و ... ازمواردی هستند که طریق بررسی رزومه می‌توانید به دست آورید.

نکته دوم: معلمین و کادر آموزشی

از مهم‌ترین ویژگی‌های یک هنرستان خوب و حتی بهترین هنرستان‌ها چه بهترین هنرستان‌های تهران چه بهترین هنرستان‌های شهرستان‌ها،  وجود بهترین معلمان در آن است. معلمانی که بار علمی بالایی دارند و همچنین استفاده از ابزارهای کمک آموزشی را به بهترین نحو ممکن می‌توانند به دانش آموزان یاد دهند، بسیار ارزشمند هستند. همچنین این‌که معلمان بتوانند از امکانات هوشمند برای ارتقا سطح علمی دانش آموزان استفاده کنند نیز، می‌تواند یکی از گزینه‌های مهم در انتخاب بهترین هنرستان باشد. برای این کار حتما در مورد معلمان و کادر آموزشی مدرسه تحقیق کنید.

نکته سوم: امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی

چیزی که کاملا مشخص است این است که اعتبار یک هنرستان به میزان کارگاه‌ها و امکانات آموزشی آن است که معمولا شهریه مطابق با امکانات آن از دانش آموزان گرفته می‌شود. دانش آموزانی که بتوانند در بهترین کارگاه‌ها با بهترین معلمان کارهای علمی را بیاموزند به راحتی می‌توانند در آینده شغل مناسب رشته خود را بیابند و متناسب با آن درآمد داشته باشند و حتی به یکی از بهترین‌های حرفه خودشان تبدیل شوند. قبل از انتخاب هنرستان حتما از نو بودن، استاندارد بودن و مدرن بودن تجهیزات کارگاهی هنرستان مورد نظر مطمئن شوید.

نکته چهارم :  عوامل اجرایی و مدیر هنرستان

مدیر هنرستان و عوامل اجرایی آن یکی از گزینه‌های مهم در انتخاب کادر آموزشی، نظم و ترتیب برنامه های کلاسی، کیفیت آموزش و حتی تجهیز هنرستان به کارگاه‌های مدرن هستند. پس یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین هنرستان، شناخت مدیر مدرسه و عوامل اجرایی آن است که باید قبل از انتخاب هنرستان در موردش تحقیق کنید.

نکته پنجم: میزان شهریه

 

میزان شهریه یکی از مهم‌ترین عوامل انتخاب هنرستان است. میزان شهریه اگر متناسب با امکانات آموزشی هنرستان باشد، بسیار عالی است؛ اما اگر هنرستانی شهریه بالا اما آموزش ضعیف داشته باشد، نمی‌تواند در رده بهترین هنرستان چه بهترین هنرستان دخترانه و چه بهترین هنرستان پسرانه قرار بگیرد. نکته مهم در مورد شهریه هنرستان‌ها این است که بدانید هرچه هنرستانی شهریه بالاتری داشته باشد؛ لزوما بهترین هنرستان نیست و این موضوع هم برای هنرستان‌های شهرستان و هم هنرستان‌های تهران صدق می‌کند.

 

نکته ششم: امکانات هوشمند

 

با پیشرفت علم و فناوری نیاز به امکانات هوشمند یکی از مهم‌ترین نیازهای هر مدرسه و هنرستانی است. هنرستانی که مجهز به ویدیوپروژکتور، اینترنت باسرعت بالا، کامپیوترهای مجهز و... باشد می‌تواند در زمره یک هنرستان خوب قرار بگیرد؛ زیرا چنین امکاناتی می‌تواند در امر کیفیت آموزش بسیار تاثیرگذار باشد.

 

نکته هفتم: امکانات ورزشی و فرهنگی

 

هنرستانی که غیر از مسائل درسی بتواند شرایط مناسبی برای دانش‌آموزان فراهم کند تا بتوانند محیط راحت و فرح بخشی را تجربه کنند، می‌تواند یکی از بهترین هنرستان‌ها  باشد. تجهیزات ورزشی مناسب و امکانات ورزشی مفرح، داشتن اردوهای تفریحی و فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و... می‌تواند یکی از گزینه‌های یک هنرستان خوب باشد.

3/27/2023 4:38:37 PM