گفتگو با محمدمهدی طباطبایی - میانگین تراز7500 - دوازدهم انسانی

گفتگو با محمدمهدی طباطبایی- میانگین تراز7500 - دوازدهم انسانی

گفتگو با محمدمهدی طباطبایی - میانگین تراز7500 - دوازدهم انسانی


نام و نام خانوادگی دانش‌آموز :  محمدمهدی طباطبایی              
میانگین تراز: 7500        نام شهر: تهران        
تحصیلات پدر : فوق دیپلم برقشغل پدر : تکنسین برق
تحصیلات مادر : لیسانس علوم تربیتی  شغل مادر : معلم
تعداد سال حضور در کانون : 10 سالتعداد کل آزمون ها : 161 آزمون
تعداد آزمون های دوازدهم : 26 آزمونشرکت در آزمون های کانون 


  از چه زمانی وارد کانون شدید و در چه پایه‌هایی در آزمون‌های کانون شرکت کردید ؟ آیا به پیشنهاد خودتان بود یا دوستان و خانواده؟ 

از سال دوم دبستان تا نهم و از سال یازدهم تا دوازدهم عضو کانون بوده ام و در مجموع به مدت 10 سال در آزمون های کانون شرکت داشته ام و از ابتدای ثبت نام حمایت و پیگیری خانواده را در جهت شرکت در آزمون هایم داشته ام ولی از سال های دبیرستان طبق نتیجه گیری شخصی و اهمیت آزمون ها سعی درمشارکت دائمی داشته‌ام.


 دلیل حضور مداوم و پیوستگی شما در آزمون های کانون چه بود؟ 

دلیل شرکت من در آزمون ها به صورت مداوم حتی زمانی که مطالعه مناسبی نداشتم آزمایش کردن خود در شرایط مختلف بود تا با شرایط متفاوتی که ممکن است در کنکور پیش بیاید از قبل آمادگی مواجهه داشته باشم و از طرفی دروسی را که مطالعه آن ها را انجام داده بودم را به کمک آزمون های کانون تثبیت کنم. به نظر من مهمترین ویژگی آزمون های کانون نظم و دقت نظر در ایجاد برنامه راهبردی است که این نظم در شرایط مختلف کمک حال دانش آموزان میباشد.


نحوه حضور شما در آزمون ها در سال های پایه با سال کنکور چه تفاوتی برای شما داشت؟ 

من در هر شرایطی سعی در مشارکت در آزمون ها را داشتم و به همین منظور در مجموع در سال دوازدهم 4 غیبت داشتم که به خاطر غیبت در این آزمون ها سوالات را به صورت جدا تحلیل میکردم و در هر شرایطی قصد بررسی وضعیت کلی خود را داشتم.


آیا در تابستان در آزمون ها شرکت می کردید؟ 

بله در سال نهم و دوازدهم به صورت کاملا جدی آزمون ها را پیگیری میکردم و این آزمون ها ضمن تثبیت مطالب مطالعه شده گذشته دید کلی ای نسبت به دروس سال آینده به من میداد و حکم پیش زمینه ای برای سال بعد بود.


اولین ترازی که در کانون گرفتید چند بود و به چه ترازی رسیدید؟ دلیل پیشرفت خود را چه می دانید؟

 در سال یازدهم من با تراز اولیه ی 6500 وارد آزمون ها شدم که با توجه به این تراز نه ناامید و نه مغرور شدم  و به مرور آزمون به آزمون با کمک تحلیل آزمون و رفع اشکال سوالات و همچنین شرکت مداوم در آزمون ها به مرور به تراز دلخواه خود رسیدم. 


                                                                                                                برنامه راهبردی


چقدر برنامه مدرسه و برنامه راهبردی برای شما فرق داشت؟ 

به نظر من برنامه راهبردی و برنامه مدرسه باهم تقابلی نداشتند و هر دو مکمل یک دیگر بودند و برای هماهنگی آزمون ها برنامه راهبردی کانون را در اولویت مطالعه خود قرار میدادم.


