گفتگو با مهشید روزه‌دار رتبه 32 منطقه دو کنکور انسانی 1401

در این مطلب با خانم مهشید روزه‌دار مصاحبه شده و برای شما آماده گردیده است. در قسمت کامنت‌ها اگر سوالی از خانم روزه‌دار دارید می‌توانید بپرسید.

گفتگو با مهشید روزه‌دار رتبه 32 منطقه دو کنکور انسانی 1401

دانش آموزان عزیز سلام 


در این مطلب مصاحبه با خانم مهشید روزه‌دار رتبه 32 منطقه دو کنکور انسانی از تهران انجام شده است.

در قسمت کامنت ها اگر سوالی از خانم روزه‌دار دارید می‌توانید بپرسید.۱ - سلام، لطفا خودتان را معرفی میکنید؟

مهشید روزه دار هستم، رتبه ۳۲  منطقه یک کنکور انسانی ۱۴۰۱ و سالهای یازدهم و دوازدهم در آزمون های کانون شرکت کردم.


۲ - رتبه ی دورقمی شدن رو چقدر دشوار و غیر قابل دسترسی می‌دانید؟ برای اینکه این رتبه رو به دست بیارید از کی شروع کردید کنکوری خواندید؟ 

رتبه خوب آوردن اصولا عامل غیرقابل دسترسی ای نیست؛ با تلاش و مطالعه مستمر و برنامه ریزی دقیق بدست میاد.

خب من از تابستان پارسال به طور متمرکز شروع کردم و ساعت مطالعه رو رفته رفته افزایش دادم. به طور کلی تابستان به عنوان اولین پله شروع، خیلی کمک کننده بود و در این مدت تجربیاتی حاصل میشه که برای طول سال بسیار مفیده!3 - مطالبی که قبل از سال کنکور خوانده بودید چقدر توی سال کنکورتون مفید بود؟ 

به روند و به ویژه سرعت مطالعاتی خیلی کمک کرد، چون معمولا نکات مهم رو در حاشیه کتاب یادداشت میکردم و همین موضوع باعث میشد در دوره های جمع بندی به خصوص، بدونم باید کجا ها تمرکز بیشتری داشته و تست بیشتری از این مبحث بزنم. 


4 - اینکه توی سال کنکور، شدت درس خوندن خودتون رو یکباره افزایش بدید چقدر براتون سخت بود؟ اصلا آیا این اتفاق افتاد یا اینکه با شیب ملایمی ساعت درسیتون رو افزایش دادید؟ 

همان طور که اشاره کردم، من از تابستان ساعت مطالعه ام رو به صورت ملایم زیاد کردم و همین طور تا انتها که به ۱۲، ۱۳ ساعت می رسید.


5- بنظرتون چه چیزی به یک دانش اموز هم رشته شما، کمک می‌کند که رتبه برتر کنکور بشود؟ 

به این دوستان توصیه میکنم که حتما از مطالعه سینوسی پرهیز کنند، به علاوه دنبال افزایش ساعات نباشند. چون همیشه کیفیت حرف اول رو میزنه، همچنین سعی کنند که خودشون رو مدام با بقیه مقایسه نکنند به طوری که باعث نا امیدی شون بشه. آهسته و پیوسته جلو بیان و از همه فرصت هایی که دارن به خوبی بهره ببرند. مهم ترین نکته ای هم که وجود داره بحث آرامش هست، سعی کنند ارتباط معنوی خودشان رو حفظ کنند که بسیار کمک کننده است.


6 - روند مطالعاتی خودتونو ثبت می‌کردید؟ چطوری و با چه هدفی؟

بله؛ یک دفتر تهیه کرده بودم و برنامه هر هفته رو در اون مینوشتم و هر شب چک میکردم که چقدر طبق برنامه عمل کردم. اگر ساعت کم یا زیاد بود، چون برنامه هفتگی رو داشتم باعث اشراف بیشتر میشد و برای هفته های بعدی نقاط ضعف رو برطرف میکردم.برای دیدن مصاحبه‌های بیشتر با رتبه‌های برتر، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام کانون برتر ها را دنبال کنید، همچنین میتوانیدبا شماره 0218451 داخلی 3123 تماس بگیرید.


پیج اینستاگرام

کانال تلگرام کانون برتر هافایل های ضمیمه

وویس خانم روزه‌دار : مهمترین نکته برای رتبه برتر شدن.
6/2/2023 6:55:46 PM
Menu