اهدای کتاب به 509 کتابخانه در نمایشگاه کتاب توسط بنیاد قلم‌چی

بنیاد قلم‌چی در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به 509 کتابخانه در 5 استان کشور، 29,000 جلد کتاب آموزشی اهدا کرد.

اهدای کتاب به 509 کتابخانه در نمایشگاه کتاب توسط بنیاد قلم‌چی

بنیاد قلم‌چی در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، به ۵۰۹ کتابخانه در ۵ استان کشور، ۲۹,۰۰۰ جلد کتاب‌ آموزشی‌ اهدا کرد.رمضانعلی محسنی مسئول نظارت بر پروژه‌های تجهیز کتابخانه‌ها با بیان اینکه بیش از ۵۰,۰۰۰ دانش‌آموز از مقاطع مختلف تحصیلی از این منابع آموزشی استفاده می‌کنند، گفت: طی روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب، میزبان مسئولان و کتابداران ۵۰۹ کتابخانه‌ از نهاد کتابخانه‌های عمومی و کتابخانه‌های مشارکتی استان‌های تهران، البرز، قزوین، قم و سمنان، همچنین کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بودیم.


در ادامه مریم صدیقی مسئول پیگیری امور تجهیز کتابخانه‌ها و مدارس با تاکید بر استقبال خوب کتابداران از جدیدترین کتاب‌های آموزشی قلم‌چی بیان کرد: حضور کتابداران از استان‌های همجوار با وجود مسافت طولانی، نشان‌دهنده علاقه و عزم آنان برای غنی‌سازی کتابخانه‌ها با منابع آموزشی به‌روز است. گفتنی است دقت آنان در انتخاب کتاب‌های مورد نظر، حکایت از نیازسنجی دقیق و استقبال دانش‌آموزان از این کتاب‌ها دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای هر کتابخانه به طور میانگین ۵۶ جلد کتاب اهدا شده است، تصریح کرد: در مجموع با اعتبار ۳۹ میلیارد ریال به ۵۰۹ کتابخانه یادشده، کتاب اهدا و علاوه بر کتاب‌های آموزشی قلم‌چی، به هر کتابخانه تا اعتبار ۱۵ میلیون ریال نیز کتاب‌های گروه کودک از انتشارات پرستو اهدا شد.منبع :

6/8/2023 7:51:12 PM
Menu