معرفی کتاب توسط دانش آموزان و پشتیبانان کانون

معرفی کتاب‌ها توسط دانش آموزان و پشتیبانان سال 98- ویژگی‌های یک کتاب با ذکر مصداق از بان دانش اموزان و پشتیبانان سال 98 بیان شده است

معرفی کتاب توسط دانش آموزان و پشتیبانان کانون

 جایزه ی کتاب با نوشتن معرفی کتاب

در آزمون 20 مهر در سوالات برگه نظرخواهی(فراشناخت) از دانش اموزان خواسته شد که در مورد یک کتاب کانون مطلب بنویسند. دانش اموزان می توانند با نوشتن یک معرفی  و توضیح ویژگی های یک یا دو کتاب کانون از جایزه ی کتاب برخوردار شوند.

ویژگی های یک معرفی خوب از کتاب شامل:

1-کوتاه و جامع باشد.

2-چرا از این کتاب استفاده می کند؟

3-ویژگی های یک یا دو کتاب  با ذکر مثال و مصداق از نظر دانش آموز یا پشتیبان(مبحثی یا موضوعی یا حتی جزئی تر و تخصصی)

4-نقاط قوت کتاب از نظر دانش آموز یا پشتیبان بیان شود.

4-کلی گویی نباشد


شما نیز یک یا دو کتاب کانون را که از آن استفاده می کنید، معرفی نمایید و‌ پس از بررسی و تایید نهایی جایزه بگیرید . (جایزه : 50 درصد تخفیف خرید یک کتاب کانون برای دانش آموزان و یک کتاب رایگان برای دانش آموزان بورسیه )

فایل معرفی کتاب را می توانید از طریق پشتیبانتان  ارسال کنید. 


چند نمونه خوب از معرفی کتاب ها توسط دانش آموزان و پشتیبان ها را در ادامه مشاهده کنید.

فایل این مطالب را می توانید در قسمت فایل ضمیمه دانلود نمایید

_______________________________________________________

معرفی کتاب جدید سه سطحی فیزیک 3 دوازدهم ریاضی

علی قوام پور: دانشجوی مهندسی برق دانشگاه شریف- رتبه 64 کنکور سراسری 97

کتاب سه سطحی فیزیک شامل گلچین سوالات آزمون های برنامه ای کانون در چند سال اخیر است که اولا سطح بندی سوالات در سه سطح نسبتا دشوار، دشوار و دشوارتر، هم مناسب دانش آموزان برترو هم مناسب دانش آموزان تراز متوسط به بالا است و دوما سوالات این کتاب متناسب با سبک سوال ها در کنکور های سراسری در چند سال اخیر است. ویژگی مهم کتاب جدید سه سطحی فیزیک 3،این است کهدر این کتاب،تنها از سوالاتی استفاده گردیده که منطبق با کتاب جدید درسی است.

در کتاب جدید سه سطحی فیزیک 3 ریاضی:

1-در فصل 1 و 2 کتابدرسی فیزیک 3 ریاضی، تنها فرمول ها و توضیحات اولیه مربوط به آنها بیان شده، در حالی که در کنکور سراسری از این دو فصل، سوال های چالشی و خلاقانه مطرح می شود و یکی از نقاط قوت کتاب سه سطحی فیزیک3،داشتن این تیپ سوال ها است. برای مثال بررسی قوانین نیوتون در قالب های مختلف (مانند حرکت آسانسور و ...).

2-در کتاب درسی جدید، مطالبی از کتاب حذف شده یا تغییر کرده است که این تغییرات در کتاب جدید سه سطحی فیزیک 3 ،به دقت اعمال شده است. مثلا حذف محاسبات آزمایش یانگ، محاسبات لوله های صوتی، محاسبات مربوط به انرژی پتانسیل و جنبشی الکترون در اطراف هسته .

3-یکی دیگر از تغییرات کتاب درسی، تغییر sin به cos در معادله مکان- زمان در حرکت هماهنگ ساده است که در همه سوال ها و پاسخنامه های کتاب سه سطحی فیزیک، این تغییر اعمال شده است.

کتاب سه سطحی فیزیک3، علاوه بر این که منبع تکمیلی بسیار مناسبیبرای دانش آموزانتراز بالای 6000 است،دانش آموزان تراز بین 5000 تا 6000 نیزمی توانند به کمک مشاور، معلم ، پشتیبان و پدر و مادر خود از این کتاب استفاده کنند.

