دام احتمالی-اقتصاد-ازمون 6 ابان-مبینا احدنیا

در این مطلب قصد داریم یک دام از کتاب اقتصاد را پیش بینی کنیم؛ با بررسی این دام‌های احتمالی ، هم مبحث را بهتر یاد میگیریم و هم در صورت مواجه شدن با انها در ازمون‌ها ، اشتباه نمیکنیم.

دام احتمالی-اقتصاد-ازمون 6 ابان-مبینا احدنیا

سلام به همه دوستان !

در این مطلب قصد داریم یک دام از کتاب اقتصاد را پیش بینی کنیم؛ با بررسی این دام های احتمالی ، هم مبحث را بهتر یاد میگیریم و هم در صورت مواجه شدن با انها در ازمون ها ، اشتباه نمیکنیم.


از بودجه بندی راهبردی دوازدهم :


توضیح مبحث:

 به مجموعه خریداران (تقاضاکنندگان) و فروشندگان (عرضه کنندگان) هر چیزی در هر جایی «بازار» گفته میشود. بنابراین بازار دو بخش دارد : تقاضا کنندگان و عرضه کنندگان. که هر کدام بنا بر تغییرات به وجود امده تصمیماتی میگیرند و در نتیجه ما با دو مفهوم تقاضا و عرضه مواجه میشویم که جزو مهم ترین مباحث محسوب میشود.


تست طراحی شده :


 ? نمودار (1) نمودار ........ و نمودار (2) نمودار ......... است. بالای نقطه تعادلی با مفهوم ........ و در پایین نقطه تعادلی با مفهوم ......... مواجه هستیم.

1)  تقاضا _ عرضه / کمبود تقاضا _ کمبود عرضه                                             3)  تقاضا _ عرضه / مازاد تقاضا _ کمبود عرضه

2) عرضه _ تقاضا / کمبود عرضه _ مازاد تقاضا                                               4) عرضه _ تقاضا / مازاد عرضه _ کمبود تقاضا

پاسخ تشریحی :


در این تست ابتدا باید بدانیم که نمودار نزولی نمودار تقاضا (D) و نموار صعودی نمودار عرضه (S) نام دارد. برای بخش دوم سوال باید به این نکته توجه داشت که به بالای نقطه تعادلی مازاد عرضه = کمبود تقاضا  و به پایین نقطه تعادلی کمبود عرضه = مازاد تقاضا میگوییم. در نتیجه پاسخ گزینه میشود.


دام مبحث :

 

در گزینه 2 بخش اول به صورت بالعکس نوشته شده . در بخش دوم نیز به جای کمبود عرضه باید مازاد عرضه داشته باشیم.

در گزینه 3 بخش اول صحیح است اما در بخش دوم به جای مازاد تقاضا باید کمبود تقاضا نوشته میشد.

در گزینه 4 بخش اول جا به جا میباشد و بخش دوم نیز به جای کمبود تقاضا باید مازاد تقاضا قرار میگرفت.گر از این مباحث دامی به نظرتان رسید، ان را با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

تهیه کننده : مبینا احدنیا رتبه 792

سپاس از توجه شما.


برای ارتباط بیشتر با برتر ها و رزرو پشتیبان ویژه، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام کانون برترها را دنبال کنید، همچنین میتونید با شماره ۰۲۱۸۴۵۱ داخلی ۳۱۲۳ تماس بگیرید.

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام کانون برتر ها

5/29/2023 4:13:56 PM
Menu