گفتگو با نازنین استادی رتبه 1 منطقه سه کنکور انسانی 1400

گفتگو با نازنین استادی میانگین تراز 7876 - دوازدهم انسانی . رتبه 20 کشوری و رتبه 1 منطقه 3 کنکور انسانی 1400 - قهرمان پیوستگی در آزمون‌های قلم چی

گفتگو با نازنین استادی رتبه 1 منطقه سه کنکور انسانی 1400

مشاهده صفحه شخصی نازنین استادی
نام و نام خانوادگی دانش‌آموز :  نازنین استادی    

                   
میانگین ترا ز:  7884                      
نام شهر : تنکابن      
تحصیلات پدر : لیسانس
شغل پدر : مهندس کشاورزی
تحصیلات مادر : لیسانس
شغل مادر : پرستار
تعداد سال حضور در کانون : 7 سالتعداد آزمون های کل : 155
تعداد آزمون های سال دوازدهم : 23

               

                                                       


این مصاحبه در تیر ماه انجام شده است .                                                                           شرکت در آزمون‌های کانون


 1. از چه زمانی وارد کانون شدید و در چه پایه‌هایی در آزمون‌های کانون شرکت کردید ؟ 

 من از سال پنجم دبستان وارد کانون شدم و از پایه پنجم تا سال دوازدم در کانون به مدت 7سال در آزمون ها شرکت کردم. خواهرم از کلاس سوم در آزمونها شرکت می‌کردند و من هم همانند خواهرم بخاطر برنامه ریزی مناسب برای درس خواندن در کانون شرکت کردم.


 1.  دلیل حضور مداوم و پیوستگی شما در آزمون های کانون چه بود؟ مهم ترین ویژگی آزمون‌ها از نظر شما چیست؟

در این 7سال سعی کردم که در هیچ یک از آزمون ها غایب نباشم و دلیل پیوستگی من این بود که همیشه دوست داشتم با برنامه درس بخوانم و برنامه ریزی کاملا منظم داشته باشم. مهمترین ویژگی آزمون اصلی: امکان رقابت با رقبا را در سطح کشور فراهم می‌کند و انگیزه درس خواندن را برای ما دو برابر می‌کند و باعت می‌شود خودمان را در شرایط مختلف چه خوب و چه بد مورد آزمایش قرار دهیم و برای کنکور آمادگی بیشتری داشته باشیم. 

مهمترین ویژگی آزمون هدفگذاری: همان طوری که از اسمش مشخص است شرایط هدفگذاری درصد را برای دانش آموزان فراهم می کند که با آن می توان تشخیص داد که در هفته دوم برای چه درسهایی باید بیشتر وقت بگذاریم. 

و اما ویژگی آزمون های مشابه پارسال: آمادگی هر چه بهتر برای آزمون های اصلی می باشد.


 1. نحوه حضور شما در آزمون ها در سال های پایه با سال کنکور چه تفاوتی برای شما داشت؟ 

کمی جدی تر شدم و خودم را بیشتر با برنامه هماهنگ کردم. در سال دوازدهم هیچ غیبتی نداشتم. آزمون‌های کانون واقعا برایم مهم و جدی بودند و سعی می کردم در هر شرایطی در آزمون‌ها شرکت کنم و با غیبت از برنامه جدا نشوم، بنابراین هیچ غیبتی در هیچ آزمونی نداشتم.


 1.  آیا در سال‌های حضور خود در کانون در آزمون‌ها غیبت کردید؟

خیر -  هیچ غیبتی نداشتم.

 

 1. آشنایی شما با کانون و آزمون‌های کانون چگونه بود؟آيا از خانواده و اشنايان و دوستان شما قبلا كسي كانوني بود؟ 
 2. من از طریق مسئول نمایندگی شهرمان آقای ایمان پرور و همچنین راهنمایی های خانواده ام با کانون آشنا شدم. بله خواهرم و بسیاری از اقوام و فامیل ها که عضو کانون بودند و همه آن ها به نتیجه دلخواه خودشان رسیدند، ولی چیزی که انگیزه مرا برای شرکت در آزمون‌ها دوچندان کرد قبولی خواهرم  در کنکور که  با کسب رتبه 32 در منطقه 3 در رشته پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی تهران بود.

