تعداد مدارس بنیاد قلم چی در کهگیلویه و بویراحمد به 55 رسید

دبستان 2 کلاسه بنیاد قلم‌چی در روستای بعثت‌عزیزی از توابع شهر سرفاریاب شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و به دانش‌آموزان اهدا شد.

تعداد مدارس بنیاد قلم چی در کهگیلویه و بویراحمد به 55 رسید

دبستان ۲ کلاسه بنیاد قلم‌چی در روستای بعثت‌عزیزی از توابع شهر سرفاریاب شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و به دانش‌آموزان اهدا شد.


مدرسه روستای بعثت‌عزیزی، پنجاه و پنجمین مدرسه اهدایی به دانش‌آموزان استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) است که با زیربنای ۱۳۸ مترمربع فضای آموزشی شامل ۲ کلاس درس با ظرفیت میزبانی سالانه ۶۰ دانش‌آموز است.

گفتنی است یک کلاس درس این دبستان نیز توسط بنیاد قلم‌چی هوشمندسازی شده است.

صدراله آزاد مسئول آموزش و پرورش سرفاریاب روز شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ در گفت‌وگویی با ابراز خرسندی اظهار داشت: بعثت‌عزیزی روستایی است که مردمان آن  عشایر و تلاشگر هستند و با توجه به اینکه جمعیت دانش‌آموزی آن رو به افزایش است، برای زیرساخت‌های آموزشی مانند مدرسه نیاز مبرم به حمایت خیرین دارد که با ساخت مدرسه جدید بخشی از این نیاز مرتفع شده است.

وی که پیگیر ساخت این مدرسه بوده است، گفت: بنای مدرسه قبلی این روستا بسیار فرسوده و غیرقابل استفاده بود طوری که دانش‌آموزان در یک ساختمان استیجاری مشغول به تحصیل بودند؛ مدرسه جدید دانش‌آموزان پیش‌دبستانی تا پایه هفتم این روستا و ۴ روستای هم‌جوار را پوشش می‌دهد.

مراسم افتتاح مدرسه بنیاد قلم‌چی روستای بعثت‌عزیزی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز و معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد، تنی چند از مسئولان محلی از جمله مسئول نمایندگی بنیاد قلم چی شهرستان چرام و همکاران تهران، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و به هر یک از دانش‌آموزان از سوی بنیاد قلم‌چی کیف، پکیج لوازم‌التحریر و توپ ورزشی اهدا شد.

با احتساب این پروژه‌ تاکنون، ۲۳۲ مدرسه (۱۷۳ مدرسه روستایی و ۵۹ مدرسه شهری) شامل ۸۴۳ کلاس درس که توسط بنیاد قلم‌چی ساخته یا تکمیل شده، افتتاح و به دانش‌آموزان روستاها و شهرها تقدیم شده است.
منبع :