مشارکت 100 درصدی بورسیه‌های 82 شهر در آزمون 18 آذر

دانش‌آموزان بورسیه در آزمون روز جمعه 18 آذر با کاهش 2درصدی نسبت به آزمون قبل، حضور 69 درصدی را ثبت کردند؛ این در حالی است که بورسیه‌های 82 نمایندگی مشارکت 100 درصدی داشتند.

مشارکت 100 درصدی بورسیه‌های 82 شهر در آزمون 18 آذر

دانش‌آموزان بورسیه در آزمون روز جمعه ۱۸ آذر با کاهش ۲درصدی نسبت به آزمون قبل، حضور ۶۹ درصدی را ثبت کردند؛ این در حالی است که بورسیه‌های ۸۲ نمایندگی مشارکت ۱۰۰ درصدی داشتند.


تازه‌گل آقچه‌لی مسئول بورسیه با ارائه گزارشی درباره حضور دانش‌آموزان تحت‌پوشش در این آزمون اعلام کرد:    


🔹از ۴۰۲ نمایندگی در شهرها، بورسیه‌های ۳۶۶ نمایندگی حضور بالای ۷۰ درصد داشتند؛ این در حالی است که دانش‌آموزان تحت‌پوشش ۱۱۰ نمایندگی حضور بالای ۹۰ درصد را به ثبت رساندند.

🔹در ۱۸۶ نمایندگی، درصد حضور بورسیه‌ها نسبت به دانش‌آموزان غیربورسیه همان شهرها بالاتر و ۱۷ نمایندگی این حضور برابر بود.    

🔹نکته جالب توجه اینکه، خواف، اسلام‌آباد غرب، ارومیه (آموزشگاه عصر دانش)، بابل، باشت، همدان، قم، سنندج، خوی، نظرآباد، شهر قدس و لاشار با آمار بیش از ۱۰۰ دانش‌‌آموز، رکورددار این آزمون بودند و همه بورسیه‌هایشان حضور داشتند. 

🔹طبق آمار، حتی درصد مشارکت دانش‌آموزان بورسیه شهرهای یادشده نسبت به دانش‌آموزان غیربورسیه همان شهرها نیز گسترده‌تر بوده است.  

🔹دانش‌آموزان تحت‌پوشش روستایی با کاهش ۳درصدی نسبت به آزمون قبل، در این آزمون حضور ۶۵ درصدی داشتند؛ همه ۱۷۷ دانش‌آموز مهابادی با حضورشان در این آزمون، همانند آزمون‌های قبل رکورددار بودند.

🔹در آران‌و‌بیدگل، آمل، بندپی شرقی، دهدشت، سیب‎و‎سوران، ساری و سبزوار با بیش از ۱۰۰ بورسیه روستایی، بالای ۹۰ درصد دانش‌آموزان در آزمون مشارکت کردند.  


منبع :

6/9/2023 4:53:34 AM
Menu