تابستان آمد!

و باز هم تابستان آمد. تابستان فصل دوم و گرم‌ترین فصل سال است. تابستان شامل 3 ماه تیر، مرداد و شهریور است. در این فصل میوه‌های تابستانی متنوع می‌رسند؛ مانند انگور، هلو، گلابی و... .

تابستان آمد!

نویسنده: علیرضا پورباقر، ششم دبستان از شیراز

 و باز هم تابستان آمد. تابستان فصل دوم و گرم‌ترین فصل سال است. تابستان شامل ۳ ماه تیر، مرداد و شهریور است. در این فصل میوه‌های تابستانی متنوع می‌رسند؛ مانند انگور، هلو، گلابی و... .

در این فصل دانش‌آموزان در حال گذراندن اوقات فراغت خود هستند و خود را سرگرم می‌کنند. بعضی‌ها به کلاس‌های مختلف مانند زبان انگلیسی، ورزش، شطرنج و... می‌روند. بعضی‌ها هم درس‌های سال تحصیلی که گذشت را مرور می‌کنند. 

بعضی از آن‌ها برای اینکه درس‌های سال تحصیلی گذشته را فراموش نکنند، در آزمون‌های تابستان کانون شرکت می‌کنند. آزمون‌های تابستان به آن‌ها کمک می‌کند که درس‌های سال تحصیلی قبل را فراموش نکنند و برای دانش‌آموزان مرور شود. بعضی از آن‌ها هم درس‌های سال تحصیلی جدید را پیش‌خوانی می‌کنند تا آمادگی برای شروع سال جدید داشته باشند. 

بعضی از دانش‌آموزان هم در تعطیلات تابستان به مسافرت می‌روند و به مادربزرگ و پدربزرگ خود سر می‌زنند. البته الان که کرونا هست باید خیلی دقت کنند و این سفرها را کمتر انجام بدهند.

راستی! وقتی تابستان تمام شد با خود فکر کنید که چگونه تابستان خود را گذراندید؟ 

5/31/2023 11:43:13 PM
Menu