استعداد تحلیلی ( هوش غیرکلامی)

این کتاب که شامل 600 سؤال از بخش هوش‌غیرکلامی است، امسال در 6 فصل مطابق با تغییرات آزمون تیزهوشان بازنگری و منتشر شد:«شکل متفاوت، الگویابی، جایگاه نقطه و شکل،تای کاغذ، تجسم فضایی و ...

استعداد تحلیلی ( هوش غیرکلامی)

دانش‌آموزان عزیز سلام


کتاب استعداد تحلیلی (هوش غیرکلامی) کانون فرهنگی آموزش اولین بار در سال 97 منتشر شد و با استقبال خوبی که از این کتاب شد، به سرعت و در سومین سال تولدش ‌به چاپ پانزدهم رسید.


این کتاب که شامل 600 سؤال از بخش هوش‌غیرکلامی است، امسال در 6 فصل مطابق با تغییرات آزمون تیزهوشان بازنگری و منتشر شد: «شکل متفاوت، الگویابی، ‌جایگاه نقطه و شکل، تای کاغذ، تجسم ‌فضایی (مکعب و غیرمکعب) و پرسش‌های ترکیبی.»

حدود یک‌سوم سؤالات آزمون تیزهوشان ورودی مدارس برتر، عمدتاً مشابه مباحث مطرح‌شده در این کتاب است. توجّه کنید که طرّاحان این آزمون‌ها در هر سال به بعضی از تیپ‌های سؤال بیشتر و به برخی از تیپ‌ها کم‌تر توجّه کرده‌اند و کتابی که پیش‌روی شماست، تلاش کرده است همه‌ی این تیپ‌ها را در خود جای دهد. برای مثال در آزمون سه سال پیش، پرسش‌های شکل متفاوت و جایگاه‌ها مورد توجه بود و در آزمون‌های دو سال اخیر، پرسش‌های الگویابی و تجسّم فضایی و تای کاغذ. به بخش سؤالات ترکیبی کتاب نیز باید طرح به شکلی ویژه توجّه کنید، چرا که در آزمون‌های تیزهوشان همه‌ی این سال‌ها از این تیپ نیز سؤال طرح شده است. 

در کتاب حاضر سعی شده است در ابتدای هر بخش مثال و توضیحی کوتاه در کادر رنگی داده و سپس سؤالات در پیمانه‌های ده تایی از ساده به دشوار چیده شود. در انتهای کتاب نیز دو آزمون جامع تهیه کرده‌ایم که اگر فصل‌ها را به دقت بخوانید، از پس این بخش نیز به خوبی برمی‌آیید.

و اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های کتاب، بخش پایانی آن، یعنی پاسخ‌های تشریحی است. تلاش کردیم پاسخ‌ها کامل و آموزشی باشند تا اگر به معلم یا راهنمایی دسترسی ندارید، به کمک پاسخ تشریحی یادگیری خود را کامل کنید.

در پایان فراموش نکنید که آن‌چه ما هوش می‌نامیم، تقویت‌پذیر و اکتسابی است. با تمرین و تکرار و استمرار می‌توانید هوش خود را تقویت کنید.

در فایل زیر ده نمونه از سؤالات این کتاب را برای شما قرار داده‌ایم. قبل از خرید می‌توانید به کمک این ده سؤال، طرحی کلی از کتاب در ذهن خود بسازید.


از همه‌ی صاحب‌نظران محترم تقاضا می‌کنم در صورت تمایل، برای بیان نظرها، انتقادها و یا پیشنهادها، از شماره‌ی تماس ۰۲۱۶۴۶۳ و شماره‌ی داخلی ۱۱۴۰ با گروه تولید کتاب ارتباط بگیرند.

https://www.kanoonbook.ir/store/book/1179

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )