معرفی کتاب سه سطحی ریاضی دوازدهم تجربی

توسط هما پرتوانداز رتبه 226 منطقه دو کنکور تجربی 99 ، دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران من برای درس ریاضی از کتاب سه سطحی کانون استفاده می‌کردم.

معرفی کتاب سه سطحی ریاضی دوازدهم تجربی

معرفی کتاب سه سطحی ریاضی دوازدهم تجربی:

  توسط هما پرتوانداز رتبه 226 منطقه دو کنکور تجربی ۹۹ ، دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

من برای  درس ریاضی  از کتاب سه سطحی کانون استفاده می کردم.

از مزیت های کتاب ریاضی سه سطحی برای من این بود که سطح سوالات آن بالا بود و این کتاب برای دانش آموزان قوی که به دنبال سوالات چالشی هستند، بسیار مفید است. 

اغلب سوالات از ایده‌های جدیدی برخوردار هستند و راه‌حل‌هایی هم که در پاسخ نامه نوشته می شد، به گونه‌ای بود که کاملاً متوجه مفهوم کلی سوال می شدم.

از جمله تأثیری که این کتاب در موفقیت من داشت این بود که هنگامی که کتاب های تست دیگری را کار می‌کردم و تمام می شدند، به سراغ این کتاب می آمدم و از آنجایی که طبقه بندی سوالات، همچون دیگر کتاب‌ها به صورت مبحثی نیست و سوالات به صورت ترکیبی پخش شده‌اند، باعث می‌شد جمع‌بندی خوبی در فصل های مورد نظر داشته باشم. شبیه یک آزمون بود که این خود باعث می شد در آزمون های پیش رو بتوانم به درصد مطلوب برسم.

از ویژگی هایی که به نظر من جالب و مفید بود، این بود که سوالات به مباحث و تیپ هایی اشاره می کرد که کمتر کتابی به آنها توجه داشت. 

به عبارت دیگر، تنوع و ایده‌های سوالات بود که آن را از بقیه کتاب‌ها متمایز می‌کرد. 

همچنین، این که برای هر سوال مشخص شده بود که چه تعداد پاسخ داده‌اند و از این تعداد، چند نفر پاسخ صحیح داده اند، باعث می‌شد که خود آدم بداند در چه سطحی نسبت به دانش‌آموزان دیگر قرار دارد.

به دانش آموزان توصیه می کنم، وقتی که از روی سایر کتاب ها، درسنامه درس ها را  خواندند و با تیپ تست ها آشنا شدند،  این کتاب می تواند برایشانخیلی مفید باشد که تست های آن را  حل کنند، چون باعث نرمش ذهن آنها می‌ شود و به خوبی دانش‌آموزان را به چالش می کشد و حتی اگر سطح سوالات کنکور هم بالا باشد، آن ها آمادگی قبلی خواهند داشت و چون نگرش آن ها نسبت به سوال تغییر می‌کند، حتی در صورت مشاهده تیپ جدید هم می توانند سوالات را حل کنند.

لینک مشاهده کتاب: https://www.kanoonbook.ir/store/book/1152

5/30/2023 2:39:26 PM
Menu