کامنت‌های دانش آموزان انسانی در جلسه‌ی 26 شهریور

در روز جمعه 26 شهریور برای دانش آموزان و اولیا دانش آموزان کانونی و دبیران و پشتیبانان ، 4 جلسه یک ساعته به صورت گروه محور مخصوص دبستان و متوسطه 1، تجربی ها، ریاضی‌ها و انسانی ها

کامنت‌های دانش آموزان انسانی در جلسه‌ی 26 شهریور

در روز جمعه 26 شهریور، برای دانش آموزان و اولیا دانش آموزان کانونی و دبیران و پشتیبانان ،‌ 4 جلسه یک ساعته به صورت گروه محور مخصوص دبستان و متوسطه 1،‌ تجربی ها، ریاضی ها و انسانی ها در محیط اسکای روم ( غیر حضوری) برگزار شد.  

موضوعات جلسه (ویژه انسانی ها)  شامل: برنامه در یک نگاه برای دهم و یازدهم انسانی،  برنامه در یک نگاه برای دوازدهم انسانی، ‌ برنامه تفضیلی، ‌ برنامه منابع مطالعاتی(جدید)،‌ برنامه نموداری(جدید).  

پس از توضیحات ، دانش آموزان آن چه را که از ارائه ها و موضوعات جلسه یاد گرفتند را بیان کردند. در قسمت زیر تعدادی از  کامنت های دانش آموزان انسانی از آن چه در موضوعات مختلف جلسه یاد گرفته اند، به صورت مجزا آورده شده است.


امکان جدید ضربدر منها در آزمون ها

هنگامه خرمازایی: 

سلام یک امکان ضربدر بود برای سوالاتی ک وقت گیرن و در نوبت دوم جواب داده میشن . 

زهر ا عبدی

سلام. با امکان ضربدر منها سوالات زمان بر را بعد از همه و آخر امتحان ، پاسخ می دهم تا وقت کم نیاورم. 


امکان جدید شرکت در آزمون مکمل هنر و منحصرا زبان

مریم شاه امیری فتاحی: 

آزمون هایی در کنار آزمون های اصلی در زمینه ی رشته هنر و زبان هست ، در کنار سوالات آزمون در سایت ضربدری وجود دارد که با زدن روی آن مشخص میکنیم که چه سوالاتی سخت هست و قرار است که مرحله بعدی پاسخ بدهیم

سنورتاری

ما می تونیم علاوه بر شرکت در آزمون های اصلی در یک یا دو آزمون دیگر که منحصرا زبان یا هنر هستند شرکت کنیم و کارنامه دریافت کنیم این آزمون ها رایگان هم هستند در سایت یک ویژگی جدید اضافه شده به قسمت آزمون که می تونیم تکنیک ضربدر و منها را با آن اجرا کنیم و در نهایت بابت تمام این ها متشکرم

هنگامه خرمازایی: 

سلام.امکان جدیدتر دادن امتحانات زبان و هنر ب صورت مکمل و بعد از تایید ازمون اصلی بود.

بهاره باقی زاده: 

با استفاده از ویژگی ک در آزمون ها ایجاد شده میتوانم از روش استراتژی بازگشت استفاده کنم و با شرکت در آزمون هنر یا منحصرا زبان با سوالات متعددی آشنا شوم و ارزیابی بیشتری داشته باشم.


فاطمه رسولی - آزمون مکمل هنر و منحصرا زبان:  

 با توجه به این که دانش اموزان زیادی  در کنکور تمایل دارند که علاوه بر گروه  اصلی خود در گروه منحصرا زبان یا هنر  یا هر دو  نیز شرکت کنند، لذا از آزمون 26 شهریور، کانونی این امکان را در صفحه شخصی فراهم آورده تا دانش آموزان بعد از شرکت در آزمون اصلی خود بتوانند در آزمون هنر یا منحصرا زبان یا هر دو نیز به صورت رایگان شرکت کنند و کارنامه دریافت کنند.  

