مدارس فارسی‌زبان در خارج از مرزهای کشور ساخته می‌شود

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از احداث مدارس فارسی‌زبان در خارج از مرزهای کشور خبر داد.

مدارس فارسی‌زبان در خارج از مرزهای کشور ساخته می‌شود

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از احداث مدارس فارسی‌زبان در خارج از مرزهای کشور خبر داد و گفت: این مدارس برای ایرانیان مقیم کشورهای خارجی به منظور ارائه آموزش‌های متناسب با فرهنگ ایرانی تأسیس می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، محمدرضا حافظی در همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های تک رقمی کنکور سراسری 96، با اشاره به تلاش‌های جامعه خیرین گفت: صمیمانه به آقای کاظم قلم چی تبریک می گویم که با جهاد مقدس خود در عرصه آموزش افتخار بزرگی را در کشور خلق کرده است.

وی با بیان اینکه فضیلت دانش از هر عبادتی بالاتر است، خاطرنشان کرد: همت بنیاد قلم چی در سراسر کشور مشهود است. این بنیاد بر ساخت کتابخانه، مدرسه و همچنین بسترسازی آموزشی برای دانش آموزان کشور همت گمارده و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نکرده است.

حافظی افزود: در مورد بورسیه ها، بنیاد قلم چی در سال جاری 120 هزار دانش آموز را بورسیه می کند؛ در دانشگاه تهران نیز دانش جویانی را بورسیه کرده است و این موضوع مهمی برای تشویق آنان محسوب می شود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ابراز داشت: ملت ما واقع بین و فرهنگ دوست هستند و در راه علم و دانش سرمایه گذاری می کنند و بنیادقلم چی نیز در این مسیر سرمایه گذاری کرده و این کار آثار مثبت و پایداری را به وجود خواهد آورد.

حافظی اظهار داشت: به فرموده رهبری، جامعه خیرین مدرسه ساز، پدیده مبارکی است که در کشور ایجاد شده و تحول بزرگی را به وجود آورده است.

وی با اشاره به فعالیت های خیرین مدرسه ساز در بیش از دو دهه گذشته، تاکید کرد: فعالیت این جامعه در این سال ها افتخارات بزرگی را برای کشور به ارمغان آورده است؛ این جامعه با تعداد محدودی عضو، کار خود را آغاز کرد؛ اما امروز خوشبختانه 650 هزار نفر در داخل کشور و هزار نفر در سراسر جهان به این موج در حال گسترش پیوسته‌اند.

حافظی گفت: 37 درصد از کل مدارس کشور با همت خیرین احداث شده است و این مشارکت روزافزون است. ما تصمیم داریم در شهرستان هایی که فاقد مجامع خیرین است این مجامع را به وجود بیاوریم تا از امکانات بالقوه مردم ایران در این عرصه بهره مند شویم و بستری برای رشد دانش آموزان کشور به وجود بیاوریم.

وی گفت: جامعه خیرین تشکلی است مردمی که در سطح جهان حضور فعال دارد؛ در خارج از کشور معلمان ایرانی تدریس می کنند تا دانش آموزان، زبان مادری و ملیت خود را فراموش نکنند.

وی در ادامه، برنامه آتی جامعه خیرین مدرسه ساز را احداث مدارس در خارج از مرزهای کشور عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه تعداد قابل توجهی از فرزندان ایران در دیگر کشورها در مدارسی که گاه آموزه‌هایی غیرواقعی در مورد ایران به آن‌ها القاء می‌کنند، در حال تحصیل هستند و در این شرایط به تدریج ریشه‌های خود را به فراموشی می‌سپارند، به همین دلیل خیرین مدرسه ساز در تلاش هستند با احداث مدارس ایرانی، محیطی برای تدریس فرزندانمان در خارج از کشور فراهم کنند.

حافظی بیان کرد: ما در آینده ای نزدیک در کانادا و آلمان هم، این بستر را ایجاد می کنیم و جامعه خیرین در این کشورها نیز به خوبی زمینه لازم را به وجود می آورند.

همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه های تک رقمی کنکور سراسری 96 به همت بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، روز پنجشنبه 2 شهریور 96، در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.


منبع :

5/29/2023 8:14:33 AM
Menu