10 سوال پر تکرار در مورد آزمون 26 شهریور

آزمون‌های هدفگذاری و مشابه پارسال چه زمانی و کجا فعال می‌شوند؟ آزمون هدفگذاری پنج شنبه و جمعه هفته اول آزمون مشابه پارسال از روز سه شنبه تا پنج شنبه هفته دوم در صفحه شخصی شما فعال می‌شود.

10 سوال پر تکرار در مورد آزمون 26 شهریور


 

1-آزمون های هدفگذاری و مشابه پارسال چه زمانی و کجا فعال می‌شوند؟

آزمون هدفگذاری پنج شنبه و جمعه هفته اول

آزمون مشابه پارسال از روز سه شنبه تا پنج ‌شنبه هفته دوم 

*دقت کنید:

1) این دو آزمون در بخش آزمون های غیرحضوری صفحه شخصی شما فعال می‌شود.

2) برای آزمون های تابستان، آزمون هدفگذاری برگزار نمی شود. 

 

2-من تازه  کانونی شده‌ام، چطور باید در آزمون آنلاین شرکت کنم؟

برای شرکت در آزمون ابتدا وارد سایت کانون شده و در بخش صفحه شخصی شما با شمارنده و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود می‌شوید.

 آزمون روز آزمون در ساعت 7:45 صبح در صفحه شخصی شما فعال می‌شود.

برای ورود به صفحه شخصی:

-نام کاربری همان شمارنده شماست، که شمارنده را هنگام ثبت نام از مسئول ثبت نام و یا از پشتیبان و یا نمایندگی شهر خود دریافت کرده اید.

*رمز عبور:

1-به صورت پیش فرض کد ملی شما می‌باشد.

2-کد ملی را بدون خط تیره و کامل وارد کنید.

3-چنانچه کد ملی شما وارد سیستم نشده، با واحد انفورماتیک شهر خود تماس بگیرید و کد ملی خود را اصلاح کنید.

4-چنانچه رمز عبور را از کد ملی به رمز دیگری تغییر داده اید و آن را فراموش کرده اید، می‌توانید از طریق شماره گیری کد#2*8451*6655* درخواست ریست رمز بدهید.

*راهنمای تصویری شرکت در آزمون، تعداد سوال و زمان بندی آزمون از روز قبل از آزمون در سایت کانون قرار خواهد گرفت.

 

    

3-آزمون های تابستان  2 بخش دارند:  نگاه به گذشته(اجباری) و  نگاه به اینده(اختیاری)، حال اگر  به اختیاری‌ها جواب بدهیم یا اگر جواب ندهیم، در تراز تاثیر دارد؟

بخش اجباری یا دفترچه مشترک مربوط به مباحث دروس پایه (نگاه به گذشته) است که پاسخ به سوالات آن اجباری است و در صورت عدم پاسخگویی  به بخش اجباری درصد صفر منظور می‌شود و روی تراز و رتبه کل نیز تاثیر دارد. 

بخش انتخابی یا دفترچه غیرمشترک مربوط به مباحث دروس سال جدید( نگاه به آینده ) است.

 می‌توانید در این قسمت برای تابستان یک یا دو درس را انتخاب کنید و پیش خوانی کنید، فقط برای این درس رتبه و تراز دریافت می‌کنید و عدم پاسخگویی به درس دیگر در این بخش روی تراز کل تاثیر ندارد.

*دقت کنید که برای دانش آموزانی که فقط یک درس دوازدهم را جواب می دهند، در صد و تراز و  ‌رتبه  همان درس داده می شود، اما کارنامه دوازدهم برای کسانی صادر می شود که حداقل دو درس را جواب داده باشند.4-آزمون ها چه زمانی حضوری برگزار می‌شود؟ آیا دفترچه چاپ شده دریافت می‌کنیم؟

تا برطرف شدن کامل بیماری کرونا، آزمون ها به صورت غیر حضوری و انلاین از طریق ورود به صفحه شخصی در سایت کانون برگزار می شود.

برای شرکت به صورت حضوری با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید، در صورتی‌که شرایط و امکان برگزاری آزمون به صورت حضوری را داشته باشند، به شما اطلاع خواهند داد.

برای دریافت دفترچه چاپ شده با نمایندگی خود تماس بگیرید و هماهنگ کنید.

  

 

5-آزمون چه زمانی فعال می شود؟ تا چه زمانی فرصت شرکت در آزمون 26 شهریور را داریم؟

- آزمون در همان روز جمعه 26 شهریور، در ساعت 7:45 صبح در صفحه شخصی شما فعال می شود.

- از زمان ورود به آزمون حدود 5 ساعت فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید، بعد از 5 ساعت آزمون به طور خودکار برای شما بسته می‌شود.

اگر با در نظر گرفتن زمان استراتژی بازگشت، تاساعت 13 کلید پایان آزمون را بزنید، در پردازش اول قرار می‌گیرید و کارنامه اصلی دریافت می‌کنید، بعد از آن تا روز دوشنبه بعد از آزمون فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید، ولی در پردازش های بعدی قرار گرفته و کارنامه معادل دریافت می‌کنید.


