(شنبه 2 مهر 1401): 7 خبر مهم بنیاد قلم‌چی در 7 روز گذشته

همراهان عزیز، در ادامه سرخط خبرهای بنیاد قلم‌چی در هفته گذشته را میخوانید.

(شنبه 2 مهر 1401): 7 خبر مهم بنیاد قلم‌چی در 7 روز گذشته

همراهان عزیز، در ادامه سرخط خبرهای بنیاد قلم‌چی در هفته گذشته را میخوانید:


1️⃣) خبر: آغاز سال تحصیلی جدید برای بیش از ۶۴,۰۰۰ دانش‌آموز بورسیه

▫️در ادامه ثبت‌نام بورسیه، تا امروز تعداد دانش‌آموزان به ۶۴,۴۲۳ نفر تحت پوشش رسیده و این در حالی است که ۹۲۷۴ نفر از این دانش‌آموزان از طریق سامانه ثبت‌نام آنلاین تحت پوشش قرار گرفته‌اند. بورسیه ها سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.


2️⃣) خبر: هوشمندسازی کلاس‌های درس از خراسان تا سیستان‌و‌بلوچستان

▫️در خراسان رضوی: هوشمندسازی ۲۰ کلاس درس مدارس استثنایی از شهر مشهد آغاز شده و در حال انجام است.

▫️در خراسان جنوبی: نصب تجهیزات ۲ کلاس درس در شهر ارسک انجام شد.

▫️ آذربایجان غربی: در میاندوآب، تعداد ۱۴ کلاس درس در ۱۴ مدرسه هوشمندسازی شد.

▫️سیستان‌و‌بلوچستان: در راستای پروژه هوشمندسازی ۵۰۰ کلاس درس مدارس این استان، ۹ کلاس در ۹ مدرسه پلان و دشتیاری هوشمندسازی شد و نصب تجهیزات کلاس‌های مدارس زاهدان نیز در حال انجام است.


3️⃣) خبر: برگزاری جلسات مهم توجیهی با دانش‌آموزان بورسیه ثبت‌نام آنلاین

▫️این جلسات روزهای چهارشنبه هر هفته با هدف آگاهی بخشی و راهنمایی این دانش‌آموزان در مقاطع مختلف از سراسر کشور با تشریح اهمیت و نحوه حضور در آزمون‌های برنامه‌ای و نکات کلیدی مربوط به آن در حال برگزاری است.


4️⃣) خبر: اطلاع‌رسانی و انتخاب کتاب برای دانش‌آموزان بورسیه 

▫️در راستای اجرای پروژه اهدای کتاب به دانش‌آموزان بورسیه‌ پایه‌های یازدهم و دوازدهم که به تازگی آغاز شده است، اطلاع‌رسانی و انتخاب کتاب برای ۵۹۰۰ دانش‌آموز بورسیه ثبت‌نام آنلاین که انتخاب کتاب‌هایشان را انجام نداده‌اند با کمک پشتیبان‌های بخش استثنایی انجام شد.


5️⃣) خبر: پیگیری حضور دانش‌آموزان بورسیه در آزمون‌های برنامه‌ای

▫️تماس با ۱۰۳۰۰ دانش‌آموز بورسیه که در آزمون‌های تابستان حضور نداشته یا حضور کمرنگی داشتند، در حال انجام است تا راهنمایی‌های لازم برای شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای سال تحصیلی جدید برایشان انجام و چالش‌های احتمالی مرتفع شود.


6️⃣) خبر: درخشش دانش‌آموزان روستایی در میان رتبه‌‌های برتر کنکور امسال

▫️در جشن نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور سراسری ۱۴۰۱ که به‌تازگی توسط کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی) برگزار شد، از ۶ دانش‌آموز روستایی حائز رتبه‌های زیر ۱۰ و برتر در رشته‌های ریاضی، انسانی و هنر از استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، مازندران و لرستان تجلیل به عمل آمد که دو نفر از آنان، دانش‌آموزان بورسیه بنیاد قلم‌چی بودند. 


7️⃣) خبر: حضور بالای ۹۰ درصد بورسیه‌های ۶۷ نمایندگی شهرها در آزمون ۲۵ شهریور 

▫️در نمایندگی‌های سنندج، مهاباد (۲)، دهدشت، پاكدشت، آمل، اسلام‌آباد غرب، بافت، بابل، ساری، اردبيل (دختران)، بم، میاندوآب (دختران)، خوی و قوچان با آمار بیش از ۱۰۰ دانش‌‌آموز، بورسیه‌هایشان حضور بالای ۹۰ درصد را ثبت کردند.

▫️در شهرهای یادشده به جز اردبیل، حتی درصد حضور بورسیه‌ها نسبت به دانش‌آموزان غیربورسیه همان شهرها بالاتر بود.

▫️سنندج با ۲۷۶ و مهاباد (۲) با ۲۱۳ دانش‌آموز تحت‌پوشش به ترتیب با حضور ۹۸ و ۹۷ درصدی بورسیه‌هایشان، در آزمون روز جمعه رکورددار بودند.


منبع :

3/25/2023 3:10:23 PM