البته ابتدا باید آزمون اصلی خود را حتما شرکت کنید. 10 دقیقه بعد از اتمام آزمون اصلی گروه ، آزمون هنر و منحصرا زبان فعال می شود. 

دانش اموزان دهم ، یازدهم، دوازدهم کلیه رشته ها می توانند بعد از شرکت در آزمون اصلی خود، در صورت تمایل در آزمون های مکمل هنر و منحصرا زبان شرکت کنند.

سوالات عمومی این دو آزمون(هنر و منحصرا زبان)  همان سوالات گروه اصلی خودتان است ولی سوالات اختصاصی مختص به گروه  هنر و منحصرا زبان است.

 

آزمون های هدف گذاری و مشابه پارسال

مریم عباس پور: 

ازمون هدف‌گذاری در پنجشنبه و جمعه اولین هفته برگزار خواهد شد 

ریحانه یعقوبی: 

فهمیدم که خیلی ازمون های ازمون های هدف گذاری  کمکم میکنه تا ترازمو بالا ببرم

محبوبه شریفی: 

آزمون های هدفگذاری رو جدی بگیرم

اسماء: 

آزمون های جبرانی. آزمونهای زوج. تاریخ آزمونها آزمونهای هدف گذاری مشابه پارسال. مبحث ازمون های مشابه  پارسال در روز های یه سه شنبه تا پنجشنبه است .


فاطمه رسولی- آزمون هدف گذاری و مشابه پارسال:   

چهار نوع آزمون در کانون وجود دارد.  

  1. آزمون های اصلی: هر دو هفته یک بار در روزهای جمعه برگزار می شود- آزمون هایی است که در برنامه راهبردی مشخص شده است.
  2. آزمون های هدف گذاری : در روز پنج شنبه ی هفته ی اول. در پنج شنبه هفته اول برگزار می شود. در تابستان آزمون هدف گذاری نداریم. برنامه آزمون های هدف گذاری منطبق با آزمون اصلی و برنامه راهبردی است. برای آزمون هدف گذاری نمره چند از 10 و برای هر درس دهک  دانش اموز در آن درس را مشخص می کنیم.  
  3. آزمون مشابه پارسال : در روز چهارشنبه و  پنج شنبه ی هفته ی دوم برگزار می شود و کارنامه مقایسه ای با دانش آموزان شرکت کننده سال قبل در این آزمون ها (درصد و تراز) دارد. 
  4. آزمون هدیه رایگان: بر اساس شرایط زمانی و نیاز دانش آموزان،  هم برای دانش اموزان کانونی و هم غیر کانونی برگزار می شود که از قبل در سایت کانون اطلاع رسانی می شود. این آزمون ها رایگان است ولی برای شرکت در آن ها از طریق کد دستوری اعلام شده باید ثبت نام کرد.

 

سوالات آشنا( گواه)

زینب ترکی: 

سوالات آشنا سوالات گواهی هستند که علاوه بر سوالات جدید طرح میشن وبرای پایه دوازدهم از کتاب آبی وپایه یازدهم و دهم از کتاب جامع سوال طرح میشه.

مریم زمانی:

سوالات شناسنامه دار سوالات کنکور و کانون است. اولویت با سوالات شناسنامه دار کنکور است چون کاملا استاندارد هستند.

آنیتا

سوالات آشنا و شناسنامه دار برای مقایسه کردن با سوالات طراحی نو هستند تا میزان تسلط داوطلب بر کنکور های گذشته را بسنجیم۲

فهیمه خانی: 

آزمون گواه از سوالاتی که آشنا و از کتابهای آبی کانون است

نرگس شیخی:

سوالات آشنا برای مقایسه و سنجش میزان تسلط ما بسیار مهم هستند تا بدانیم در سوالاتی که قبلا در کنکور آمده و یا تکراری است چقدر تسلط داریم و میزان یادگیری خودمان را بررسی کنیم.

