آموزش ساخت کاردستی (قسمت اول)

آموزش درست کردن کاردستی پروانه عروسکی با وسایل ساده یکی از ایده‌های دوست داشتنی و جالب کاردستی برای بچه‌ها ساخت پروانه با کاغذ رنگی است که با ساده‌ترین وسایل و بدون پیچیدگی انجام می‌شود.

آموزش ساخت کاردستی (قسمت اول)

 آموزش درست کردن کاردستی پروانه عروسکی با وسایل ساده

 یکی از ایده های دوست داشتنی و جالب کاردستی برای بچه ها ساخت پروانه با کاغذ رنگی است که با ساده ترین وسایل و بدون پیچیدگی انجام می شود. برای درست کردن کاردستی پروانه میتوانید کودکان را نیز با خود همراه کنید چرا که این مدل حیوان کاغذی با ابزار و وسایل بی خطر ساخته می شود و بچه ها از انجام ان لذت خواهند برد.

وسایل مورد نیاز درست کردن پروانه کاغذی:

کاغذ رنگی مخصوص کاردستی
قیچی
چسب
خودکار
 چسب دوطرفه

مراحل ساخت کاردستی پروانه رنگی

1. همه مواد رو تهیه کنید.

2. از دو رنگ مختلف برای درست کردن بال های پروانه استفاده کنید، یکی در بالا ودیگری در پایین. یکی از رنگ های مورد نظر را بردارید و برای بال های بالا استفاده کنید. درست مانند شکل آن را ببرید.

 3. مانند شکل ، کاغذ را باید خیلی مرتب و در فواصل یکسانی از هم تا بزنید ، تکه کاغذ رنگی دیگری آورده و همین کار را بر روی آن نیز انجام دهید. این کاغذ باید از اولی کوچکتر باشد.

4. 4 تکه کاغذ به صورتی که در تصویر می بینید، دربیاورید. دو تا برای شاخک ها استفاده می شود، یکی برای بدن پروانه است و دیگری هم برای اینکه دو تا بال رو نزدیک هم نگه دارد.

5. تکه ای را که برای پیچیدن دور بال ها انتخاب کرده بودید را چسب بزنید.

6. دو بال را از وسط نزدیک هم نگه داشته و خیلی دقیق و تمیز وسط آن ها را با تکه کاغذ چسب دار ببندید.

 7. دو کاغذ باریک تر را که برای شاخکها انتخاب کرده بودید را کمی تا کنید و یک صورت کارتونی بامزه هم برای صورت پروانه بکشید.

8. شاخک ها را به بدن پروانه بچسبانید و بعد بدن را به مرکز بال ها بچسبانید.

می توانید هر تعداد که دوست داشتید از این ها را درست کنید و برای تزیین خانه و یا اتاق کودکتان از این ها استفاده کنید و یا حتی هدیه دهید.

برگرفته از niniyari

6/3/2023 6:04:22 AM
Menu