چگونه در نوروز هم تفریح کنیم و هم درس بخوانیم؟

در این روزهای پایانی سال، چشم‌ها در انتظار آغاز سال جدید است. نوروز در راه است و باید به استقبالش برویم. روزهایی برای استراحت و تفریح در پیش ماست.

چگونه در نوروز هم تفریح کنیم و هم درس بخوانیم؟

در این روزهای پایانی سال، چشم‌ها در انتظار آغاز سال جدید است. نوروز در راه است و باید به استقبالش برویم. روزهایی برای استراحت و تفریح در پیش ماست. اگرچه شاید نتوانیم به دلیل ویروس کرونا، همچون سالیان قبل در فکر مسافرت و دید و بازدیدهای نوروزی باشیم، اما می‌توانیم در کنار خانواده‌ی خود لحظات مفرح و شادی را داشته باشیم. اکنون یک سؤال مهم برای دانش‌آموزان سخت‌کوش وجود دارد: چگونه در نوروز هم تفریح کنیم و هم درس بخوانیم؟

پاسخ به این سؤال خیلی ساده است. فقط کافی است برای تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی کنید. تکمیل تابلوی نوروزی به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که دقیقاً در تعطیلات نوروز به چند ساعت مطالعه نیاز دارید و چه کارهایی باید انجام بدهید. این دو کار را هم حتماً در برنامه‌تان بگذارید:

1- کتاب نوروز را حتماً تمرین کنید. با کتاب نوروز به روش بازیابی یک بار درس‌ها را دوره خواهید کرد.

2- در سه آزمون 7 و 14 و 20 فروردین شرکت کنید. با این 3 آزمون تمام دانشی که در 6 ماه تحصیلی یاد گرفتید، بازیابی خواهد شد. یادتان باشد آزمون دادن خودش بهترین ابزار یادگیری است.