آموزگار پُر مِهرم روزت مبارک

همه ساله در هفته‌ی بزرگداشت مقام معلم، تمامی دانش‌آموزان در تکاپوی تقدیر از زحمات یک‌ساله‌ی معلم خود هستند.

آموزگار پُر مِهرم روزت مبارک

همه ساله در هفته‌ی بزرگداشت مقام معلم، تمامی دانش‌آموزان در تکاپوی تقدیر از زحمات یک‌ساله‌ی معلم خود هستند. این روز یکی از معدود روزهای ماندگار دوران طلایی تحصیل تمامی دانش‌آموزان است. البته یک سال و چند ماهی هست که با شیوع ویروس کرونا آموزش به صورت غیرحضوری و مجازی دنبال می‌شود. در این میان معلمان کار بزرگی کردند. آن‌ها از طریق سامانه‌ی شاد و پیام‌رسان‌های فضای مجازی با دانش‌آموزان ارتباط برقرار کردند و نگذاشتند بین آموزش و یادگیری آن‌ها وقفه ایجاد شود. 

تبریک روز معلم در سال کرونایی متفاوت‌تر است؛ زیرا زحمات معلم‌ها نسبت به قبل چندین برابر شده است. از ضبط فیلم تدریس گرفته تا بارگزاری آن در سامانه، پاسخ به سؤالات و اشکالات دانش‌آموزان، بررسی تکالیف تک‌تک دانش‌آموزان و پرسخ و پاسخ از آن‌ها و... که نیازمند صرف زمانی بیشتر برای یک معلم است. بسیاری از معلم‌ها تمام این کار‌ها را به تنهایی و با امکانات کمی که دارند در منزل انجام می‌دهند.

معلم با اینکه در این ایام برق شادی را در چشمان دانش‌آموزانش بعد از یادگیری درس نمی‌بیند و دیگر آن هیاهو و شادی‌شان را پس از پایان زنگ آخر کلاس نمی‌شنود، ولی با علاقه و شور هیجان همچنان در تلاش است تا در خانه کلاس درس را بدون وقفه و منظم برقرار کند تا دانش‌آموزان بتوانند به یادگیری خود ادامه داده و آموزش در این روزهای سخت تعطیل نشود.

معلمان عزیز! تلاش شما را در این روزهای سخت ارج می‌نهیم. روزتان مبارک!

6/1/2023 1:51:48 AM
Menu