________________________________________________________________


معرفی کتاب جدید سه سطحی روان شناسی یازدهم (دانش آموز 98)

مائده شاهمرادی: رتبه 26 کنکور سراسری 96- دانشجوی حقوق دانشگاه تهران

درس روان شناسی یکی از دروس مهم و چالشی رشته انسانی است. دو ویژگی، تک کتابی بودن و حجم کم مطالب در این درس سبب شده است تا دانش اموزان رشته انسانی توجه ویژه ای به آن داشته باشند .

1-در کتاب درسی جدید مباحثی از متن اصلی کتاب حذف شده و تحت عنوان "برای مطالعه" آورده شده است، مثلا مبحث "روان شناسی نزد پیشینیان" و" نقش دستگاه های عصبی" در فصل یک از جمله مباحثی هستند که به عنوان " برای مطالعه" هستند. در حالیکه در سال های قبل جزء متن اصلی کتاب بود. در کتاب سه سطحی،‌ بیشترسوالاتاین بخشحذف شده ولی چون امسال اولین سالی است که این تغییر رخ داده تنها حدود 10 سوال از این مباحث در کتاب سه سطحی آورده شده است.

2-مبحث "رشد و شکل گیری هویت در دوره نوجوانی" در درس دوم از جمله مباحثی است که به متن اصلی کتاب در چاپ جدید اضافه شده، و از قسمت " برای مطالعه" حذف شده است و در کتاب سه این موارد اعمال شده است. البته با توجه به اینکه سوالات کتاب سه سطحی، گلچینی از سوالات آزمون های برنامه ای کانون هستند،‌ در چاپ های بعدی، با توجه به برگزاری آزمون ها ، مباحث جدید بیشتر پوشش داده خواهد شد.

3-مباحثی مانند " مراحل رشد"، " لوب ها"و "ادراک، توجه و حافظه" از جمله مباحث مهم مورد توجه طراحان کنکور هستند. از این مباحث اغلب سوالات چالشی و مفهومی طرح می شود. یکی دیگر از نقاط قوت کتاب سه سطحی روان شناسی توجه ویژه به این مباحث است بطوری که از این مباحث سوالاتی با تیپ های مختلف ترکیبی، مثالی و صحیح یا غلط آورده شده است.

4-یکی دیگر از تیپ های رایج کنکوری سوالاتی هستند که به صورت مثال از مباحث مختلف کتاب طرح شده است که شاید دانش آموز به صرف خواندن متن کتاب درسی قادر به پاسخگویی به آن ها نباشد. مثلا در کنکور سراسری 97 شاهد چهار سوال مصداقی از مباحث مختلف کتاب هستیم یکی از نکات مثبت کتاب سه سطحی طرح سوالات مصداقی از این مباحث است برای مثال در درس اول کتاب روان شناسی در رابطه با مباحثی مانند مراحل شناخت، ویژگی های روش علمی سوالاتی به صورت مثال در هر سه سطح طرح شده است و دانش اموز با حل آن ها به تسلط کامل در این مباحث می رسد.

________________________________________________________________

عنوان کتاب : کتاب آبی علوم و فنون ادبی پایه کنکور انسانی (دانش آموز 98)                                             

نام و نام خانوادگی دانش آموز: نساء نبهانی                                              

رشته و مقطع تحصیلی: پایه دوازدهم رشته انسانی

نام شهر: اهواز

میانگین تراز 6400

 چرا از این کتاب استفاده می کنم؟

کتاب آبی علوم وفنون مجموعه ای طبقه بندی شده از سوالات کنکورهای سراسری سال های اخیر ،سوالات منتخب آزمون های قلم چی است و همچنین برای تسلط بیشتر دانش آموزان سوالات تالیفی هم در کتاب گنجانده شده است به گونه ای که تمام مباحث کتاب پوشش داده شده است.

ویژگی های این کتاب  برای من:

  • پیمانه ای بودن کتاب مهم ترین ویژگی کتاب است. این ویزگی به من در برنامه ریزی و مدیریت زمان خود کمک بسیاری می کند و مباحث مهم تر  برایم قابل تشخیص است برای مثال برای درس زبان و ادبیات پیش از اسلام که در کنکورها کمتر مورد توجه قرار گرفته یک پیمانه ده سوالی طرح شده در حالی که برای درس سبک شناسی عراقی که همواره از سوالات کنکور بوده است چهار پیمانه بیست سوالی طراحی شده است.

