رتبه610 تجربی: تابستانی که تغییر رشته دادم!

احمد غلامی به بیان تجربیات خود درباره تغییر رشته از ریاضی به تجربی می‌گوید و ...

رتبه610 تجربی: تابستانی که تغییر رشته دادم!

احمد غلامی

رتبه610 منطقه2 - دانشجوی پزشکی ایــران

« تابستانی که تغییر رشته دادم! »

من اول سال سوم دبیرستان به فکر تغییر رشته از ریاضی به تجربی افتادم اما اطرافیان،معلمان و دوستان من را منصرف کردند! همگی معتقد بودند موفقیت در چنین کاری با این شرایط سخت و در نهایت نشدنی است.

9 ماه تحصیلی سال سوم دبیرستان را خیلی خوب درس خواندم و معدلم بالا شد؛ ولی چون علاقه ای به رشته ریاضی نداشتم تقریبا مطالعه برایم کسل کننده و گاها نیز دشوار شده بود.

در نهایت در هنگام امتحانات نهایی سال سوم بود که به این جمع بندی رسیدم که در تابستان باید تغییر رشته بدهم! روز قبل از امتحان فیزیک نشستم و تمام روز به هدف و آینده فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که در مسیر دلخواهم گام نگذاشته ام. هنگامی که به این نتیجه رسیدم آن را با خانواده ام در میان گذاشتم و آنها نیز زمانی که پی بردند که این تصمیم من از روی اشتیاق و با سبق تامل گرفته شده است، به تصمیم من احترام گذاشته و از من بسیار حمایت کردند.

با شروع تابستان کتاب های رشته تجربی را گرفتم و شروع به مطالعه درس زیست شناسی کردم؛درسی که از آن هیچ ذهنیتی نداشتم.

پس از اینکه اطرافیان متوجه شندند که من تغییر رشته داده ام، خواه ناخواه انرژی منفی زیادی را به من منتقل کردند و به نوعی این انرژی در من دلسردی پدید می آورد؛ اما وقتی به قبول شدن در رشته پزشکی فکر میکردم، انگیزه ام چندبرابر می شد و صحبت های کسل کننده دیگران برایم اهمیتی نداشت!

بزرگترین اشتباهم سال کنکور خواندن بدون وقفه و اشتباه زیست و دور شدن از سایر کتب درسی بود. تابستان سال کنکور چون تغییر رشته داده بودم و کمی نسبت به زیست سردرگم بودم، شروع کردم با تمام توان به مطالعه زیست پرداختم؛ از صبح تا شب، هفت روز هفته!

 همین باعث شد از بقیه درس ها عقب بمانم و از طرفی بازده مطالعه زیست هم پایین بیاید. شما وقتی یک درس را به مدت طولانی مطالعه می کنید، بازده مطالعه شما پایین خواهد آمد و کم کم از آن درس هم خسته می شوید! توصیه ی من به همه ی دانش آموزان یازدهم این است که تابستان خود را به نحو صحیح مدیریت کنند و فقط و فقط روی یک درس تمرکز نکنند و سعی کنند با تنوع دادن به دروس مورد مطالعه، در نهایت بازدهی مطالعه خود را بالاتر ببرند.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه احمد غلامی یا سایر رتبه های برتر:
عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.