کتابخانه بنیاد قلم‌چی در شهر ارسک یک‌ساله شد

سال گذشته در چنین روزی (22 شهریور 1399)، کتابخانه بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در شهر ارسک از توابع شهرستان بشرویه در استان خراسان جنوبی، افتتاح شد.

کتابخانه بنیاد قلم‌چی در شهر ارسک یک‌ساله شد

سال گذشته در چنین روزی (۲۲ شهریور ۱۳۹۹)، کتابخانه بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در شهر ارسک از توابع شهرستان بشرویه در استان خراسان جنوبی، افتتاح شد.این کتابخانه با زیربنای ۴۲۰ مترمربع، ظرفیت همزمان ۱۲۰ کاربر را برای مطالعه دارد و شامل دو سالن مطالعه، بخش کودک و مخزن با گنجایش بیش از ۲۰,۰۰۰ جلد کتاب است که تکمیل ساخت و تجهیز آن در راستای همکاری با نهاد کتابخانه های عمومی کشور، توسط بنیاد قلم‌چی انجام و برای تامین منابع آموزشی نیز تعداد ۴۴۰ جلد کتاب در زمان افتتاح به این کتابخانه اهدا شد.

به گفته سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه بنیاد قلم‌چی نخستین کتابخانه عمومی در شهر ارسک است و پیش از این، از فضای یک مدرسه به عنوان کتابخانه استفاده می‌شد این در حالی است که کتابخانه جدید، فضای مطلوب مطالعه را برای شهروندان فراهم آورده است.

شایان ذکر است سالانه حدود ۱۵۰۰ هموطن از میان مردم شهر ارسک و اهالی روستاهای اطراف که کتابخانه‌ای ندارند، می‌توانند از فضای این کتابخانه بهره‌مند شوند.


 

منبع :