پاسخ به سوالات یازدهمی‌ها در جلسه ویژه یازدهمی ها

من الان پیش ثبت نام سال بعد را انجام دادم، برای تابستان جداگانه ثبت نام می‌کنیم؟ خیر، از هر زمان که ثبت نام کنید، تا آخرین آزمون را به طور پیوسته ثبت نام کرده اید

پاسخ به سوالات یازدهمی‌ها در جلسه ویژه یازدهمی ها


پاسخ به سوالات یازدهمی ها در جلسه ویژه یازدهمی ها( یازدهمی هایی که مهرماه به مقطع دوازدهم می روند)


1-من الان پیش ثبت نام سال بعد را انجام دادم، برای تابستان جداگانه ثبت نام می‌کنیم؟ 

خیر، از هر زمان که ثبت نام کنید، تا آخرین آزمون را به طور پیوسته ثبت نام کرده اید و اگر پیش ثبت نام کرده اید که از آزمون های تابستان تا آخر سال تحصیلی را می‌توانید شرکت کنید.


2- ازمون‌های تابستان از چه زمانی شروع می‌شود؟ ازمون‌های تابستان بصورت حضوری برگزار می‌شود؟ پاسخنامه کاغذی به نمایندگی‌هاارسال می‌شود ؟

اولین آزمون تابستان آزمون 18 تیر می‌باشد و تا برطرف شدن کامل بیماری کرونا و عادی شدن شرایط آزمون به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

برای دریافت دفترچه چاپ شده با نمایندگی خود هماهنگ کنید و درصورتی که در دریافت دفترچه به مشکلی برخوردید با بازرس شهرتان در تهران با شماره تماس 0216463 واحد شهرستان ها تماس بگیرید.


3-آزمون هدیه ۲9 خرداد برای یازدهمی ها از کدام قسمت امتحان گرفته میشود؟

آزمون 29 خرداد یک آزمون جامع هدیه و مخصوص کنکوری هاست که دانش آموزان یازدهمی که برای سال بعد ثبت نام کرده اند می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری اعلام شده در سایت، در این آزمون ثبت نام کرده و به صورت رایگان در این آزمون شرکت کنند و  به سوالات پایه دهم و یازدهم این آزمون پاسخ دهند و کارنامه مقایسه ای دریافت کنند. زمان و نحوه ثبت نام آزمون هدیه 29 خرداد در سایت اطلاع رسانی خواهد شد.


4-حذفیات آموزش و  پرورش تاثیری بر  روی بودجه بندی آزمون دارد؟

حذفیات آموزش و پرورش در مباحث آزمون اعمال شده است.


5-در آزمون‌های جامع برای یازدهمی‌ها، سوالاتی را که می توانند پاسخ دهند را جدا می‌کنید؟

آزمون های جامع مربوط به کنکوری هاست و آزمون های شبیه ساز به کنکور است. اما کانون این امکان را برای دانش اموزان یازدهم فراهم آورده تا بتوانند مانند کنکوری ها در این آزمون ها شرکت کنند و وضعیت مطالعاتی و دانش خود را در دروس پایه محک بزنند و کارنامه معادل و مقایسه ای دریافت کنند.


6-چرا کتاب هایی که سفارش میدیم به دستمان نمیرسد یا خیلی دیر می‌رسد؟

لطفا جهت پیگیری و اطلاع از زمان ارسال کتاب با شماره سفارش به  تلفن  62978451 کانون بوک تماس بگیرید.


7-برای تراز های برتر تخفیفی در نظر گرفته می شود؟  تراز من بالای ۷۰۰۰ هست، چطور می توانم پشتیبان ویژه رایگان بگیرم؟

برای ترازهای برتر تخفیفی در نظر گرفته نشده است و دانش آموزان با میانگین تراز بالای7500 به صورت رایگان پشتیبان ویژه دریافت می‌کنند.


8-برای شرکت رایگان در آزمون‌های  جامع برای یازدهمی ها باید چیکار کنیم؟

درصورت ثبت نام آزمون های سال آینده می‌توانید در آزمون های جامع کنکوری شرکت کنید.