 3. شرایط کرونا و آنلاین بودن آزمون ها، تاثیری در نحوه شرکت و آزمون دادن شما گذاشته بود؟ آیا در پردازش اول قرار می گرفتید؟ 

 من هر جمعه دفترچه کاغذی را از نمایندگی شهرمان دریافت می کردم و اگر گاهی بخاطر شرایط کرونا دفترچه کاغذی ارسال نمی شد از خانه پرینت می گرفتم، بله همیشه در پردازش اول قرار 

می‌گرفتم.

 

 1. شرکت در آزمون ها به صورت آنلاین در مقایسه با سال قبل چه تفاوتی برای شما داشت؟ 

خب مسلما احساس دلگرمی بیشتری برای حضور در خانه داشتم اما من یکی از صندلی های چوبی (عینا مثل صندلی های آزمون) در خانه داشتم و سعی می کردم شرایط را مثل آزمون‌های حضوری برای خودم شبیه سازی کنم .

 

 1. به نظر شما آزمون‌های آنلاین چه فايده اي دارد؟ ايا در آزمون‌ها غیبت می‌کردید؟ علت تداوم در شرکت در آزمون‌ها چه بود؟ 

آزمونهای آنلاین تجربه ی جدیدی بود و به نظرم این امکان فراهم شد که بچه ها خودشان را بیشتر از همیشه مورد امتحان قرار بدهند. خیر - غیبت نکردم چون برای من حائز اهمیت بود که از برنامه ها جدا نشوم و  جمعه ها ساعت 8 صبح آزمون خود را شروع می کردم .


 1. چقدر تراز و رتبه و درصد دیگران برای شما مهم بود؟ با توجه به آنلاین بودن آزمون آیا نگران تقلب برخی دانش آموزان بودید و چقدر این موضوع برایتان مهم بود؟

نمی توانم وانمود کنم که به این موضوع توجهی نمی کردم اما همیشه سعی من بر این بود که خودم را مورد آزمایش و آزمون قرار دهم و در سلامت کامل آزمون را سپری کنم.نگران تقلب نبودم چون می دانستم کنکور نتیجه واقعی را به همه نشان خواهد داد و در آنجا امکان تقلب وجود ندارد.


 1.  آیا در آزمون های هدف گذاری شرکت می کردید؟ 

بله شرکت می کردم. چون اهمیت زیادی در ساعات مطالعه و شناختن نقاط ضعف و قوت من داشت.


 1. چگونه و در چه زمانی در آزمون هدف گذاری و آزمون مشابه پارسال شرکت می کردید؟

در آزمون هدفگذاری پنج شنبه هفته اول و در آزمون مشابه پارسال پنج شنبه هفته دوم شرکت می کردم. خودم را مورد آزمایش و آزمون قرار می دادم و به همه درس‌ها در یک زمان پاسخ می دادم.

 

 1.  آزمون هاي هدف گذاري چه فايده اي برايتان داشت ؟ 

با آزمون هدفگذاری برنامه ریزی برای هفته دوم برای من شفاف تر می شد و آزمون مشابه پارسال به من کمک می کرد دلگرم تر نسبت به نتایج باشم.

 

 1.   آیا در تابستان در آزمون ها شرکت می کردید؟

بله در تابستان سال دهم و باعث منظم تر شدن و شفاف شدن برنامه های درسی من می شد.


