افتتاح 100کلاس هوشمندسازی شده بنیادقلم‌چی در چهارمحال‌وبختیاری

100 کلاس درس هوشمندسازی شده توسط بنیاد قلم چی در 72 مدرسه استان چهارمحال و بختیاری، روز یکشنبه هجدهم شهریور، به طوررسمی افتتاح و بهره برداری شد.

افتتاح 100کلاس هوشمندسازی شده بنیادقلم‌چی در چهارمحال‌وبختیاری

۱۰۰ کلاس درس هوشمندسازی شده توسط بنیاد قلم چی در 72 مدرسه استان چهارمحال و بختیاری، روز یکشنبه هجدهم شهریور، به طور رسمی افتتاح و بهره برداری شد.


این مراسم با حضور ۱۰۰ دانش آموز بورسیه و برتر بنیاد قلم چی فرخ شهر در کنکور سراسری، مدیران مدارس هوشمندسازی شده ومسئولان نمایندگی های چهارمحال و بختیاری، خیرین و معتمدین بورسیه، هیات اعزامی بنیاد قلم چی تهران و مسئولان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش این استان در این شهر برگزار شد.

بابک ندرخانی مسئول اجرای پروژه های هوشمندسازی مدارس طی سخنانی در این مراسم، گفت: برنامه بنیاد قلم چی تا پایان سال 96 بر هوشمندسازی روزی 2 کلاس درس یا به عبارتی 730 کلاس درس در مدت یک سال بود که حدود 20درصد از ظرفیت یک سال مربوط به مدارس استان چهارمحال و بختیاری بوده است.

وی با تاکید بر اینکه برای معلمان مدارسی که درخواست هوشمندسازی از سوی بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) دارند، آزمون درنظر گرفته شده است، گفت: هوشمندسازی مدارس، مبتنی بر تجهیزات «های تک» است و لازم است تا معلمان، دانش و محتوای کافی به منظور استفاده از این تکنولوژی در ارائه مطالب درسی را داشته باشند. 

وی با اشاره به اینکه نیمی از هزینه هوشمندسازی این مدارس از سوی بنیاد قلم چی و نیمی دیگر از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری تامین شده است بیان کرد: با این اقدام امکان هوشمندسازی کلاس های درس بیشتری فراهم شده، ضمن اینکه دلسوزی برای استفاده صحیح از این امکانات که بخشی از هزینه اش توسط اولیاء دانش آموزان و خیرین محلی پرداخت شده است به مراتب بیشتر خواهد بود.

محمدرضا شفیعی مسئول نمایندگی بنیاد قلم چی در شهرکرد نیز ضمن ابراز خرسندی از انجام 300 پروژه هوشمندسازی مدارس توسط بنیاد قلم چی در استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: امروز شاهد بهره برداری از 100 کلاس درس هوشمندسازی شده در مدارس این استان هستیم که هوشمندسازی 200 کلاس دیگر نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است هوشمندسازی 100 کلاس درس از 72 مدرسه در شهرهای کیان، فرخ شهر، شهرکرد و روستاهای اطراف آن ها با تامین اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال از سوی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) صورت گرفته است و این کلاس ها مطابق با استانداردهای روز جهان و با اقلامی همچون لپ تاپ، تخته دومنظوره، ویدئو پروژکتور و لوازم جانبی تجهیز شده است که هزینه تهیه ویدئوپروژکتورها از سوی اداره کل آموزش و پرورش این استان تامین شده است.

گفتنی است در این مراسم، نخستین کلاس هوشمندسازی شده توسط بنیاد قلم چی در این منطقه در دبیرستان 12 کلاسه امام خمینی(ره) فرخ شهر (پرکلاس ترین مدرسه ای که هوشمندسازی در آن صورت گرفته است) افتتاح و بهره برداری شد.منبع :