دیگر نقطه ی قوت این کتاب  برایم شناسنامه دار بودن تمام سوالات است. دو سوم سوالات این کتاب تست های کنکور و کانون هستند و البته چیدمان این سوالات به طریقه مناسبی صورت گرفته به صورتی که ابتدا سوالات کنکور سپس سوالات آزمون های کانون و در آخر سوالات تالیفی آمده است و این مسله به ویزه در دروس مربوط به سبک شناسی ها  دید روشنی به دانش آموز می دهد.

دربسیاری از کتاب های منتشرشده برای درس علوم و فنون، مبحث بسیار مهم کلیات و مبانی یعنی فصل اول علوم و فنون دهم تا حدودی نادیده گرفته شده است درحالی که در کتاب آبی تنها به این فصل صد سوال اختصاص یافته شده است همچنین این کتاب شامل چهار آزمون جامع است و برای دوران جمع بندی دروس پایه کمک زیادی به من کرد (آزمون 23 شهریور کانون)

برای درس های آرایه های ادبی و پایه های ادبی که مفاهیم حفظی بسیار کمی دارند درس نامه خلاصه ای بیان شده و تنها نکات اصلی ذکر شده در حالیکه برای دروس تاریخ ادبیات مثل درس یک علوم و فنون یازدهم با بهره گیری از جدول به خاطر سپاری دروس را آسان تر می کند.                                                                                              

________________________________________________________________                                                                                                             

عنوان کتاب: سه سطحی ریاضی آمار 3

نام و نام خانوادگی دانش آموز: علی شهرستانی منور

رشته و مقطع تحصیلی: دوازدهم انسانی

نام شهر: قم

میانگین تراز  6747  

به این دلیل از این کتاب استفاده می کنم که:

کتاب های سه سطحی از قدیم معروف به دشواری سوالات بودند و مخصوص دانش آموزانی که میخواهند به تراز ها و درصد های بالا حمله کنند . من هم که شدیدا نیاز به درصد بالا در ریاضی داشتم وضریب اون رو توی زیرگروهم 4 میدیدم بهترین گزینه رو کتاب های سه سطحی دیدم  به همین خاطر بلافاصله بعد انتشار خریدم.

ویژگی های این کتاب برای من

1- ( هرچی سخت تر بهتر ) این یکی از ویژگی هاییه که دانش اموزای تراز بالا برای خریدن کتابای کانون ازش استفاده میکنن . سخت بودن به معنای استاندارد نبودن نیست . سختی برای دانش آموزای طالب پیشرفت یعنی ورزیدگی و آمادگی بیشتر . یعنی خیال راحت تر سر جلسه آزمون و کنکور . یعنی اعتماد به نفس . وقتی آدم نگاه میکنه میبینه از 16 هزار نفر 1 درصد تونستن پاسخ صحیح بدن و تو هم حلش میکنی ، همین کللی تراز اعتماد به نفس ادم رو میاره بالا . به نظرم همین یه ویژگی کافیه برای خریدن کتاب های سه سطحی . کتابی که برای رسیدن به درصد های بالا کلیده خوبیه .

2- طبقه بندی از متوسط به سخت و سخت تر .
باعث میشه ادم اول امادگی لازم رو پیدا کنه و بعد سراغ سوالات سخت و سخت تر بره تا یهو شوکه و زده نشه . طبقه بندی از ویژگی های همه کتب کانونه .

3-شناسنامه دار بودن سوالات
اینکه میدونی سوالی که داری حلش میکنی سوال سلیقه ای نیست و حتی میتونی بررسی کنی ببینی مثلا سوالی که مربوط به ازمون دی ماه ( موقع امتحانات نوبت اول ) هست ، از دلایل درصد کم پاسخگوییش تقرنش با امتحانات مدرسه بوده 

________________________________________________________________

 معرفی کتاب سه سطحی زیست پیش دانشگاهی 

مهدی پورجعفر:رشته تجربی-فارغ التحصیل  (دانش آموز 98 )

میانگین تراز 7053

در آزمون های دوره ای قلمچی وقت کافی برای زدن تست های زیاد نیست پس ما باید به دنبال منابع کم حجم و پر بازده باشیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را در آزمون های جامع(که برای کنکور حیاتی هستند)بگیریم.کتاب سه سطحی قلمچی شامل گلچینی از سؤالات نکته دار و استاندارد است و به همین دلیل بهترین کتاب برای آزمون های جامع میباشد.