 1.  اولین ترازی که در کانون گرفتید چند بود و به چه ترازی رسیدید؟ دلیل پیشرفت خود را چه می دانید؟

در سال دهم از تراز 6900 شروع کردم و این اواخر هم به تراز 8000 هم رسیدم. سعی و تلاش و با برنامه ریزی منظم درس خواندن و البته داشتن انگیزه خوب برای اهدافم


 1. در زمان هایی که خسته و یا نا امید بودید و یا اینکه به برنامه آزمون نرسیده بودید، آیا در آزمون ها حاضر می‌شدید؟ 

بله حاضر می‌شدم. این شرایط کم‌تر برای من پیش می آمد، اما اگر هم ایجاد می شد آرامش خودم را حفظ می‌کردم و به نقاط قوتم در دروس دیگر فکر می‌کردم، از کم شدن ترازم نگران نبودم چون می‌دانستم به تناسب تلاش و کوشش خودم می توانم نتیجه دلخواه و خوبی را کسب کنم.


 1. آیا در همه ی آزمون های دوران جمع بندی کانون شرکت کردید ؟

در همه آزمون های جمع بندی شرکت کردم و پیوستگی لازم خود را حفظ کردم.


 1.  آیا در آزمون ها دوران طلایی نوروز شرکت کردید؟ روش مطالعه و ساعت مطالعه در عید چقدر بود؟

بله شرکت کردم. روش مطالعه ام برای آزمون 7 فروردین ماه و 21 فروردین ماه که حالت جمع بندی داشتند کمی تغییر کرد، همراه با تست جمع بندی کتاب‌های مختلف کانون و مرور متن کتاب‌های درسی بود. ساعت مطالعه ام حدود 9 الی 10 ساعت بود.

 

 1. وضعیت درسی شما قبل از شرکت در آزمون های کانون چگونه بود و چقدر تغییر کردید ؟

در کل وضعیت خوب و قابل قبولی داشتم، اینکه با برنامه و منظم درس بخوانم.

 

 1.  برای رسیدن به تراز کنونی ، چطوربرنامه‌ریزی‌های خود چه تغییری‌ ایجاد کردید؟

ساعات مطالعه ام را افزایش دادم،از هدفگذاری آزمون‌های قبل حتی در تراز استفاده می‌کردم و به تناسب تلاشم برای خودم سقف تراز تعیین می‌کردم.


 1.  برای پیشرفت کردن، با کسی مشورت کردید و از کسی کمک گرفتید؟

بله، از پدر و مادرم و همچنین خواهرم. البته همیشه از معلم های کانون هم در این زمینه مشاوره می‌گرفتم.


 1.  به نظرت درس خواندن در تابستان، لازم است؟ آيا در آزمون‌های تابستان شرکت کردید؟

بله نیاز است زیرا علاوه بر پیشرفت، آرامش روانی خوبی فراهم می شود. بله من شرکت می کردم.


 1.   چه خاطره‌ی خوبی از شركت درآزمون‌های کانون دارید؟

حس خوب نتیجه گرفتن وقتی که گهگاهی رتبه کشوری زیر 10 کسب می‌شد و این انگیزه خوب و قوی تری را برای ادامه کار فراهم می‌کرد.

 

 1.  بعد از شرکت در آزمون‌ها در مدرسه هم رشد داشتید؟

بله- آزمون های برنامه ای کانون امکان رشد و پیشرفت در مدرسه به لحاظ تشریحی خواندن مطالب فراهم می کرد.                                                                                                 برنامه راهبردی


 تا چه حد با منطق برنامه راهبردی کاملا آشنا بودید؟چگونه آن را اجرا می کردید و برای خودتان شخصی سازی می کردید ؟ 

آشنایی کاملی با آن داشتم، چون سالهای زیادی بود که آن را اجرا می کردم. من هر جمعه بعد از هر آزمون بعد از تحلیل و استراحت برنامه آزمون بعدی را با توجه به برنامه مدرسه در دفتری جداگانه می نوشتم تا هم بتوانم با آزمون‌های کانون و هم با برنامه مدرسه هماهنگ باشم. مهمترین ویژگی آن نظم دادن به برنامه‌ی درسی می‌باشد. برنامه ریزی خوب برنامه ریزی شناور یعنی قابل جابجایی است، به میزان کافی به هر درس اختصاص داده می‌شد. از تابستان سال دهم برنامه ریزی را کاملا جدی گرفتم.


