رشد حضور بورسیه‌ها در آزمون 20 فروردین 1400

نوزدهمین آزمون برنامه‌ای سال تحصیلی 1400-1399 در روز جمعه 20 فروردین در حالی برگزار شد که حضور بورسیه‌های بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در آن با رشد 3 درصدی نسبت به آزمون قبل همراه بود.

رشد حضور بورسیه‌ها در آزمون 20 فروردین 1400

نوزدهمین آزمون برنامه‌ای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در روز جمعه ۲۰ فروردین در حالی برگزار شد که حضور بورسیه‌های بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در آن با رشد ۳ درصدی نسبت به آزمون قبل همراه بود.


مسئول بورسیه با اعلام این خبر گفت: از ۸۶,۶۴۴ بورسیه متقاضی شرکت در آزمون ۲۰ فروردین ۱۴۰۰، تعداد ۵۵۰۴۶ دانش‌آموز معادل ۶۴درصد در این آزمون حضور داشتند؛ این در حالی است که در نخستین آزمون امسال که ۷ فروردین برگزار شد، حضور ۶۱درصدی از بورسیه‌ها به ثبت رسیده بود.

وی افزود: تعداد ۱۲,۵۵۶ بورسیه حضور یافته در آزمون روز جمعه، از میان دانش‌آموزانی بودند که به‌صورت الکترونیکی ثبت‌‌نام شده‌اند؛ همچنین از ۲۰۴,۵۴۵ دانش‌آموز غیربورسیه در رقابت با بورسیه‌ها، تعداد ۱۵۵,۸۹۷ نفر در این آزمون شرکت کردند.

تازه‌گل آقچه‌لی در ادامه با اشاره به حضور بورسیه‌های روستایی در آزمون یادشده اظهار داشت: از میان ۲۶,۳۰۱ بورسیه روستایی، تعداد ۱۶,۰۱۳ دانش‌آموز معادل ۶۱ درصد آنان در این آزمون حضور داشتند که با رشد حضور ۲ درصدی نسبت به آزمون قبل همراه بوده است.

وی با بیان اینکه در آزمون روز جمعه، بورسیه‌های ۳۱۲ نمایندگی حضور بالای ۷۰ درصد داشتند، تصریح کرد: در این میان، بورسیه‌های ۱۳ نمایندگی حضور ۱۰۰درصد، ۸۵ نمایندگی حضور بالای ۹۰ درصد و بورسیه‌های ۲۱۴ نمایندگی حضور ۷۰ تا ۹۰ درصد را داشتند.

وی خاطرنشان کرد: بورسیه‌‌های ۲۷۲ نمایندگی بنیاد قلم‌چی درصد حضور بالاتری نسبت به دانش‌آموزان غیربورسیه همان شهرها و ۱۵ نمایندگی حضور برابر را به ثبت رساندند.

آقچه‌لی در پایان با اشاره به ۱۳ نمایندگی که ۱۰۰درصد بورسیه‌هایشان در آزمون آنلاین ۲۰ فروردین شرکت کرده بودند، یادآور شد: همه بورسیه‌های تهران(سرای دانش)، کوار، خداآفرین، هندیجان(پسران)، سیلوانا، فلارد، محمدیه(پسران)، حاجی‌آباد، شهربابک(دختران)، الوند(پسران)، عشق‌آباد، کوهنانی و بهار در این آزمون حضور یافتند.

منبع :