  • ۱-سخت بودن در عین استاندارد بودن سوال های این کتاب، باعث شده شما به درستی و با دقت بالا، برای دوره کردن درس زیست سنجیده شوید.در فصل پروتئین سازی، با تعدادی تست کم، شما نکات جامعی را درباره ی انواعRnaهاو  ساخته شدن پلی پپتید در ریبوزوم و... را دوره میکنید.

۲-تمامی تست های این کتاب شناسنامه دار هستند یعنی در آزمون های مختلف بر روی داوطلبان زیادی امتحان شده اند. (با توجه به جامع آماری بالای موسسه قلمچی) و شما میتوانید ببینید چند نفر با دیدن یک سوال، به سمت سوال بعدی رفتند و یا چند نفر به سراغ آن سوال رفتند اما دچار اشتباه شده‌اند.و بر همین اساس میتوانید خود را بسنجید و نقاط ضعف خود را شناسایی کنید. در فصل ۵این کتاب تیپ های مختلفی از مسائل ژنتیک جمعیت گردآوری شده که میتوانید در مدت زمان بسیار کم از تسلط خود بر روی مسائل این فصل اطمینان حاصل کنید.

۳-به دلیل گلچین بودن سؤال های این کتاب،سطح دشواری تست ها بالاست که این دشواری روند تصاعدی دارد و رفته رفته سخت تر میشود. همین ویژگی باعث بهبود عملکرد داوطلب در مواجهه با سوال های سخت و نکته دار، و بالا رفتن درصد آن شخص در آزمون میشود.

________________________________________________________________

معرفی کتاب جدید ریاضی سه سطحی دوازدهم انسانی

محمّد کرمی: فارغ‌التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف-دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه صنعتی شریف

کتاب سه‌سطحی ریاضی دوازدهم انسانی نیز متشکل از 3 فصل با عنوان‌های: آمار و احتمال، الگوهای خطی و الگوهای غیر خطی می‌باشد

کتاب سه‌سطحی ریاضی، شامل سوالات منتخب آزمون‌های چندسال اخیر کانون در سه سطح: نسبتا دشوار، دشوار و دشوارتر است. تطبیق مطالب و سوالات موجود در کتاب سه‌سطحی با کتاب درسی جدید است و به خوبی تمامی مطالب پوشش داده شده است. در کتاب جدید سه‌سطحی ریاضی دوازدهم انسانی:

1-طبق کتاب درسی جدید کتاب سه‌سطحی ریاضی دوازدهم انسانی نیز متشکل از 3 فصل با عنوان‌های: آمار و احتمال، الگوهای خطی و الگوهای غیر خطی می‌باشد. در کتاب سه‌سطحی بنابر کتاب درسی جدید مبحث استدلال ریاضی که خود یک فصل کامل در کتاب نظام قدیم بود و شامل: استدلال تمثیلی، استقرایی، مثال نقض و ... بود به طور کامل حذف شده است. هم‌چنین مبحث لگاریتم و روابط لگاریتیمی نیز حذف شده و تنها طبق سرفصل کتاب جدید به توابع نمایی و توان‌های گویا پرداخته شده است.در قسمت مدل‌سازی ریاضی نیز بخش بهینه‌سازی از چرخ سوالات خارج شده است و در عوض از مبحث جدید شمارش سوالات متعددی را در کتاب شاهد هستیم. در فصل اول ابتدا شاهد گلچینی از بهترین تست‌ها در مبحث ترتیب و ترکیب هستیم. در ادامه و در بحث احتمال نیز شاهد قرار گرفتن تست‌های ترکیبی جدیدی از احتمال هستیم. این دو بخش را می‌توان از مشکل‌ترین قسمت‌ها برای دانش‌آموزان تلقی کرد که در این کتاب با وجود تعداد بسیار زیاد سوالات دانش‌آموزان به خوبی از پس تسلط بر مطلب برخواهند آمد.

2-در فصل دوم با معرفی دنباله‌ها به سراغ دنباله‌های حسابی رفته و با وجود تعداد زیاد سوالات در زمینه‌ی محاسبه‌ی: مجموع جملات دنباله،اختلاف مشترک و جمله‌ی عمومی دنباله تمامی مباحث پوشش داده شده است.