 

6-فرق بین  پردازش های اول، دوم ، سوم و ... چیست؟

ساعت های پردازش در روز آزمون :پردازش اول:ساعت 13:00 - پردازش دوم:ساعت 16:00 - پردازش سوم: ساعت 18:00 - پردازش چهارم:ساعت 20:00

بسته به اینکه چه زمانی آزمون خود را تمام کنید، در یکی از پردازش های اول، دوم، سوم و ... قرار می‌گیرید و کارنامه را دو ساعت بعد از اتمام هر پردازش دریافت می‌کنید، در پردازش اول رتبه و تراز اصلی دریافت می‌کنید و جایگاه واقعی خود را می‌شناسید، در پردازش های بعدی با دانش آموزان پردازش اول مقایسه می‌شوید و رتبه و تراز معادل دریافت می‌کنید.


  

7-کارنامه معادل چیست و چه فرقی با کارنامه اصلی دارد؟

دانش آموزانی که تا ساعت 13 آزمون را تمام کنند با یکدیگر مقایسه می شوند و رتبه و تراز اصلی می گیرند(گروه اول). 

دانش اموزانی که بعد از ساعت 13 آزمون را تمام کنند و یا شروع کنند، نمره و درصدشان با گروه اول مقایسه و شبیه سازی می‌شود و رتبه و تراز معادل دریافت می‌کنند.

 تراز معادل نوبت آزمون را نشان می‌دهد و اینکه خودتان شرایط آزمون خود را از نظر زمان و مراجعه به پاسخ می‌دانید.

 تراز معادل نه کمتر و نه بیشتر از تراز اصلی است.

 

  

8-کارنامه چه زمانی صادر می شود؟

ساعت های پردازش در روز آزمون :

پردازش اول:ساعت 13:00 - پردازش دوم:ساعت 16:00 - پردازش سوم: ساعت 18:00 - پردازش چهارم:ساعت 20:00

زمان دریافت کارنامه در هر پردازش، دوساعت بعد از پایان هر پردازش می‌باشد، یعنی مثلا شما کارنامه پردازش اول را تاساعت 15 و کارنامه پردازش دوم را ساعت 18 و به همین ترتیب در پردازش های بعدی دریافت می‌کنید.

زمان دریافت کارنامه هر پردازش به زمانی که دکمه پایان آزمون را می‌زنید، بستگی زیادی دارد؛ ممکن است فراموش کرده باشید که دکمه پایان ازمون را بزنید و در پردازش های بعدی قرار گرفته باشید.

به دلیل اینکه تعداد پردازش های بعد از روز جمعه آزمون، یعنی شنبه تا دوشنبه، ، فقط ٢ بار در روز و در ساعت های ١١و ١٦ صورت می‌گیرد، کارنامه آن‌ها دیرتر صادر می‌شود.

آخرین زمان پردازش روز دوشنبه ساعت 20 می باشد.  

9- در آزمون 26 شهریور نفرات برتر اعلام می‌شوند؟

نفرات برتر در آزمون 26 شهریور در پردازش اول و دوم با ذکر نوبت پردازش اعلام می شوند.

 

  

10-در صورت وجود مشکل در روز آزمون چه کار کنیم؟

دانش اموزان گرامی توجه کنید:

1-در صورتی می توانید در آزمون 26 شهریور شرکت کنید که کانونی باشید و در آزمون های تابستان و امسال ثبت نام کرده باشید.

 در صورتی‌که ثبت نام کرده اید، ولی نمی توانید وارد شوید با نمایندگی شهر خود تماس گرفته و از تکمیل ثبت نام و فعال شدن ازمون خود فعال شوید.

2-حتما تا روز قبل از آزمون، از تکمیل ثبت نام خود مطمئن شوید و شمارنده خود را در صورتی‌که نمی دانید، از نمایندگی دریافت کنید.

همچنین به صورت امتحانی روز قبل با شمارنده و رمز عبور خود وارد صفحه شخصی شوید تا چنانچه مشکلی در ورود به صفحه شخصی دارید تا روز قبل از آزمون آن را رفع کنید.

3-در صورتی که رمز ورود شما مشکل دارد و یا شمارنده خود را دریافت نکرده اید و یا فراموش کرده اید؛ در لینک صفحه شخصی روی عبارت " شمارنده یا رمز عبور خود را فراموش کرده ام؟ " کلیک کنید.

4- اگر دفترچه سوالات را نمی توانید دانلود کنید، احتمالا مشکل از مررو گر یا اینترنت شماست.با مرروگر فایرفاکس یا کروم حتما به روز شده وارد شوید.

5-در صورتیکه دفترچه پی دی اف را بعد از دانلود نمی توانید مشاهده کنید و گمان می کنید که دفترچه دانلود نمی شود، به قسمت فولدر دانلود های سیستم خود وارد شوید، پی دی اف های دانلود شده به صورت اتومات در این قسمت ذخیره می شوند.

 6-چنانچه هر کدام از این مشکلات را در روز آزمون داشتید و نتوانستید رفع کنید با صفحه شخصی در سایت کانون پیام بگذارید و یا با شماره های 0218451 و یا شماره 0216463 داخلی 1272، 1271، 1154، 1153، 1100 تماس بگیرید.

*لینک ورود به صفحه شخصی روز آزمون و شماره تماس نمایندگی ها و مراکز انفورماتیک برای رفع اشکالات و مشکلات احتمالی شما روز آزمون درسایت کانون قرار می گیرد.