ثبت‌نام بورسیه دانش‌آموزان جدیدالورود آغاز شد

مسئول بورسیه گفت: ثبت‌نام برای بورسیه دانش‌آموزان جدیدالورود طی روزهای جاری، در نمایندگی‌های بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در سراسر کشور آغاز شده است.

ثبت‌نام بورسیه دانش‌آموزان جدیدالورود آغاز شد

مسئول بورسیه گفت: ثبت‌نام برای بورسیه‌ دانش‌آموزان جدیدالورود طی روزهای جاری، در نمایندگی‌های بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در سراسر کشور آغاز شده است.


تازه‌گل آقچه‌لی افزود: تاکنون ثبت‌نام ۴۸۱۲ دانش‌آموز جدید از مقاطع مختلف برای سال تحصیلی جدید انجام شده که از این تعداد، ۱۲۸۴ بورسیه توسط ۲۱۹ نمایندگی در استان‌های کشور و ۳۵۲۸ بورسیه از طریق سامانه الکترونیکی به‌صورت آنلاین ثبت‌نام شده‌اند.

وی با اشاره به استان‌هایی که بیشترین ثبت‌نام بورسیه جدید را داشته‌اند، بیان کرد: استان‌های اصفهان با ۱۶۸ دانش‌آموز، خراسان رضوی ۱۳۶، مازندران ۸۶، همدان ۷۲، کرمان ۷۰، تهران ۶۶، خوزستان ۵۸، مرکزی ۵۱ و لرستان با ۵۰ دانش‌آموز، بیشترین تعداد ثبت‌نام‌ بورسیه‌های جدید الورود را داشته‌اند.

وی افزود: همچنین در میان شهر‌ها، اصفهان (پسران) با ۴۵ دانش‌آموز، آران‌و‌بیدگل ۳۳، سبزوار و کرمانشاه هرکدام ۲۹، کبودرآهنگ ۲۵، یزد (دختران) ۲۴، تربت‌جام ۲۳، ساری و قم (دختران) هرکدام ۲۲ و اسفراین و آمل هر کدام با ۲۱ دانش‌آموز بیشترین تعداد ثبت‌نام را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تاکید کرد: امکان حضور در آزمون‌های برنامه‌ای برای دانش‌آموزان جدید الورود نیز از ابتدای مردادماه همزمان با نخستین آزمون اصلی، همانند بورسیه‌های سال گذشته فراهم شده است.

مسئول بورسیه یادآور شد: با احتساب تمدید ثبت‌نام ۵۳۵۲۱ دانش‌آموز تحت پوشش بنیاد قلم‌چی از سال تحصیلی گذشته تا پایان تابستان امسال، آمار کل بورسیه‌ها شامل ثبت‌نام‌شدگان جدید، تا لحظه تنظیم این خبر به ۵۸۳۳۳ دانش‌آموز رسیده است.

منبع :