 آزمون های هدف گذاری چقدر و چگونه به شخصی سازی برنامه راهبردی به شما کمک کرد ؟

تا حد مطلوبی. زیرا اولویت ها را در هفته دوم برایم مشخص می‌کرد.


 آیا روش مطالعه شما در سال کنکور با سال های پایه تفاوتی کرد؟ چه تفاوتی؟ آیا در باره روش های مطالعاتی خود با دیگران نیز مشورت می‌کردید؟ 

بله کمی جدی تر و با نظم تر شد. با خواهرم مشورت می‌کردم و تا حدی که می توانستم دلگرمی های لازم را برای اختصاص دادن به درس‌های مختلف را کسب کنم.

 

 آیا از کتاب آبی ، سه سطحی ،تابستان ،نوروز و زرد  استفاده کردید؟ مهم ترين ويژگی های اين كتاب هايی كه استفاده كرديد را توضيح دهيد؟

کتاب های آبی و سه سطحی- از کتابهای آبی به دلیل پیمانه ای بودن که نقد خوبی در تست روزانه ام را معین می کرد و از کتاب‌های سه سطحی به دلیل آشنایی با تیپ های مختلف سوالات. در دوران جمع بندی هم از کتاب‌های زرد که منبع خوب و تطابق کافی با تست ها و تیپ سوالات کنکور را داشت.


 یک خاطره‌ی آموزشی از آزمون‌های برنامه‌ای کانون که تا الان شرکت کرده‌اید، بگویید.

من در سال دهم که آزمون کانون به صورت حضوری بود متاسفانه یک سوال زبان را ندیدم و به آن جواب ندادم و وقتی به خانه برگشتم نگران این موضوع بودم که گزینه ها را اشتباه وارد نکرده باشم ولی وقتی کارنامه ام را دریافت کردم متوجه شدم که این اتفاق نیافتاده و از آن به بعد سعی کردم در وارد کردن پاسخ ها خیلی دقت کنم.


 از کدام‌یک از کتاب‌های کانون  استفاده  کردید؟

در پایه دبستان: پرتکرار- اشتباهات متداول  و در دبیرستان: سه سطحی-آبی- جامع

 

در هر درس منابع  مطالعاتی خود را بگویید ، مهم ترين ويژگي و فايده و دلیل انتخاب اين كتاب ها برای شما چه بوده است؟

برای دروس عمومی از کتابهای آبی و جامع و در دروس اختصاصی از کتابهای آبی و سه سطحی استفاده می کردم. امکان مشاهده با انواع تست ها برایم فراهم می شد و چون نفرات برتر کنکور سال‌های قبل از این کتاب ها استفاده می کردند، تصمیم گرفتم من هم استفاده کنم. •                                                                                        کارنامه و سایت     

 1. از سایت کانون در این مدت چه استفاده هايی کردید؟

گاهی اوقات بعد از آزمون ها به صفحه مقطع می رفتم و نظرات را می خواندم، سعی می کردم از اخبار تازه باخبر باشم و در صفحه شخصی نیز از انواع کارنامه هایی که کانون در اختیار ما قرار داده بود، استفاده می کردم.


 1.  چه قسمت‌هایی از سایت کانون را مطالعه می‌کردید؟

صفحه شخصی - صفحه مقطع-گفتگو با رتبه های برتر - مقالات مشاوره ای - اخبار تازه - کلکسیون روش‌ها


 1.  از جعبه‌ی ابزار کارنامه، از کدام کارنامه‌ها استفاده ‌کردید؟ 

کارنامه اشتباهات - پروژه ای - از کارنامه اشتباهات جهت کاهش اشتباهات و از کارنامه پروژه ای جهت هدفگذاری برای افزایش میانگین تراز                                                                          برنامه ریزی شخصی و روش مطالعه    


 آيادفتر برنامه ريزي داشتيد؟ دفتر برنامه ريزي چه كمكي به شما كرد؟

بله -با دفتر برنامه ریزی خودم رقابت می کردم و سعی می کردم هر روز بهتر و جلوتر از برنامه ام حرکت کنم.  دفتر برنامه ریزی نظم خوبی را به خواندن درس هایم داد.