علیرضا فرخی: 

با سوالات آشنا و تفاوت آن با سوالای دیگه رو به طور واضح متوجه شدیم 

 

فاطمه رسولی -  سوالات آشنا( گواه)

در هر آزمون خانه هایی که با رنگ دیگر هایلات و مشخص شده ، مربوط به سوال های آشنا است. در این آزمون ها از این درس ها 10 سوال آشنا مطرح خواهد شد. 

در آزمون های آشنا یا گواه،  شما به سوال های شناسنامه دار و استاندارد کنکورهای سراسری یا آزمون های قبلی کانون پاسخ می دهید و میزان تسلط خود را با سوال های طراحی شده مقایسه می کنید.

 در هر آزمون در یک یا دو درس عمومی و اختصاصی سوال اشنا قرار داده می شود که در برنامه با خانه های رنگی مشخص شده است

زوج درس ها

فهیمه خانی: 

آزمون های زوج کتاب رو مثلا یکیشو باید انتخاب کرد و خوند مثلا نیمسال اول جغرافی نیمسال دوم تاریخ بخوانند 

فائزه سالاری: 

این که 23مهر تا 19اذر  درس جغرافیا  رو میخونم و از 3دی تا 7فروردین  درس تاریخ رو اینطوری رو هم نمیوفته  برای منی ک دوازدهمی هستم اینطوری خیلی بهتره حجم درس خوندن زیاد نمیشه خسته هم نمیشم زیاد

هادی سلطانی محمدی: 

فهمیدم که زوج درس تاریخ و جغرافیا  تا نیم سال باید یکی را انتخاب کنم و نیم سال دوم درس پایه دیگر را.

فائزه ادهمی: 

از ۲۳ مهر تا ۱۹ آذر یکی از درس های جغرافیا و تاریخ و همانطور از ۳ دی تا ۷ فروردین یکی از آنها رو میتونیم بخونیم ولی برای دوازدهم اجباری هست و اینکه هدف گذاری ها رو متوجه شدم 

ندا فیضی: 

درس های زوجین درس هایی هستند که برای مثال : در نیم سال اول آزمون تاریخ رو می‌دهیم ، در نیم سال دوم جغرافیا رو آزمون میدهم

مهدیه عبدی: 

تاریخ و جغرافیا به صورت زوج درس ارائه میشه یعنی از ابتدای مهر تا ۱۹ آذر ماه دهم و یازدهم و انتخاب.میکنیم یااینکه جغرافیا دهم یازدهم و انتخاب میکنیم و مطالعه میکنیم و از تاریخ ۳ دی تا ایام نوروز میریم سراغ درسای دیگه مثلا اگه تاریخ پایه رو توی پاییز امتحان دادیم در فصل زمستان جغرافیا پایه رو امتحان بدیم یااینکه برعکس 

مرضیه:

خلاصه ای که از مطالب آقای مرتضوی فهمیدم: چطور روی پیشرفت تراز و چند از ده هدف گذاری کنم(قبلا نمی‌دونستم) و منظور از سوالات پوششی ، پیشروی ، و جبرانی چی هست. 

فاطمه خدادادی: 

جغرافیا و تاریخ پایه را باید هر کدام جداگانه امتحان بدیم اگه اول امتحان جغرافیا بدیم تا دی باید بدیم و بعد از دی باید امتحان تاریخ رو بدیم

زهرا زواری پیروز: 

روی هر آزمون باید هدف گذاری کوتاه مدت داشت و همچنین برای پروژه‌ها هدف گذاری میان مدت و میتوانیم تراز خود را افزایش داد .باید از روی برنامه حرکت کرد تا پیشرفت کرد 

سیده مائده: 

دروس اقتصاد روان ک منطق و فلسفه را یاد گرفتم که تا آخر عید میاد را یاداروی کردن خیلی خوب بود.

