کامنت‌های (از رعایت نظم تا رتبه برترشدن) به انتخاب بهاره اخوت

کمک و مشورت گرفتن از همتای خود در بین تمام مشاوره‌ها لذت دیگری به آدم می‌دهد. علاوه بر این، مشورت بر پایه‌ی مشکلی خاص و منحصر به فرد یقینا از بقیه‌ی روش‌ها جلوتر است.

کامنت‌های (از رعایت نظم تا رتبه برترشدن) به انتخاب بهاره اخوت

کمک و مشورت گرفتن از همتای خود در بین تمام مشاوره ها لذت دیگری به آدم می دهد. علاوه بر این، مشورت بر پایه ی مشکلی خاص و منحصر به فرد یقینا از بقیه ی روش ها جلوتر است.

از این رو قصد داریم تا روز کنکور از دریچه ی مشاوره های ناب همراهتان باشیم.

در این بخش موضوعات مهمی از قبیل برنامه ریزی، روش مطالعه، بی دقتی، اراده و انگیزه و .... از بین کامنت های شما مطرح می شود.

در این سری از کامنت های مشاوره ای منتخب شما عزیزان به اهمیت "از رعایت نظم تا رتبه برتر شدن" پرداخته شده است.


کامنت  مهین مختاری: معمولاً کسانی که عادت به مطالعه دارند، سعی می‌کنند تابع یک نظم و انضباط خاصی باشند؛ مثلاً هر روز یا هر شب وقت معینی را برای مطالعه انتخاب کرده و زمان مناسبی را برای پیدا کردن منابع و مراجع مطالعه صرف می‌کنند. اگر زندگی‌نامه‌ی افراد موفق جامعه را مطالعه کنیم خواهیم دید که به این موضوع اهمیت خاصی داده‌اند. بیان خاطره‌ای که نشانگر این موضوع است می‌تواند جالب و تأثیرگذار باشد:

در مسافرت عید نوروز، اتفاقی با یکی از دوستان که در زمینه‌ی علمی و تحصیلی فرد موفقی هستند دیداری داشتیم، نکته‌ی جالب توجه برای من این بود که هر روز و در هر شرایطی ایشان ساعت 3 بعدازظهر 2 ساعت از جمع جدا شده و در گوشه‌ای آرام مشغول مطالعه می‌شد. حتی یک روز هوا بارانی بود جای مناسبی برای مطالعه پیدا نکرد و در داخل یکی از ماشین‌ها نشسته و دو ساعت مطالعه‌ا‌ش را انجام داد.

 

سلام دوستان خوبم، امیدوارم حال دلتون خوب باشه، این بار قراره درباره ی نظم و اهمتیش توی موفقیت و پیشرفت صحبت کنیم. اینکه چه قدر نظم می تونه مهم باشه و اگه جدیش نگیریم آسیب های بدی می خوریم. حالا بریم باهم نظم هایی که باید رعایت بشه رو بررسی کنیم.

حتما توی برنامت زمان های غیر درسی رو هم مشخص کن مثلا اینجوری نباشه که بگی حالا هر زمانی که شد ناهار یا شام رو می خورم یا مثلا هر وقت خسته شدم استراحت می کنم... نه حتما باید مشخص و از قبل تعیین شده باشه.

برای نشان دار کردن تست هات، نظم و قانون داشته باش اینطور نباشه که مثلا هر دفعه برای سوالات اشتباه یا شک دار یه علامت متفاوت بزنی... برای هرنوع سوالی قبلش مشخص کن که قراره چه علامتی داشته باشه و تا آخر با همون پیش برو.

برای نوشتن نکته یا خلاصه از ابتدا یه شیوه رو انتخاب کن اینطور نباشه که اول کار نکات همه ی درسا رو توی یه دفتر مشترک بنویسی بعد چن وقت حالا تصمیم بگیری برای هر درسی یه دفتر جدا در نظر بگیری. از نوشتن نکته و خلاصه توی برگه ی جدا خودداری کن چون معلوم نیست چه بلایی سر این یه برگه بیاد.

توی کتاب تستت اصلا حل نکن و گزینه رو علامت نزن. اگه هم توی تست های تحلیلی عادت داری برای هر گزینه دلیلی بنویسی، کنارش توی حاشیه ی سوال بنویس، نه بالای هر گزینه.

اگه مثلا به دلیل کمبود وقت یا زیادی تست ها مجبور شدی به صورت ضریبی تست ها رو بزنی حتما یه گوشه ای (بهترین جا اول کتاب تستت هست) بنویس که مثلا تست های تابع رو به صورت ضریب زوج زدم.

ساعت شروع و پایان درست ثابت باشه اینطور نباشه که مثلا یه روز 9 صبح بیدار شی یه روز 6 صبح (مگر اینکه اتفاق غیر قابل پیش بینی بیفته)

اگه مشاورت برنامه بهت میده بهش عمل کن اگه فکر می کنی اشتباهه یا بهتره تغییر پیدا کنه بهش بگو، نه اینکه یه روز با برنامه خودت بخونی یه روز با برنامه ی مشاور یا اینکه فقط بعضی از گزینه های برنامه ی مشاور رو به صورت انتخابی بخونی.

اگه به هر دلیلی مثلا توی یه زمان مطالعت مهمون اومد یا مجبور شدی بری بیرون، اون درس رو حتی شده به اندازه ی نصف حجم تعیین شده بخون، اینطور نباشه که به طور کل از برنامه امروزت حذفش کنی، به این میگن پایبندی به برنامه.


نظم فردی یا همون self-discipline رو اگه جدی بگیریم مطمئن باشید پیشرفت در انتظارمونه و هیچ چیزی نمی تونه توی ما نگرانی به وجود بیاره و ترس نرسیدن به درس و کار رو نداریم، به راحتی می تونیم وقایع اطرافمون رو کنترل کنیم. اگه این ویژگی رو جدی بگیری تا رتبه برتر شدن در کنکور و زندگی فاصله ای نداری.


دوست عزیزم از طریق پیج اینستاگرام رتبه برترهای کانون میتونی با من و همکارانم در ارتباط باشی تا هر جا نیاز به راهنمایی داشتی، کمکت کنیم.

پیج رتبه برترهای کانون


بهاره اخوت - دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )