گزارش جدید از ساخت 11 مدرسه روستایی بنیاد قلم‌چی در کردستان

بنیاد قلم‌چی 11 مدرسه در روستاهای استان کردستان در دست ساخت دارد که 8 مدرسه برای مهرماه آماده افتتاح و بهره‌برداری خواهد بود.

گزارش جدید از ساخت 11 مدرسه روستایی بنیاد قلم‌چی در کردستان

بنیاد قلم‌چی ۱۱ مدرسه در روستاهای استان کردستان در دست ساخت دارد که ۸ مدرسه برای مهرماه آماده افتتاح و بهره‌برداری خواهد بود.


صابر فتاحی مسئول نظارت بر پروژه‌های مدرسه‌سازی که طی روزهای گذشته برای بازدید از روند ساخت این مدارس به استان کردستان سفر کرده بود، با ارائه گزارشی در این‌باره گفت: ساخت مدرسه یک کلاسه روستای طیطاق در دیواندره و مدرسه ۳ کلاسه روستای کرجو در سنندج با پیشرفت ۹۵ درصدی، مدرسه ۲ کلاسه روستای دره پنبه‌دان در سقز با پیشرفت ۸۰ درصدی، مدارس ۳ کلاسه روستاهای نسل و دگاگا در سروآباد به ترتیب با پیشرفت ۵۵ و ۵۰ درصدی و هریک از مدارس ۳ کلاسه روستاهای کریم‌آباد و شیخ عطار در بانه و مریوان و مدرسه ۲ کلاسه روستای رامول در دهگلان با پیشرفت ۴۰ درصدی همراه است.

وی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود این مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید آماده بهره‌برداری و میزبانی از دانش‌آموزان باشد.

وی با اشاره به ۳ مدرسه دیگر که اواخر پاییز امسال ساخت آن‌ها به اتمام می‌رسد، افزود: مدارس ۳ کلاسه روستاهای بُلان در کامیاران و بهارستان و آرندان در سنندج که ساخت آن‌ها به تازگی آغاز شده است، در آذرماه ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.

شایان ذکر است در کارنامه بنیاد علمی ‌آموزشی قلم‌چی(وقف عام)، ساخت و بهره‌برداری ۱۳ مدرسه روستایی در کردستان از سال ۱۳۹۶ تا پایان سال ۱۳۹۹ به ثبت رسیده است که با بهره‌برداری از مدارس یادشده در این گزارش، این تعداد به ۲۴ مدرسه می‌رسد.منبع :