برنامه‌ی مطالعاتی محمد سارانی ، دانشجوی پزشکی ، برای هفته آخر

4تیر ماه، بعد از برگزاری آخرین آزمون جامع کانون، چند روز مانده به کنکور1400 ،هفته‌ی آخر آمادگی ســت

برنامه‌ی مطالعاتی محمد سارانی ، دانشجوی پزشکی ، برای هفته آخر

۴تیر ماه، بعد از برگزاری آخرین آزمون جامع کانون، چند روز مانده به کنکور۱۴۰۰ ،هفته ی آخر آمادگی ســت. حالا بچه ها فقط نیاز دارند عادت های تثبیت یافته شان را مرور کنند و با ورق زدن یادداشت هایشان، کمتر نگران تست زدن هستند. خواب، تغذیه واستراحت خود را تنظیم می کنند. روش برخورد با اتفاقات احتمالی روز کنکور را در ذهن مرور می کنند و با خیالی آسوده، آگاهانه به سوی کنکور قدم بر می دارند.

                                                                                    داود اکبری

محمد سارانی، دانشجوی پزشکی علوم پزشکی دانشگاه ایرانشهر از شهرستان ایرانشهر، 3سال دانش آموز کانون

هفته آخر، روزانه حدودا یک ساعت به ورزش اختصاص دادم، برای تغذیه هم، عادتِ وعده های معمول قبلی را ادامه دادم. برای خواب سعی می کردم حتما ۱۲ساعت بخوابم و روزها حتما ساعت۷ یا حتی زودتر درس خواندن را شروع می­ کردم تا ذهنم آمادگیِ لازم اجرا راس ساعت 8 را داشته باشد. همچنین باید در طول این هفته، مرور تست های گلچین شده از آزمون های سه روز یک بار را هم انجام می دادم. به علاوه آخرین آزمون از کنکور های سه روز یک بار را هم باید از خودم می گرفتم. کتاب های درسی ام که تمام نکات آزمون ها و نکاتی که در طول سال برداشت کرده بودم را با تورق سریع پشت سر گذاشتم، تورق به این صورت بود که از صفحه اول تا آخر کتاب را ورق می زدم ، فقط می دیدم و چیزی را نمی خواندم مگر این که جایی احساس فراموشی می کردم، مکث می کردم و اون موضوع از کتاب را با دور سریع می خوندم. در این تورق­های سریع جاهای خیلی حساس و خیلی فرار کتاب را علامت دار می کردم تا روز قبل از کنکور باز هم یک نگاهی بیندازم.

در طول دوران جمع بندی از کنکور هایی که از خودم گرفته بودم سوالات گلچین شده­ای را مشخص کرده بودم تا هفته آخر این سوالات را مرور کنم و یک بار دیگر حلشان کنم.

روزِ قبل از کنکور ، کنکورهای ریاضی و انسانی برگزار شده بود و طبق پیشنهاد مشاورم قرار نبود من کنکورهای این دو رشته را برای دروس عمومی حل یا تحلیل بکنم فقط میزان سختی و آسونی دروس عمومی اهمیت داشت که این موضوع را تحقیق کردم. متوجه شدم که سوالات ادبیات سخت بوده و در مجموع کنکور نسبت به ۹۸ سخت است. روزِ قبل از کنکور، به طور کامل در خانه بودم، نکات علامت دار و جاهایی از کتاب ­ها که برایم خیلی مهم بود و علامت زده بودم را مرور کردم، خلاصه­ های تک برگ فیزیک و مسائل شیمی را مرور کردم( هر فصل فیزیک تو یه برگ)، و تاریخ ادبیات خواندم و لغات فارسی را مرور سریع کردم. همچنین یک تصویر از فردا در ذهنم ساختم  که مثلا ساعت چند بیدار می شوم تا چند صبحانه می خورم و کی حرکت می ­کنم تا یک نظم و پیش بینی تو ذهنم داشته باشم. ساعت ۸ شب درس­ ها را جمع کردم، پدرومادر و دوتا برادر کوچک­ترم به منزل عمه­ ا م رفتند تا من بتوانم تنها باشم و زودتر بخوابم. ساعت ۱۰ برخلاف شب های دیگر به رختخواب رفتم چند ساعت بعد خوابم برد ولی تا صبح خواب عمیقی نداشتم.

برای آگاهی از شرایط ثبت نام در آزمون های برنامه ای کانون فرم موجود را تکمیل کنید. ( کلیک کنید )