 منابع شما در تابستان چه بود؟ از کدام کتاب ها و به چه دلیل استفاده کردید؟ 

در طی تابستان از کتاب تابستان، کتاب آبی ریاضی، کتاب زبان انگلیسی جامع کانون، فلسفه و منطق استفاده میکردم که هر کدام با نقاط قوت خود و همچنین هم سطحی با تست های کنکور سراسری بسیار کمک کننده بودند و در دوران جمع بندی نیز از کتاب زرد کانون کمک میگرفتم.


اجرای برنامه راهبردی آزمون ها چقدر برای شما اهمیت دارد؟

دلیل اهمیت برنامه راهبردی برای من جامع و مشخص بودن آن ضمن ساده فهم بودن و منظم بودن آن است از این رو طبق همین برنامه سعی در مشارکت حداکثری در آزمون ها را داشتم تا از نظم این برنامه خارج نشوم. کارنامه و سایت 


آيا از كلكسيون روش های سایت استفاده کردید ؟

بله، در شرایط مختلف وابسته به نیاز، به کلکسیون های روش مطالعه مراجعه می کردم و با توجه به شناخت شخصی از خودم از روش های متناسب با خودم استفاده می‌کردم.


 هفته ی اول و دوم برنامه تان چگونه بود؟روزهای جمعه آزمون را در چه زمانی شروع می کردید؟ 

در هفته اول سعی در مطالعه مباحث و یادگیری مباحث داشتم و در هفته دوم به مرور و تست و جمع بندی و تثبیت موارد مطالعه شده می پرداختم. آزمون را همیشه راس ساعت 8 شروع می کردم تا با شرایط آزمون کنکور آشنایی کامل داشته باشم.  برنامه ریزی شخصی و روش مطالعه 


 آيادفتر برنامه ريزي داشتيد؟ دفتر برنامه ريزي چه كمكي به شما كرد؟

بله، با کمک دفتر برنامه ریزی به ثبت چیزهایی که قرار است به آن پایبند باشم می پرداختم و هفته به هفته ساعات مطالعه خود را در دفتر ثبت می‌کردم و این تعهد به کارم را تثبیت میکرد.


ساعت مطالعه تان به طور میانگین در سال های متوسطه دوم و در سال دوازدهم چقدر بود؟ 

در سال کنکور تا قبل از فروردین ماه 8-9 ساعت و بعد از فروردین 12 ساعت مطالعه روزانه داشتم و در سال های دیگر دبیرستان روزانه 5-6 ساعت 


 مهارت های خود تنظیمی : فرا شناخت و هوش هیجانی 


بهترین تراز شما در کدام درس ها بود ؟ روش مطالعه شما در این درس ها چه بود ؟

در دروس فلسفه منطق، عربی، دینی تراز بالایی داشتم و روش مطالعه من در دروس فلسفه منطق و دینی توجه به متن کتاب درسی و در درس عربی حل تست های زیاد برای آشنایی با انواع مختلف تست ها بود چون در این درس حل تست از مطالعه از اهمیت بیشتری برخوردار است.


براي اين كه از حاشيه های کنکور و کرونا به دورباشيد، چه كارهايي انجام داديد؟

 اصلا پیگیر اخبار نبودم و اخبار مربوط به کنکور را از طریق پدر و مادرم مطلع می‌شدم.

 

برای آینده چه برنامه‌ای دارید؟

علاقه شخصی من تحصیل در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی و فعالیت در حوزه حقوق می‌باشد. روش های مدیریت زمان


برا ی مدیریت زمان سر جلسه کنکور  از کدام یک از روش هاي مدیریت زمان استفاده کردید؟ 

در جلسه کنکور از تکنیک های زمان نقصانی و ضربدر منها بهره بردم و خصوصا در دروس اختصاصی تکنیک ضربدر منها بسیار کمک کننده و نتیجه بخش بود و از قبل در تعداد قابل توجهی از آزمون ها این تکنیک هارا تمرین کرده بودم و در جلسه کنکور تسلط کامل داشتم.