3-در فصل سوم نیز سوالات ابتدا به دنباله‌های هندسی و مباحثی مانند: جمله‌ی عمومی و مجموع جملات دنباله، سپس توان‌های گویا و در آخر تابع نمایی و مباحث رشد و زوال پرداخته است.در مجموع وجود سوالات بسیار زیاد از تیپ‌های گوناگون در این فصل نیز کمک بسیار زیادی به دانش‌آموزان برای تسلط بر الگوهای غیرخطی فراهم می‌کند.

وجود کتاب سه‌سطحی باعث می‌شود دانش‌آموزان با توجه به وضعیت فعلی خود به سراغ سوالات رفته و بعد از تمرین بسیار و هدف‌گذاری به راحتی به ترازهای بالاتر دست پیدا کنند.

________________________________________________________________

عنوان کتاب: کتاب زیست شناسی 3 کنکور تجربی

نام و نام خانوادگی دانش آموز: احسان اکبری نیا   (دانش آموز 98)

رشته و مقطع تحصیلی: دوازدهم تجربی

نام شهر: قزوین

میانگین تراز 6527 

به این دلیل از این کتاب استفاده می کنم که:

چون کتاب درسی زیست شناسی پایه دوازدهم برای اولین بار منتشر شده و همانند سال‌های گذشته به جای عبارات تخصصی رشته تجربی از معادل فارسی آن‌ها استفاده شده است و تغییرات گسترده‌ای داشته است و نیاز به یک کتاب کمک درسی جامع و کامل دارند .کتاب آبی زیست با داشتن تست‌های مفهومی و جامع پاسخگوی نیاز دانش آموزان می‌باشد.

ویژگی های این کتاب به نظر من:

1- این کتاب متن منسجم و درسنامه ای قوی دارد که با توضیح کامل مفاهیم کتاب درسی سبب یادگیری عمیق و مفهومی دروس می‌شود و به پیشرفت دانش آموزان و مرور سریع مطالب کمک می‌کند. برای مثال در فصل مولکول های اطلاعاتی در مورد ساختار دوم پروتئین‌ها توضیحات مکملی ارائه شده که به درک بیشتر مطلب کمک می‌کند و همچنین "نقش پروتئین ها" در این کتاب به صورت جدول آمده که سبب یادگیری بهتر می‌شود.

2- تعداد تست‌ها با حجم مطالب مورد نیاز متناسب است و تمامی موضوعات مهم کتاب زیست را پوشش داده است. این موضوع باعث می شود که دانش آموزان بتوانند زمان خود را به خوبی مدیریت کنند و وقت مناسبی را برای هر مبحث در نظر بگیرند. همچنین تست های مفهومی و چالش برانگیز این کتاب به درک عمیق مفاهیم کتاب درسی کمک می‌کند. مثلا فصل جریان اطلاعات در یاخته که معمولا طراحان از آن سوالات مفهومی طرح می‌کنند به خوبی مورد توجه قرار گرفته است و دارای تست‌های متنوعی می‌باشد.

3-  سوالات ترکیبی که در کنکور اهمیت زیادی دارد در این کتاب به خوبی آورده شده است، برای مثال قسمت‌هایی از فصل مولکول های اطلاعاتی با فصل "تقسیم یاخته" کتاب یازدهم به صورت ترکیبی آمده است. همچنین فصل "از ماده به انرژی" با سوالاتی از فصل "گوارش و جذب مواد" کتاب زیست دهم و فصل "تنظیم عصبی" در زیست یازدهم ترکیب شده اند.

 

________________________________________________________________

 عنوان کتاب:فیزیک آبی یازدهم تجربی

نام و نام خانوادگی دانش آموز: کیانور جهانپور(دانش آموز 98)

رشته و مقطع تحصیلی:دوازدهم تجربی

نام شهر:نطنز

میانگین تراز: 7018

دوازدهم تجربی

کتاب آبی دوازدهم تجربی مطابق با کتاب جدیدالتالیف فیزیک این پایه شامل درسنامه های مختصر و مفید و دارای نکات تستی برای افزایش سرعت و درک بهتر مفاهیم فیزیکی میباشد .این کتاب شامل پرسش های چهار گزینه کنکور سراسری همخوان با نظام جدید آموزشی و تست های تالیفی استاندارد می باشد.

