گفت‌وگو با رتبه14 کنکور هنرستان99 رشته الکتروتکنیک:پوریا زارع

گفت‌وگو با پوریا زارع خورمیزی رتبه 14 کنکور هنرستان 99 رشته الکتروتکنیک از فردیس

گفت‌وگو با رتبه14 کنکور هنرستان99 رشته الکتروتکنیک:پوریا زارع

گفت‌وگو با پوریا زارع خورمیزی رتبه 14 کنکور هنرستان 99 رشته الکتروتکنیک از فردیس


تحصیلات پدر من دیپلم و مادرم نیز دیپلم است. شغل مادر من خانه دار و پدر من حراست هست.

 یک خواهر دارم و در پایه هفتم مشغول به تحصیل میباشد و در کانون ثبت نام نکرده است.

دوران ابتدایی در مدرسه هفده شهریور و دوران راهنمایی در مدرسه شهدای فردیس و دوران هنرستان را در هنرستان هیت امنایی شهید صدوقی گذرانده ام.


حضور در کانون، آزمون‌های برنامه‌ای و برنامه‌ی راهبردی

عاملی که باعث شد من در کانون ثبت نام کنم به دلیل این بود که یک آموزشگاه معتبر در سراسر کشور بوده و بسیاری از رتبه های بالای کنکور های سال گذشته برای این آموزشگاه بوده است. از سال دوازدهم به کانون آمدم(۱۳۹۸) و به مدت تقریبا یک سال و به دلیل آزمون های مشابه کنکور مفیدی که می گرفتند، به صورت مداوم حضور داشتم.  از سال های پایه در کانون شرکت نکرده ام.

 مهمترین ویژگی آزمون های کانون  سوالات عالی و مفید و آنها می باشد. من  فقط یک غیبت داشتم و علت آن هم این بود که روز  قبل آزمون ،خوب استراحت نکرده بودم و خواب موندم.

اوایل اهمیت چندانی به برنامه راهبردی نمیدادم و طبق برنامه خودم پیش میرفتم ولی یک بار برنامه راهبردی را تجزیه و تحلیل کردم و از کیفیت برنامه ریزی اش خوشم آمد و بعد تصمیم گرفتم که برنامه خودم و کانون به صورت هماهنگ باهم باشند و  با تلفیقی از برنامه ریزی خودم و کانون کیفیت برنامه درسیم را بالا بردم.


کلکسیون روش مطالعه 

دروس عمومی و دروس فنی یا تخصصی نقطه قوت من در آزمون های کانون بوده است.روش مطالعه من به این صورت است که یکبار به صورت روزنامه وار  فصل مربوطه را می خواندم و سپس با توجه به پیش زمینه ای که از آن فصل داشتم بار دیگر ولی با دقت بیشتر آن  فصل را میخواندم و برای اینکه در ذهنم بماند آن فصل را برای خودم به صورت کنفرانس بازگو میکردم البته این روش را برای دروس فنی که علاقه زیادی به آن  داشتم به کار میبردم تا مطالب به خوبی در ذهنم قرار بگیرد.دروس پایه که شامل ریاضی و فیزیک و شیمی است برای من چالشی بودند.

در درس ریاضی ،قبلا روش مطالعه این دروس براساس مطالبی بود که در مدرسه معلمان به ما یاد داده بودند و  برای کنکور آن  مطالب زیاد مفید نبودند، چون کنکور بالاتر از سطح مدرسه و البته از نظر من و با توجه به  اینکه من کلاس کنکور شرکت نکرده بودم با زدن تست های بسیار زیاد و با  یاد گرفتن نکاتی که در آن  تست ها بود توانستم خودم رو تقویت کنم.


ابزارهای کانونی

من از کتاب آبی پیمانه ای فیزیک و شیمی و دروس فنی استفاده میکردم .و برای من همه این کتاب ها مهم بودند چون تست های فوق العاده ای داشت به خصوص فیزیک و شیمی آن که تست های فوق العاده ایی داشت. من از سایت کانون هفته ایی دو الی سه بار استفاده میکردم  و از صفحه شخصی و جعبه ابزار کارنامه و گفت و گو با رتبه ها و دانش آموزان برتر بسیار استفاده میکردم زیرا  برای من بسیار جذاب و مفید بودند به خصوص بخش گفت و گو با رتبه های برتر ،زیرا می توانستم از تجربه های آنها استفاده کنم.

کارنامه اصلی آزمون و از کارنامه اشتباهات بیشتر استفاده میکردم و دلیل آن هم پی بردن به اشتباهاتی که در آزمون داشتم و درس هایی که در آن بیشترین اشتباه را در آنها داشتم  و  سرانجام به تقویت آن درسها میپرداختم. گفت وگو با نفرات برتر و دانش آموزان برتر و مقالات مشاوره ای به من انگیزه مضاعف میداد. مصاحبه با یکی از رتبه های برتر کنکور ۹۸ تاثیر خوبی بر روی من داشت و انگیزه زیادی به من داد.


نقش اولیا

من و یکی از دوستانم در کانون شرکت میکردیم و بقیه دوستانم در آموزشگاه های دیگر ثبت نام کرده بودند.  پدر و مادر من در طول سال های تحصیلی من نقش به سزایی در موفقیت های من داشته اند و برای من محیطی آرام و بدون و استرس را مهیا کردن تا من بتوانم موفقیت های زیادی به دست بیاورم و اگر هم در آزمونی افت تراز داشتم فقط علت آن را جویا میشدند و میگفتند که مشکلی نیست و با دادن قوت قلب به من باعث میشدند تا در آزمون های بعدی عملکرد بهتری داشته باشم. بله یکی از اقوام بنده بعد از اینکه من در کانون شرکت کردم و نتیجه خوبی را به دست آوردم ایشون هم ثبت نام کردن و تا الان نتایج خوبی را بدست آورده است. برنامه ریزی دقیقی که هم در تحصیلم و هم در زندگیم دارم چون از همان دوران بچگی پدر و مادرم من را با نحوه برنامه ریزی و مدیریت زندگیم آشنا کردن و باعث شدن که امروزه تمامی کار هایی که انجام میدهم طبق یک برنامه باشد.


روز کنکور

برای من خسته  کننده شده بود و در جلسه کنکور هم طبق برنامه ای که از قبل داشتم پیش رفت و مشکلی برایم پیش نیامد. من از ضربدر و منها و استراتژی بازگشت استفاده میکردم.

هر دو این روش ها برایم من موثر بودند زیرا در مدیریت زمان نسبت به سایر روش های دیگر بیشتر به من کمک میکرد.  ابتدا من به سراغ دروسی که نقطه قوت من بود رفتم و سپس در درس هایی که تسلط کمتری بر روی آن داشتم را جواب میدادم و به طور کلی ۳۰ دقیقه زمان اضافی آوردم و سراغ تست هایی رفتم که با روش ضربدر و منها مشخصشان کرده بودم.