نفیسه اهرون رمضانی: 

کل آزمون ها در 8 دروره که در سه آزمون های اول مال نیم سال اول و بعد یک آزمون جبرانی داریم و بعد وارد نیم سال دوم میشیم و بعد یک آزمون جبران در 7 فروردین داریم من تمامی مطالب در متوجه شدم 

وانیا سگوند: 

۴ درس مهم تر هستن و اقتصاد و روانشناسی به دلیل تک درس بودن در کل هستن..درسهای ادبیات ، فنون و جامعه و عربی ابتدا پایه دهم ازمون داده میشه و بعدش یازدهم...تاریخ و جغرافیا هم یا جغرافیا ی دو پایه یا تاریخ دو پایه..

  

فاطمه رسولی-  زوج درس ها : 

  الف)در برنامه‌ی راهبردی، برخی از درس‌ها تحت عنوان زوج‌درس هستند که باید آن‌ها را در هر نیم‌سال تحصیلی انتخاب کنید و در نیم‌سال بعدی زوج‌درس دیگری را مطالعه کنید. زوج درس ها از مهر ماه در برنامه قرار دارند و مربوط به دروس پایه می باشد .

ب) وجود زوج‌درس‌ها در برنامه‌ی راهبردی سبب می‌شود تا دانش‌آموزان با توجه به وضعیت تحصیلی که در این درس‌ها دارند و  عملکردی که در تابستان داشته‌اند، زوج‌درس های متناسب با خود را انتخاب کنند.

پ) در هر نیمسال هر زوج درسی  را که انتخاب می کنید خوب و کامل بخوانید و یادگیری ناقص خود را به کامل تبدیل کتید و در نیمسال بعدی زوج درس دیگر را انتخاب کنید.

ج) فرصت در نظر گرفته شده در آزمون براي پاسخ‌گويي به سؤالات آزمون‌ها به‌گونه‌اي در نظر گرفته شده که تنها براي پاسخ به سؤالات يک درس از زوج درس ها کافي باشد .


ایستگاه های جبرانی

مریم نجف زاده: 

دقیقا من فک میکردم باید پیشرفت تراز زیاد داشته باشم ولی وقتی آقای مرتضوی صحبت کردم خیالم راحت شد

محمدعلی گلستان زاده: 

اعداد داخل کادر حجم سوالات رو در هر امتحان مشخص میکنه و دو تا هم ایستگاه جبرانی برای درسای عقب مونده داره

آمنه میرزائی: 

ازمون ۲۳ مهر ۴تا ایستگاه جبرانی داره و ازمون هدف گذاری هفته قبل  از ازمون اصلی برگزار میشه  همه مجعولات ذهنم  برطرف شد عالی بود۵

شادی مقدسی: 

اگه در تابستون نتونستیم که جمع بندی دوازدهم رو انجام بدیم میتونیم در طول سال جبران کنبم یازدهم و دهم رو جمع کنیم

عاطفه نقیبی زاده: 

سلام من خیلی تو آزمون ها ضعیف عمل کردم امیدوار شدم که میتونم پیشرفت کنم

شقایق رحیمی‌ یازدهم انسانی بابل: 

ضمن عرض سلام و خداقوت. برنامه راهبردی این قوت قلب را می‌دهد که اگر کسی تابستان خوبی نداشته می‌تواند همزمان با آغاز سال تحصیلی شروع فوق‌العاده ای داشته باشد. 

فاطمه مروجی: 

من متوجه شدم با ایستگاه جبرانی میتونم به راحتی در درس هایی که کمی ضعیف بودم رو به حد عالی برسونم 

آرمان مجیدی: 

سلام میتونم امسال کتاب های دهم و یازدهم رو جبران کنم

علیرضا قدیری: 

واقعا من ممنونم از این تدریس که برنامه جبرانی وجود دارد و می تونم پیشرفت کنم .ایستگاه های جبرانی فرصت بسیار خوبی برای دانش آموز ها هستن. 