ویژگی های کتاب

از مهمترین ویژگی ها و نقاط قوت این کتاب تناسب فراوانی در هر مبحث با میزان توجه آن در کنکور  است .برای مثال در فصل دو مباحث مدار ها و مقاومت که هرساله در کنکور مورد توجه بوده در این کتاب نیز دارای تست های بسیار متنوع و فراوان است.همچنین در فصول دیگر نیز. این ویژگی مشاهده میشود.

2- وجود تست های اصطلاحا ترکیبی که اطلاعات دانش آموز را از مباحث مختلف به یکباره به چالش می کشد. وجود تست هایی در فصل یک که مرتبط با دینامیک دوازدهم میباشند نمونه هایی از این دست هستند

  • وجود پاسخ های تشریحی بسیار روان و حل های مفهومی همراه با روابط و محاسبات باعث درک بهتر مفهوم میگردد.به نوعی که حتی بدون تسلط بر مبحثی میتوان از پاسخ های تسحریحی این کتاب به تسلط نسبی رسید


________________________________________________________________


عنوان کتاب: معرفی کتاب عربی کنکور رشته های تجربی و ریاضی

 پایه دهم ،یازدهم و دوازدهم

نام و نام خانوادگی دانش آموز: یاسین شکرگزار  (دانش آموز 98)

رشته و مقطع تحصیلی: پایه دوازدهم تجربی

نام شهر: آران و بیدگل

میانگین تراز: 7037

داوزدهم تجربی

کتاب عربی کنکور شامل درسنامه و تست های عربی دوره دوم متوسطه است.  این کتاب دارای درسنامه جامع و کاملی از هر درس با توجه به رویکرد کتاب عربی در نظام جدید و توجه بیشتر به ترجمه لغات و افعال است. این کتاب،  کاملا منطبق با کتاب جدید است. ویژگی های کتاب از نظر من:

1- از مطالب خارج از کتاب عربی سوال طراحی نشده و همگام با کتاب عربی سوالات طراحی و انتخاب شده اند برای مثال در بخش حروف ناصبه و جازمه کتاب درسی تغییرات انتهای افعال مضارع را خارج از اهداف خود دانسته و در این کتاب هم به آنها نپرداخته تا هماهنگی کاملی با کتاب داشته باشد.

2- در کتاب های درسی نظام جدید عربی  مباحثی حذف شده اند مانند انواع اعراب اسم ها که یکی از مطالب مهم و ثابت کنکور بوده است و در این کتاب هم به تبعیت از کتاب درسی تست های مربوط به این مباحث قرار نگرفته اند.

3- در درسنامه این کتاب مانند کتاب توجه خاصی به انواع فعل شده است بدین صورت که ابتدا فعل های جدید را در دو دسته بندی مجزا یعنی افعال مجرد و افعال مزید آورده و آنها را برای فاعل سوم شخص مفرد در زمان های مختلف صرف کرده.

  • نکته دیگر درباره این کتاب که سبب تمایز آن از کتاب های مشابه می شود و بر ارزش آن می افزاید داشتن جمع و مفرد کلمات هر درس به صورت یک جدول در درسنامه همان درس است که این مطلب در حل تست ها به خصوص در بخش ترجمه که شاید مهمترین بخش تست های عربی کنکور باشد کمک شایانی به دانش آموزان می کند

 ________________________________________________________________

معرفی کتاب سه سطحی فیزیک یازدهم ریاضی

سیده تارا حسینی – دوازدهم ریاضی

میانگین تراز 7379

کتاب سه سطحی فیزیک یازدهم ریاضی کتابی کم حجم و در عین حال پوشش دهنده ی تمامی مطالب کتاب درسی است. مهمترین ویژگی این کتاب چینش سوالات در سه سطح برای بازه های ترازی مختلف است.از آنجا که تمامی سوالات این کتاب مکمل مفهومی و خلاقانه ی سوالات کنکور سال های اخیر هستند به یقین با این کتاب میتوان بیشترین راندمان را در کمترین  زمان داشت.

 به نظر من در کتاب سه سطحی فیزیک یازدهم ریاضی:

1-فصلهای اول و دوم این کتاب شامل مباحث الکتریسیته ساکن -  جریان الکتریکی ومدار های جریان مستقیم است .  خلاقانه ترین سوالات این کتاب مربوط به بارهای الکتریکی و نیروی الکترواستاتیکی میان آنهاست که از جمله آنها  بررسی سوالات قرارگیری بارها بر خط راست,دایره,مثلث و شکهای دیگر است.هر ساله در کنکور شاهد سوالات

متفاوت و دشوار در بحث مدار های الکتریکی بوده ایم؛از این رو در این کتاب شاهد بیشترین و متنوع ترین سوالات در بحث محاسبه مقاومت معادل در مدار های پیچیده,نحوه ی توزیع جریان در مدار و محاسبه توان الکتریکی هستیم.

2-فصلهای سوم و چهارم این کتاب شامل مباحث القای الکترومغناطیسی و جریان متناوب- مغناطیس است.

درابتدا سوالات مفهومی درباره شناخت آهنربا و خاصیت مغناطیسی مواد طرح شده که پیش نیاز درک سوالات دشوارتر این فصول است .

3-با وجود پاسخهای کاملا ً تشریحی حتی دانش آموزان با میانگین 5000 تا6000 نیز میتوانند مهارت و خلاقیت خود را در حل سوالات فیزیک افزایش دهند

________________________________________________________________

عنوان کتاب:سه سطحی ریاضی پایه

نام و نام خانوادگی دانش آموز: خشایار اشکبوس

رشته و مقطع تحصیلی:دوازدهم تجربی

نام شهر:خرم آباد

میانگین تراز: 7268 

دوازدهم تجربی

چرا از این کتاب استفاده می کنم

درس ریاضی بی شک یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین دروس اختصاصی کنکور تجربی می باشد که این اهمیت ،توجه و تلاش زیادی را می طلبد.مانند هر درسی دیگر، پیشرفت در ریاضی بدون منبع مناسب و کامل غیر ممکن است و انتخاب منبع مناسب نقش بسیار مهمی در این پیشرفت دارد.کمتر کسی را دیده ام که در کنکور شرکت کرده باشد و از سری کتاب های سه سطحی استفاده نکرده باشد. کتاب سه سطحی ریاضی پایه یکی از بهترین منابع در دسترس دانش آموزان کنکور تجربی می باشد که شامل انواع تیپ سوالات این درس است.سوالاتی که قبلا در آزمون های قلمچی استفاده شده اند و اطلاعاتی از قبیل درصد پاسخگویی افراد ،جامعه آماری آزمون و حتی تاریخ آزمون را در اختیار دانش آموز قرار می دهد تا دانش آموز با استفاده از این اطلاعات خود را بهتر بسنجد.بنابراین انتخاب این کتاب به عنوان منبع درس ریاضی تصمیمی هوشمندانه و  عاقلانه است.

ویژگی های این کتاب از نظر من

1-شاید مهم ترین ویژگی این کتاب ، جامع بودن و پرداختن به سوالات با دید جامع و ترکیبی آن است.به خصوص این که در سال های اخیر تعداد تست های کنکور تجربی که به صورت ترکیبی از دو یا حتی چند فصل مختلف کتاب های درسی طرح شده اند ،افزایش چشمگیری داشته است.به طور مثال در این کتاب در فصل تابع سوالاتی ترکیبی با فصل لگاریتم و نمایی می توان یافت.این گونه سوالات سبب می شود فرد با دیدی ترکیبی و جامع به سوالات بتواند خود را برای کنکور آماده کند.

2-یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب ،مشابهت و مواقعی حتی مطابقت سوالات آن با سوالات کنکور سراسری است.سوالات استاندارد این کتاب سبب می شود فرد درکی عمیق و درست از توانایی های خود در پاسخگویی به سوالات درس ریاضی پیدا کندو برخلاف کتاب های دیگر موجود در بازار دچار نا امیدی یا اعتماد به نفس کاذب در حل سوالات ریاضی نشود.مثال این ویژگی سوال 867از فصل احتمال این کتاب است که مشابه آن در کنکور 97تجربی تکرار شد.

3-ویژگی دیگر آن فهرست اول کتاب و فهرست های اول هر فصل این کتاب می باشد که در نوع خود بی نظیر است.این کتاب به دلیل دارا بودن فهرست هایی که تعداد و مشخصات کاملی از سوالات را بطور مختصر در خود جای داده برای برنامه ریزی کار را بسیار آسان می کند و باعث صرفه جویی در زمان می شود.این ویژگی به کسانی که در درس خواندن خود برنامه و هدف دارند کمک شایانی می کند.