ساخت، ارتقا و تجهیز 59 خوابگاه دانشجویی توسط بنیاد قلم‌چی

از جمله خدمات بنیاد قلم‌چی در سال‌های پس از وقف، می‌توان به ارتقا، توسعه، بهسازی و تجهیز 59 خوابگاه دانشگاهی با هدف ایجاد رفاه برای دانشجویان در مسیر تحصیل و موفقیت‌شان اشاره کرد.

ساخت، ارتقا و تجهیز 59 خوابگاه دانشجویی توسط بنیاد قلم‌چی

از جمله خدماتی که بنیاد قلم‌چی پس از وقف، طی سال‌های اخیر به دانشجویان ارائه داده است می‌توان به ارتقا، توسعه، بهسازی و تجهیز ۵۹ خوابگاه‌ دانشگاهی با هدف ایجاد رفاه برای دانشجویان در مسیر تحصیل‌ و موفقیت‌شان اشاره کرد.


️همزمان با ششمین روز هفته وقف، مروری بر اقدامات بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در حوزه ساخت، ارتقا و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی داریم:


بر اساس این گزارش، از سال ۹۵ تاکنون، بنیاد قلم‌چی ارتقای ۴۰ خوابگاه دانشگاهی اعم از خوابگاه‌های دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور در ۱۸ استان شامل تهران، گیلان، مازندران، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، فارس، زنجان، همدان، لرستان، سیستان‌وبلوچستان، سمنان، خراسان شمالی، کهگیلویه‌وبویراحمد، هرمزگان، اردبیل، آذربایجان‌شرقی و کردستان را در دست اجرا داشته است که اغلب این خوابگاه‌ها تا سطح یک و ۲ ارتقا یافته‌اند.


نخستین‌بار در سال ۹۵، برای دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ساختمان خوابگاهی خریداری و با امکانات VIP تجهیز شد؛ در ادامه و در سال ۹۹، منطبق بر طرح ارتقا و بازسازی خوابگاه‌‌های دانشگاه‌های دولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ارتقا و بهسازی ۱۵ خوابگاه از ۷ دانشگاه دولتی کشور با مشارکت بنیاد قلم‌چی به اجرا درآمد.


از موارد یادشده، یک خوابگاه از دانشگاه‌ صنعتی امیرکبیر، ۴ خوابگاه‌ دانشگاه‌ محقق اردبیلی، ۲ خوابگاه دانشگاه تبریز و ۳ خوابگاه دانشکده فنی کاسپین دانشگاه تهران افتتاح شده و ۴ خوابگاه دانشگاه‌های تهران، کردستان، شیراز و صنعتی سیرجان آماده افتتاح و بازسازی یک خوابگاه تهران در دست اجرا است. 


همچنین پروژه ارتقای سطح کیفی ۲۴ خوابگاه‌ دانشجویی دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای کشور در ۱۴ استان،‌ منطبق با تفاهم‌نامه سه‌جانبه توسط بنیاد قلم‌چی، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و این دانشگاه به اجرا درآمد که در بهار ۱۴۰۰ این خوابگاه‌ها نیز به بهره‌برداری رسید.


این در حالی است که بنیاد قلم‌چی علاوه بر بازسازی و بهسازی خوابگاه‌های دانشگاهی، در سال‌های اخیر به تجهیز ۱۹  قرائتخانه‌ از خوابگاه‌های دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، علوم پزشکی و دولتی یاسوج نیز مبادرت ورزیده است.


در مجموع از اقدامات یادشده بنیاد قلم‌چی در حوزه خوابگاه‌های دانشگاهی، سالانه حدود ۱۳,۰۰۰ دانشجو از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.بنیاد علمی آموزشی قلم چی در ۱۵ شهریور سال ۱۳۸۴ بر گسترش دانش و آموزش وقف‌عام شد

«به امید آن که هیچ دانش آموز باانگیزه و سخت‌کوشی به دلیل مشکل مالی از درس‌خواندن و پیشرفت بازنماند»منبع :