 

فاطمه رسولی- ایستگاه های جبرانی:  

به نمودار پیشروی و خانه های رنگی کمرنگ و پررنگ آن در برنامه راهبردی توجه کنید. هر جایی که برنامه نمودار پیشروی از ابتدا پوششی می شود،‌ ایستگاه های جبرانی است. 

با توجه به حجم برنامه و با توجه به ویژگی های هر دانش آموز ، احتمال عقب افتادن دانش آموزان از برنامه وجود دارد و ممکن است در برخی درس ها یا بعضی آزمون ها به نتیجه ی دلخواه نرسند 

بنابراین در هر پروژ ه در یک آزمون ایستگاه جبرانی در نظر گرفته شده تا دانش آموزان به راحتی بتوانند عقب ماندگی های گذشته را جبران کنند . با دقت روی نمودار پبشروی برنامه ی راهبردی ، ایستگاه های جبرانی را می توانید به راحتی تشخیص می دهید . 


نمودار پیشروی، 

نفیسه اهرون رمضانی :

در هر آزمون به آزمون تفظیلی داریم و در برنامه راهبردی یک پنجم یک پنجم پیشروی داریم و در آزمون ها یک آزمون اجباری داریم که اگر عقب میوندیم میتونیم جبران کنیم و در پنج شنبه ها جمعه های هفته قبل آزمون یک آزمون هدف گذاری داریم

مهیار محمدی: 

در نیم سال اول هم اگر به برنامه ی کانون قلمچی نرسیدیم مشکلی ندارد و می توانیم در ۳ بهمن و امتحانات دیر تا جایی که خواندهدایم جمع بندی کنیم

ریحانه سلیمانی: 

سوال ها غالب پوششی دارن که اگه از برنامه جا موندم در امتحان بعدی مقداری از سوال های قبل هست

کیمیا بابایی: 

در مورد تعداد سوالاتی که برای هر مبحث میاد واقعا نکته خوبی بود من تازه یاد گرفتم و از پوششی که میتونیم با خیال راحت حتی اگه نخواندیم شرکت کنیم

فاطمه سادات موسوی منش: 

1/8 پیش روی میکنیم در هر ازمون و ازمونها به صورتی هست که اگر کامل نخوندیم بتونیم تعداد قابل قبولی تست بزنیم یعنی از مباحث قبلی سوال میاد

هاله حیدری: 

برنامه هم پیشروی و هم مرور مطالب گذشته را تحت پوشش قرار میدهد و ایستگاه های جبرانی هم برای رفع بازماندگی وجود دارد

 

فاطمه رسولی - نمودار پیشروی   

الف) نمودار های  پیشروی در برنامه ی راهبردی،   میزان پیشروی  را در فاصله ی  هر دو آزمون  مشخص می کند و چون به صورت نمودار است درک منطق برنامه راحت تر خواهد بود و در یک نگاه مشخص است. همچنین در هر خانه اعدادی نوشته شده که نشان می دهد از هر 10 سوال، چند سوال مربوط به این بخش است. 

ب) نمودار پیشروی در برنامه‌ راهبردی در کنار تاریخ آزمون‌ها نوشته شده و یک کادر مستطیلی است که به مربع‌های کوچک تقسیم شده است و بودجه‌بندی سؤالات آزمون و پیشروی در هر مبحث را نشان می‌دهد مثلا از هر 10 سوال در هر مبحث چند سوال می آید.

پ) ندر مودارهای پیشروی‌ ،‌خانه ها به صورت پیشروی، نیمه پوششی، پوششی نشان داده شده اند.  خانه های کم رنگ پوششی یا نیمه پوششی و مربوط به نگاه به مباحث ازمون های قبل است . خانه پر رنگ یعنی پیشروی جدید و مستقل است. در نیمه پوششی یعنی علاوه بر پیشروی جدید(مستقل از آزمون قبل) ، نگاه به گذشته نیز وجود دارد و مباحث آزمون قبل نیز مرور می شود که تعداد سوال از 10 تا در هر خانه از نمودار مشخص شده است.

 

تهیه کننده: فاطمه رسولی نسب

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )