دانشجوی پزشکی شهیدبهشتی: چگونگی کسب درصد 80 در درس ریاضی؟

پارمیدا شیرزادی دانشجوی پزشکی شهید بهشتی، روش مطالعه درس ریاضی

دانشجوی پزشکی شهیدبهشتی: چگونگی کسب درصد 80 در درس ریاضی؟

این مطلب توسط پارمیدا شیرزادی،رتبه 174 کنکور تجربی و دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی_پشتیبان ویژه کانون تهیه شده است.


⭕درس خواندن را با تست زدن شروع می کردی یا مطالعه درسنامه؟

برای مطالعه درس ریاضی ابتدا قبل از اینکه دبیر مربوطه مبحث را درس دهد ان مبحث را پیش خوانی میکردم تا حین تدریس یادگیری بهتری داشته باشم و حضورفعال تری در کلاس درس داشته باشم.سپس مثال های کتاب درسی را حل میکردم زیرا برخی سوالات کنکور از سوالات کتاب درسی الگو گرفته اند و بعد در صورت نیاز درسنامه کتاب کمک درسی را مطالعه میکردم.
پس به شکل مفهومی درس را یادمیگرفتم و به حل تست های اموزشی بدون گرفتن زمان و درصد می پرداختم . بعد از تسلط شروع به حل تست زمان دار میکردم.

⭕ در چه زمان هایی اولویت را به تست زدن می دادی و در چه زمان هایی به مطالعه درسنامه؟

در ابتدای یادگیری مبحث ابتدا درسنامه را مطالعه میکردم(البته در درس ریاصی مطالعه درسنامه بیشتر شامل تست هایی مناسب برای یادگیری مبحث میشود) و حین زدن تست های اموزشی و خواندن درسنامه به نوشتن خلاصه نویسی و یا تیپ بندی سوالات می پرداختم و در زمان های جمع بندی از انها استفاده می کردم.کار ویژه ای که خوب است انجام دهید این است که حین تست زدن تست های مهم یا با سطح خوب را هایلایت کنید و در حین جمع بندی از انها استفاده کنید.

مطالعه پاسخنامه سوالات :

⭕ پاسخ همه سوالات را بررسی می کردی یا  فقط بعضی از آنهارا؟

معیار شما برای مطالعه پاسخ نامه چه بود؟

در درس ریاضی علاوه بر سوالاتی که پاسخ نداده بودم یا اشتباه پاسخ داده بودم ، پاسخنامه سوالاتی که از روشی طولانی یا پیچیده به پاسخب رسیده بودم راهم بررسی میکرد تا با روش های بهتر حل ان سوال اشنا شوم.

منبع مطالعه پارمیدا شیرزادی در درس ریاضی:

من برای درس ریاضی از کتاب سه سطحی استفاده میکردم.

⭕ این کتاب چه تاثیری در پیشرفت درسی شما داشت؟

از انجایی که این کتاب سوالات سطح بالاتری از درس ریاضی را شامل میشد در مرحله تست زماندار و بعد از تسلط بر مبحث برای سنجش میزان یادگیری درس از این کتاب استفاده میکردم و باعث میشد حین مواجه با سوالات سخت در ازمون ها امادگی لازم را داشته باشم و نگران و مضطرب نشوم.

⭕ کدام ویژگی های کتاب برای شما مفید و از نظر شما جالب بود؟

سوالات سطح بالا ولی استاندارد از ویژگی های این کتاب بود که باعث شد به یکی از منابع ثابت من تبدیل شودم همچنین پاسخ نامه خوب و کامل و با روش های خیلی خوب برای من بسیار مفید بود.

⭕ برای مطالعه کتاب چه توصیه هایی به دانش اموزان داری؟

توصیه من این است که بعد از تسلط بر مبحث و سوالات ساده و متوسط برای افزایش تسلط و یادگیری از این کتاب استفاده کنند و سوالات را به خوبی بررسی کنند.سوالات خود از پارمیدا شیرزادی،رتبه 174 کنکور تجربی را در قسمت نظرات بپرسید.

منبع :

فایل های ضمیمه