مدرسه بنیاد قلم‌چی در روستای پنبه‌زاری چنارستان افتتاح شد

دبستان 2 کلاسه بنیاد قلم‌چی در روستای پنبه‌زاری چنارستان شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.

مدرسه بنیاد قلم‌چی در روستای پنبه‌زاری چنارستان افتتاح شد

دبستان ۲ کلاسه بنیاد قلم‌چی در روستای پنبه‌زاری چنارستان شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.


مدرسه روستای پنبه‌زاری چنارستان، با زیربنای ۱۳۸ مترمربع فضای آموزشی شامل ۲ کلاس درس با ظرفیت میزبانی سالانه ۶۰ دانش‌آموز است که توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) ساخته و یک کلاس درس آن نیز هوشمندسازی شده است.

علی رستخیز معاون برنامه‌ریزی و مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه‌ و ‌بویراحمد در گفت‌وگویی بیان کرد: پنبه‌زاری از روستاهای مهاجر‌پذیر با جمعیت بالاست و بدلیل اینکه بنای قبلی برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بلااستفاده بود، مدرسه جدید جایگزین آن شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۲ دانش‌آموز در این مدرسه به تحصیل می‌پردازند، گفت: فضای استاندارد و مناسب این مدرسه و مجهز بودن آن به ابزار فناورانه قطعا در روحیه دانش‌آموزان و موفقیت آنان تاثیرگذار خواهد بود ضمن اینکه تاکید ما به دانش‌آموزانی که در مدارس خیرساز مشغول به تحصیل هستند، حفظ و نگهداری مدرسه به نحوی که برای نسل‌های آتی نیز قابل استفاده باشد، است.

آئین افتتاح مدرسه روستای پنبه‌زاری چنارستان که پنجاه و ششمین مدرسه اهدایی بنیاد قلم‌چی به دانش‌آموزان استان کهگیلویه و بویراحمد است، روز یکشنبه ۲۲ فروردین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز و معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد، تنی چند از مسئولان محلی از جمله مسئول نمایندگی بنیاد قلم چی شهرستان یاسوج و همکاران تهران، برگزار و به هر یک از دانش‌آموزان از سوی بنیاد قلم‌چی کیف، پکیج لوازم‌التحریر و توپ ورزشی اهدا شد.


با احتساب این پروژه‌ تاکنون، ۲۳۳ مدرسه (۱۷۴ مدرسه روستایی و ۵۹ مدرسه شهری) شامل ۸۴۵ کلاس درس که توسط بنیاد قلم‌چی ساخته یا تکمیل شده، افتتاح و به دانش‌آموزان روستاها و شهرها تقدیم شده است.

منبع :