9-برنامه راهبردی کاغذی الان اماده شده؟ میتوانیم از نمایندگی بگیریم؟

برنامه راهبردی سال آینده بر روی سایت قرار گرفته است و به زودی چاپ و منتشر می‌شود.برنامه راهبردی تابستان چاپ شده در اختیار نمایندگی ها قرار گرفته است.


10-اینترنتی میشه ثبت نام کرد؟

جهت ثبت نام اینترنتی به لینک : https://www.kanoon.ir/Article/271124 مراجعه کنید.


11-من نمی دونم نمایندگی ام کجاست؟چون خودم تو روستا هستم .

 شماره تلفن و آدرس نمایندگی ها را در لینک https://www.kanoon.ir/City/Agencies مشاهده نمایید.


12-کتاب زرد فقط مخصوص درس های عمومی می‌شود؟

 خیر کتاب های زرد برای درس های اختصاصی و عمومی به صورت جداگانه موجود می باشد.

برای مشاهده کتاب های کانون به سایت کانون بوک http://https://www.kanoonbook.ir مراجعه کنید.


13-کتاب هایی که بعد از ثبت‌نام دریافت میکنم، شامل چه کتاب هایی هستند؟

نگاه به گذشته و آینده و جمع‌بندی کل مطالب پایه‌های دهم و یازدهم که نیمی از کنکور را تشکیل می‌دهد، بزرگترین ویژگی  برنامه‌ی تابستان کانون است که موجب سبقت و پیشرفت شما خواهد شد،  بنابراین  انتخاب صحیح منابع در تابستان نقش بسیار موثری را در موفقیت و پیشرفت شما  دارد.

از جمله منابع مفید در تابستان :

  • 1-دفتر برنامه ریزی: اصلی ترین ابزار مطالعاتی و مدیریتی برای شما محسوب می شود.

  • 2-کتاب تابستان و کتاب‌های آبی: پس از مطالعه‌ی کتاب درسی و اشراف کامل بر مطالب آن، درسنامه‌های کتاب‌های آبی را خوانده و مطالب تکمیلی و نکات را برای خود یادداشت کنند، سپس به کمک تست‌های شناسنامه‌دار کتاب آبی یادگیری ناقص خود را به یادگیری کامل تبدیل کنند.

3- جمع بندی زرد پایه:برای مطالعه دروس عمومی و اختصاصی پایه دهم و یازدهم

4- کتاب خودآموزی: هدف اصلی هر آزمون، یادگیری و پیدا کردن نقاط قوت و ضعف است که می توانید برای این منظور از کتاب خوداموزی استفاد کنید.وقتی هنگام آزمون به سؤالی برمی‌خورید که قادر به پاسخ‌گویی به آن نیستید کنار آن سؤال علامت بگذارید و بعد در کتاب خودآموزی بنویسید و یاد بگیرید.


14-در تابستان برای کنکوری های1401 به غیر از آزمون  های اصلی بقیه  آزمون ها اجباریه یا اختیاری؟

 شرکت در آزمون های اصلی برنامه راهبردی اجباری و عدم شرکت در آن ها غیبت محسوب می شود. 

 شرکت در سایر آزمون ها مثل آزمون های هدیه و برنامه های ویژه اختیاری و پیشنهاد کانون برای دانش آموزان با انگیزه، سخت کوش و دانش آموزان برتری است که می خواهند در ازمون های بیشتری شرکت کنند و وضعیت خود را بهتر بسنجند.


15- آزمون‌های جامع تاثیری در میانگین تراز یازدهمی ها دارد؟ کسانی که امتحاناتشان دیرتر تموم می شود، باید چیکار کنند؟

 شرکت در آزمون های جامع در میانگین تراز تابستان  و طول سال و یازدهمی ها تاثیر ندارد.

دانش آموزانی که امتحانات پایان سال ایشان هنوز تمام نشده است، می توانند ثبت نام کنند و آزمون ها برایشان فعال باقی می‌ماند و در فرصت های  مابین آزمون ها، در این آزمون ها شرکت کنند. 

بقیه آزمون ها را نیز طبق برنامه و در زمان خود شرکت کنید.


16- درمورد شرایط پذیرش بورسیه  توضیح بدید ؟ آیا ازمون های تابستان برای دانش اموزان بورسیه رایگان است؟ برای دانش اموزای بورسیه ضروریه که مراجعه کنیم برای سال بعد؟ برای تمدید بورسیه سال بعد تراز  چگونه باشد؟

سه شرط اصلی پذیرش بورسیه در کانون :

  • 1-معدل بالای 17برای متوسطه اول ودوم

  • 2-تعهد برای عدم غیبت در آزمون ها

  • 3-داشتن مشکل مالی

دو  شرط تمدید بورسیه برای سال بعد:

1-دانش آموزانی که غیبت نداشته باشند 

2- دانش آموزانی که در مدرسه و آزمون پیشرفت داشته باشند،برای نیم سال بعدی و سال های بعد نیز می توانند به صورت بورسیه ادامه دهندکه قبل از شروع آزمون های سال تحصیلی جدید و درصورتی که شرایط تمدید بورسیه را داشته باشید، به شما اعلام خواهد شد.

برای ثبت نام بورسیه الکترونیکی و به صورت غیرحضوری  به لینک https://www.kanoon.ir/Article/269706مراجعه نمایید.


17- درمورد  آزمون های تابستان و  بخش های اجباری و  اختیاری توضیح دهید؟ آیا در تابستان هم آزمون های سال پیش دوره هست و هم سال جدید؟ در تابستان باید دو درس از دوازدهم را هم بخوانیم؟

برنامه  تابستان دارای دو بخش  اجباری و انتخابی می‌باشد. 

-بخش اجباری یا دفترچه مشترک (دروس دهم و یازدهم):

 دروس عمومی و اختصاصی دهم و یازدهم که مربوط به درس های سال قبل( نگاه به کذشته) است که دفترچه مشترک محسوب می شود و مطالعه و پاسخ به این دروس اجباری است.

 یکی از منابع مطالعاتی کتاب زرد عمومی است؛ در هر آزمون از یک درس دهم و یک درس  یازدهم که در برنامه با رنگ مجزا نشان داده شده است، 10 سوال طراحی جدید و 10 سوال از  کتاب زرد(دهم و یازدهم) مطرح می شود. 

-بخش انتخابی( دفترچه غیرمشترک): اختصاصی های سال آینده( پایه دوازدهم)

دروس انتخابی مربوط به پیش خوانی حدود 30% ابتدای کتاب های درسی، از دروس اختصاصی سال آینده( نگاه به آینده) است و پاسخ به این دروس انتخابی است. 

 از بین این دروس(دروس اختصاصی دوازدهم) می توانید حداقل یک یا دو  درس را برای پیش خوانی انتخاب کنید.

 در بخش انتخابی در هر آزمون،‌ یک یا دو درس  با رنگ مجزا مشخص شده است و   مربوط به سوال های اشنا ( گواه) است که 10 سوال آشنا مربوط به سوالات شناسنامه دار  از کتاب آبی یا سوال های استاندارد کنکور و یا آزمون های سال قبل کانون از کتاب آبی مطرح می شود که می توانید میزان تسلط خود را با سوال های طراحی شده مقایسه کنید.

توجه کنید دفترچه مشترک و غیر مشترک رتبه و تراز جداگانه دارد. در دفترچه غیر مشترک یا انتخابی (نگاه به آینده) هر درسی را که پاسخ دهید رتبه و تراز می گیرید . در قسمت اجباری برای همه درس ها رتبه و تراز دریافت می کنید.


18- در تابستان برای دهم و یازدهم چطور برنامه ریزی کنیم؟ یعنی یک هفته  دهم و هفته بعد  یازدهم  را مطالعه کنیم و یا با هم مطالعه کنیم؟  دوازدهم را هم بخوانیم؟

بهتر است متعادل درس ها را بخوانید؛ یک روز را به یک درس اختصاص ندهید و یا اینکه یک هفته را برای یک پایه و یک هفته را برای پایه دیگر نیز قرار ندهید . به اصطلاح حالت بقچه ای درس نخوانید، اولویت بندی کنید و قسمت های مهم را از غیر مهم جدا و مطالعه کنید.  حتما از دفتر برنامه ریزی برای افزایش ساعت مطالعه و تعادل در مطالعه، شناخت نقاط قوت و ضعف و هدفگذاری برای مطالعه هفته بعد استفاده کنید.

