مدرسه 12 کلاسه بنیاد قلم‌چی در بیرجند افتتاح شد

مدرسه بنیاد قلم‌چی در منطقه مهر شهر بیرجند استان خراسان‌جنوبی، امروز سه‌شنبه 24 آبان 1401 افتتاح شد.

مدرسه 12 کلاسه بنیاد قلم‌چی در بیرجند افتتاح شد

مدرسه بنیاد قلم‌چی در منطقه مهر شهر بیرجند استان خراسان‌جنوبی، امروز سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ افتتاح شد.    


بر اساس این گزارش، این مدرسه که ظرفیت میزبانی از ۳۶۰ دانش‌آموز در یک نوبت را دارد و تکمیل ساخت آن توسط بنیاد قلم‌چی انجام شده، با زیربنای ۱۵۸۰ مترمربع فضای آموزشی، در ۳ طبقه، شامل ۱۲ کلاس درس، اتاق‌های‌‌ اداری، دو آزمایشگاه، کتابخانه و نمازخانه است.    

محمود چاوشان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گویی بیان کرد: این مدرسه در مهر شهر از مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار بیرجند ساخته شده است که حدود ۶۰۰۰ دانش‌آموز دارد و ۹ مدرسه به‌صورت دو شیفت آنجا درحال فعالیت هستند؛ مدرسه بنیاد قلم‌چی بخشی از نیازهای این منطقه به فضای آموزشی را مرتفع ساخته است.    

وی در ادامه گفت: کاربری این مدرسه به عنوان هنرستان پسرانه خواهد بود اما امسال به دلیل تراکم جمعیت دانش‌آموزی بالا و کم‌بود فضای آموزشی، این مدرسه میزبان دختران در مقطع متوسطه است.    

چاوشان در پایان با اشاره به محوطه‌‌سازی ۲۰۰۰ مترمربعی مدرسه قلم‌چی، از اجرای چمن مصنوعی برای این مدرسه در آینده نزدیک خبر داد.    

در ادامه مریم مرزآبادی مدیر مدرسه ‌که خود از دانش‌آموزان کانون فرهنگی آموزش(قلم‌چی) در سال‌ ۸۵ بوده است، اظهار داشت: در حال حاضر این مدرسه میزبان ۱۹۷ دانش‌آموز دوره متوسطه اول است؛ همه سعی‌مان بر استفاده بهینه از این فضای آموزشی خیرساز و برنامه‌ریزی و تلاش منسجم برای پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان خواهد بود.    

وی افزود: در همین دو ‌ماه اخیر که از بهره‌برداری و آغاز سال تحصیلی جدید می‌‌گذرد، فعالیت‌های شایان توجهی از جمله برگزاری المپیادها انجام شده است.    

همچنین در گفتگویی علی غلامی مسئول نمایندگی بیرجند که در ارتباط مستقیم با مسئولان این مدرسه است، یکی از نکات قابل توجه را پای‌کار و‌ دلسوز بودن مدیر، معاون و معلمان این مدرسه دانست و از بورسیه تعدادی از دانش‌آموزان واجد شرایط پس از معرفی توسط مسئولان مدرسه خبر داد.    

مراسم افتتاح مدرسه بنیاد قلم‌چی در بیرجند با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس و مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، مدیرکل و مسئولان نوسازی مدارس خراسان‌جنوبی، مدیرکل و مسئولان آموزش‌و‌پرورش خراسان جنوبی و بیرجند، واقف و متولی و همه مسئولان نمایندگی‌های‌ بنیاد قلم‌چی در استان خراسان جنوبی، مسئولان نمایندگی های نیشابور و تربت حیدریه از خراسان رضوی همچنین مسئول نمایندگی شیروان از خراسان شمالی و جمعی از همکاران تهران، برگزار و به هر یک از دانش‌آموزان پکیج لوازم‌التحریر و توپ ورزشی اهدا شد.    


به گفته صابر فتاحی مسئول نظارت بر پروژه‌های مدرسه‌سازی، تاکنون ۳۰۱ مدرسه (۱۰۷۴ کلاس درس) ساخته یا تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به بهره‌برداری رسیده است؛ تعداد ۵۷ مدرسه (۱۷۵کلاس درس) در حال ساخت و تکمیل است.  

بریدن روبان افتتاح توسط معلمان و دانش آموزان


منبع :

11/29/2022 4:15:58 AM