در کدام درس ها روش مطالعه ی خود را تغییر دادید و پیشرفت زیادی داشتید ؟

درس ریاضی از تکنیک نقصانی استفاده کردم و توانستم درصد درس ریاضی از 50 به 90 و یا حتی 100 برسانم.                                                                  مهارت های خودتنظیمی : هوش هیجانی و فراشناخت  

 

 1. برای آینده چه برنامه‌ای دارید؟
 2.  رشته حقوق تا مقطع دکترا

 3.  قویترین درس شما چیست؟  از کدام کتابهایی در این درس ها استفاده کردید؟
 4.  ادبیات فارسی و عربی - از کتاب‌های سه سطحی و آبی

 

 1. بهترين پشتيبان هاي شما دركانون چه اشخاصي بودند؟

سرکار خانم علی پور( مدیر کانون) و خانم ابراهیمی عزیز( مسئول انفورماتیک) که همیشه با دلگرمی ها و صحبت هایشان راه را برای من روشن تر و هموارتر می کردند. و همیشه از صحبت با آن‌ها دلگرم می شدم.

 

 1.  کدام رشته ها را در اولویت قرار می دهید ؟

علاقه بسیار زیادی در رشته حقوق دارم و جز اولویت های اول من هست.


 1. نقش آموزشی خانواده در دوران کرونا در پیشرفت شما چه بود؟

برقراری سکوت و آرامش در کلاس‌های آنلاین، مدیریت و مواظب من در مقابل کرونا.

 

 1. کدام معلم خود را به عنوان معلم برتر معرفی می کنید ؟
 2. استاد ایمان پرور و استاد پورقاسمی- به نظرم افراد تکرارنشدنی در شهرمان هستند و در موفقیت بچه های شهر تنکابن نقش بسزایی دارند.

 3. كدام‌ يك از معلم های شما بهترين سوالات امتحانی را طرح می كردند؟
 4.  خانم ساعدی


 5.                                                                                       روش های مدیریت زمان   
 6.      
 7. برای مدیریت زمان سر جلسه کنکور از کدام یک از روش هاي مدیریت زمان استفاده کردید؟ 

از تمامی روش‌های ذکر شده استفاده کردم و به هیچ عنوان وقت کم نیاوردم. از استراتژی بازگشت استفاده می‌کردم.

 

 1. آیا در روز کنکور با سوالات سخت چالشی و طراحی جدید مواجه شدید؟  چگونه احساسات و زمان خود را مدیریت کردید؟ 

بعد از اتمام دفترچه عمومی خیلی از عملکردم راضی بودم و احساس آرامش داشتم، اما با مواجه شدن سوالات اختصاصی ( درس ریاضی) شوکه شدم، تنها به تعدادکمی از آن‌ها جواب دادم، اما توانستم استرس خود را کنترل کنم و با تمرکز بیشتری به ادامه سوالات بپردازم و پاسخ دهم، وقت اضافه را برای درس ریاضی گذاشتم و خدا روشکر توانستم تا حدودی برایم مطلوب شود.

 1.  روش شما به پاسخگویی به سوالات در روز کنکور چه بود؟ 

همیشه ترتیب سوالات را رعایت می کردم و در روز کنکور هم این ترتیب را رعایت کردم.

 1. آیا اتفاق غیرمنتظره‌ای در جلسه ی کنکور برایتان به وجود آمد؟

درس ریاضی غافلگیرم کرد اما رفته رفته به این فکر کردم که این شرایط و سختی برای همه هست و نباید نگران بود.