اگر در آزمون های تابستان شرکت کرده اید،  سعی کنید از برنامه جدا نشوید:

در تابستان برای  خواندن دروس عمومی و اختصاصی  تابستان دهم و یازدهم   اجباری و مطالعه دروس اختصاصی دوازدهم انتخابی است (حدودا 30% ابتدای کتاب های اختصاصی دوازدهم) . 

 پایه ها را مطابق با برنامه پیش بروید و در اختصاصی دوازدهم یک یا دو درس را برای پیش خوانی انتخاب کنید.


19-کتاب زرد با کتاب جمع بندی دهم و یازدهم چه فرقی میکنند؟ کتاب جمع بندی دارای سوال های تشریحی هم هست ؟ یا فقط تست هستش؟برای شرکت در شش آزمون سکوی صفر باید حتما کتاب جمع بندی رو تهیه کنیم؟  دقیقا کدام کتاب زرد منظور هست؟

 کتاب زرد  شامل تست های کنکور می باشد و  تست‌های مربوط به پایه‌ی دهم و یازدهم در آن تفکیک شده است. 

 کتاب زرد عمومی مجموعه‌ی کاملی از سوالات عمومی پایه و اختصاصی است که می‌توانید در بازه‌های زمانی مختلف دوران جمع‌بندی و در شش سکوی صفر و نیز سکوهای مقایسه ای در برنامه راهبردی آزمون ها از آن استفاده کنید و با تیپ سوال‌های پرتکرار آشنا شوید و به خوبی می‌توانید خودتان را هر چه بهتر برای شرایط مختلف کنکور آماده کنید.

برای آزمون های تابستان کتاب جمع بندی زرد پایه ( دهم و یازدهم) برای مطالعه دروس عمومی و اختصاصی پایه دهم و یازدهم و برای شرکت در آزمون های جامع کنکوری ها کتاب زرد 12 دوره کنکور(اختصاصی و عمومی) مورد نیاز است.


20- من در درس های عمومی مشکل دارم، برای تقویتدروس عمومی، چه کاری انجام دهم؟ در درس های فیزیک و ریاضی هم ضعیف هستم، چطور پیشرفت کنم؟

در تابستان،دروس عمومی دهم و یازدهم را طبق برنامه مطالعه کنید.

 تابستان فرصت بسیار خوبی برای مطالعه دروس پایه  عمومی و اختصاصی است. 

از کتاب آبی و کتاب زرد برای جمع بندی و آزمون گرفتن و کشف اشکالات خود استفاده کنید.

روش مطالعه به‌طور کلی، انفرادی و اختصاصی است. هر فردی برای خود، روشی خاص دارد ولی آنچه مهم است، برای مطالعه در تمام دروس باید به این موارد توجه کنید:


 1- اول اینکه نحوه یادگیری خود در درس‌هایي  که موفق‌تر بوده‌اید و بهترین نمره‌ها را کسب کرده‌اید، کشف کنید و بشناسید. همان روش را برای دیگر درس‌ها امتحان کنید و نتیجه‌ی مثبت آن را مشاهده نماييد، خودتان را با روش مطالعه‌ای که به‌طور اتفاقی انتخاب كرده‌ايد، محدود نکنید، روشی را انتخاب کنید که در آن، بیش‌ترین کارایی را داشته باشید.

2-مطالعه، یادگیری و تسلط بسیار مهم است. ابتدا درس و مبحث را خوب یاد بگیرید و تمرین های کتاب درسی را تمرین کنید و بعد برای تسلط و کشف اشتباهات و بی دقتی های خود و نکات مهم به سراغ تست بروید.

 در مطالعه و تست زدن، اشتباهات و نکات مهم را نشان دار کنید  و طبقه بندی کنید و در هر مطالعه به سراغ آن ها بروید. تمرین کردن و تکرار بسیار مهم است. دوره و مرور مطالب یادداشت شده که اطّلاعات از حافظه‌ي کوتاه ‌مدّت به حافظه‌ي بلند مدّت منتقل شود.

3- برای مطالعه روش های مطالعه برترها و یا قهرمانان پیشرفت در هر درس به کلکسیون روش های مطالعه در سایت کانون مراجعه کنید، آن ها را مطالعه کنید  و با توجه به روش مطالعاتی خودتان  و  برترها و قهرمانان پیشرفت در سال‌های گذشته،  روش موثر و کاربردی مخصوص به خود را کشف کنید.