روایتی از کتاب فیزیک (2) یازدهم تجربی از امیرمحمد حیدری

این کتاب دارای درسنامه‌های بسیار جامع وکامل می‌باشد به طوری که تمام مباحث کتاب درسی را پوشش می‌دهد .

روایتی از کتاب فیزیک (2) یازدهم تجربی از امیرمحمد حیدری


امير محمد حيدرى از شهر آمل دلیل استفاده و رضایت از کتاب آبی فیزیک (2) یازدهم تجربی را بدین صورت بیان کرده است :  

1 ) این کتاب دارای درسنامه های بسیار جامع وکامل می باشد به طوری که تمام مباحث کتاب درسی را پوشش می دهد به طوری که من با یک بار خواندن درسنامه های کتاب آبی فیزیک (2) از هر کتاب دیگر بی نیاز می شوم و آمادگی کامل برای حل سوالات تشریحی کتاب پرتکرار فیزیک ( 2) را کسب می کنم .

2) کتاب آبی فیزیک دارای سوال های تالیفی استاندارد است  که مطابق و همگام با فعالیت های کتاب درسی و سوالات تکمیلی آخر فصل می باشد و تقریبا ً می توان گفت همه آن ها چالشی هستند به همین دلیل مناسب ترین کتاب برای خود ارزیابی تستی برای من می باشد .

3) دیگر ویژگی که کتاب آبی فیزیک را از دیگر کتاب های موجود در بازار متفاوت می کند این است که این کتاب کامل ترین بانک تستی سوال های شناسنامه دار از جمله سوال های کنکور سراسری از سال 1365 تا سال 1397 و سوال های منتخب آزمون های خود کانون آموزشی قلم چی می باشد و من با حل این تست ها  به تسلط بر سوال های استاندارد میرسم و خیالم از بابت آن ها آسوده می شود .

4) دیگر ویژگی حائز اهمیت این کتاب حل کاملاً تشریحی سوالات تستی می باشد که به طور کامل هر سوالی را برایم تفهیم میکند .

5) البته اگر سوالی را به طور کامل متوجه نشده باشم از DVD همراه کتاب استفاده کرده  و دیگر جای سوالی برایم باقی نمی ماند به همین دلیل وجود این DVD ها را برای این کتاب الزامی میدانم البته سایر مطالب مشاوره ای این DVD بسیار برایم مناسب بود .

6) ویژگی دیگر که شخصاً بین هیچ کتاب دیگر سایر انتشارات ندیده ام این بود که کتاب آبی به خط به خط کتاب درسی توجه می کند و به طور کامل آن را پوشش می دهد و فقط سوالات محاسباتی را در خود نگنجاده بلکه به مفاهیم کتاب درسی نیز پرداخته است .

این ویژگی های ذکر شده سبب شده است که من از این کتاب به عنوان اولین اولویت خود برای درس فیزیک استفاده کنم .


   شما هم می توانید نظرات و خاطرات خود را به صورت یک روایت از کتاب های کانون ارسال نمایید و جایزه بگیرید.