چهارمین سالگرد افتتاح 12مدرسه در 12روستای کهگیلویه‌وبویراحمد

در 27 آبان 1397، تعداد 12 مدرسه (19 کلاس درس) اهدایی بنیاد قلم‌چی به دانش‌آموزان روستاهای کهگیلویه‌و‌بویراحمد، افتتاح شد.

چهارمین سالگرد افتتاح 12مدرسه در 12روستای کهگیلویه‌وبویراحمد

در ۲۷ آبان‌ ۱۳۹۷، تعداد ۱۲ مدرسه (۱۹ کلاس درس) اهدایی بنیاد قلم‌چی به دانش‌آموزان روستاهای کهگیلویه‌و‌بویراحمد، افتتاح شد. 


در روستای راک دهدشت شهرستان کهگیلویه، دبستان ۶ کلاسه با ۳۳۰ مترمربع زیربنای فضای آموزشی و در روستای بی‌سیدون قلعه‌رئیسی، دبستان ۳ کلاسه با ۱۳۰ مترمربع زیربنا ساخته شده است. 

همچنین ۱۰ مدرسه یک کلاسه هر کدام با زیربنای ۲۲ مترمربع فضای آموزشی در روستاهای کهله‌گچی، سرتنگ‌سولک و گرخواجه از توابع دهشت شهرستان کهگیلویه، پاتل‌چندار از توابع دیشموک، گجستان‌جلیل در شهرستان بویراحمد، شهرک صنعتی یاسوج، روستاهای زرین‌دوتو، سیلاب و سربیشه سیلاب‌کلوار از توابع بخش مارگون شهرستان بویراحمد و روستای دره‌بید از توابع بخش بهمئی به دانش‌آموزان این مناطق صعب‌العبور اهدا شده است. 

به گفته رئیس آموزش‌و‌پرورش عشایری استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد، پیش از احداث مدارس یادشده، دانش‌آموزان عشایری این مناطق در کپرها یا در فضای باز و زیر درختان درس می‌خواندند و در برخی روستا‌ها، دانش‌آموزان برای نخستین‌بار از فضایی به عنوان مدرسه بهره‌مند شدند. 

در مجموع تاکنون حدود ۱۵۰۰ دانش‌آموز روستایی و عشایری از این فضا‌های آموزشی بهره‌مند شده‌اند. منبع :

11/29/2022 4:25:44 AM