برنامه راهبردی برای 4 رشته حذفی کنکور 1400 هنرستان

ثبت نام از 30 خرداد تا 6 تیر 1400 انجام می‌گیرد و تاریخ برگزاری کنکور 22 مرداد 1400 است، دقت کنید ثبت نام برای تمام رشته‌های هنرستانی (چه کنکوری چه معدلی) در همین بازة زمانی انجام می‌شود.

برنامه راهبردی برای 4 رشته حذفی کنکور 1400 هنرستان

برنامه راهبردی برای 4 رشته حذفی کنکور 1400 هنرستان


ثبت نام از 30 خرداد تا 6 تیر 1400 انجام می‌گیرد و تاریخ برگزاری کنکور 22 مرداد 1400 است، دقت کنید ثبت نام برای تمام رشته‌های هنرستانی (چه کنکوری چه معدلی) در همین بازه زمانی انجام می‌شود.

طبق اعلام سازمان سنجش 4 رشته معماری، گرافیک، تاسیسات مکانیکی و صنایع غذایی به رشته‌هایی پیوستند که پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی (معدل) صورت می‌گیرد.

ممکن است برای این هنرجویان و یا داوطلبانی که در سایر رشته‌ها آزمون می‌دهند ابهاماتی پیش آمده باشد. از جمله:

1) ما تاکنون برای کنکور خوانده‌ایم و برنامه‌های ما بر این اساس بود. حال چگونه مطالعه کنیم؟

2) ما درس‌های دهم و یازدهم را هم خوانده‌ایم. این درس‌ها چه کمکی برای امتحانات دوازدهم خواهند کرد؟

3)  با حذف کنکور، شرکت در آزمون‌های کانون چه کمکی به ما می‌کند و کانون چه برنامه‌ای برای ما دارد؟

4) آیا در امتیازدهی کلی معدل دوازدهم ضریب بالاتری خواهد داشت؟

و پرسش‌هایی از این دست.

آنچه که مهم است:

1) امتحانات: امتحانات هنرستان‌ها طبق روال عادی تعریف شده در مدارس شما در تمامی رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش برگزار می‌شود و تا کنون تغییری اعلام نشده است.

2) مهم تسلط شما بر درس‌هاست:  اگر به مصاحبه و وضعیت تحصیلی رتبه‌های برتر هنرستان در کنکور سال‌های 98 و 99 نگاهی بیندازید درخواهید یافت که معدل تقریباً همه آن‌ها در هر 3 سال هنرستان حدود 20 بود.

یعنی هرکس متناسب با میزان تسلط خود، صندلی دانشگاه‌های معتبر را اشغال می‌کند این قاعده در ذات خود درست است و شیوه پذیرش برای داوطلبی که مسلط‌تر است چندان تفاوتی ندارد. بنابراین طبق روال عادی به مطالعه خود در دوازدهم ادامه دهید.

3) اهمیت آزمون‌های کانون بیشتر از قبل:  اشتباهی که برخی از داوطلبان آزمونی ممکن است مرتکب ‌شوند این است که تصور ‌کنند، آزمون‌ها فقط مهارت تست زنی را افزایش می‌دهند و کاربرد زیادی در امتحانات مدرسه یا امتحانات نهایی ندارد.

برای پاسخ باید گفت برعکس، شرکت در آزمون در درجه اول، تسلط علمی شما را افزایش می‌دهد، در درجه دوم، نکات پنهان آموخته‌هایتان را برای شما آشکار می‌سازد، در درجه سوم هر تست آزمون بدون در نظر گرفتن گزینه‌ها خود به خود یک سوال تشریحی یا امتحانی است. طبق آمار، درمی‌یابیم که داوطلبان برتر کنکور عمدتا از دبستان تا دوازدهم در آزمون‌ها شرکت داشته‌اند.

4) همسوئی نمره در کارنامه آزمون و نمره در امتحانات مدرسه:  اگر به کارنامه آزمون‌ها دقت کنید داوطلبانی که رتبه بالاتر دارند، نمره مدرسه آن‌ها نیز بالاتر است. بنابراین آزمون اهمیت بیشتری برای شما خواهد داشت.

5)احتمالات: این احتمال وجود دارد که دانشگاه‌های خاص و برتر شرط‌های دیگری برای پذیرش علاوه بر معدل مدرسه بگذارند.مثلاً آزمونی خاص (چه تئوری چه عملی) بگیرند و یا مثلاً ضریب نمره درس‌های خاص و مهم را بالاتر بگیرند و معدل دیگری براساس ریز نمرات درس‌ها به عنوان شرط پذیرش محاسبه کنند و مانند این‌ها. البته همه این‌ها احتمالات است.

همة این موارد جدی‌تر گرفتن آزمون‌ها و اجرای برنامه‌های کانون را برایتان اثبات می‌کند، در هر حال مبنای مطالعه شما از اکنون، درس‌های دوازدهم است.

برنامه راهبردی دوران طلایی نوروز (آزمون‌های 7 و 20 فروردین)

در آزمون 7 فروردین (که فقط شامل مباحث دهم  و یازدهم بود)، مباحث نیم‌سال اول دوازدهم (چه عمومی و چه اختصاصی) را به برنامه راهبردی این 4 رشته افزودیم که پاسخ به این سوالات اجباری است اما پاسخ به سوالات دهم و یازدهم اختیاری می‌باشد.

محتوای برنامه آزمون 20 فروردین تغییری ندارد و شما کل مباحث دوازدهم را از ابتدای کتاب درسی تاکنون آزمون خواهید داد.

برای دریافت برنامه با کیفیت بیشتر لطفا فایل ضمیمه را دانلود کنید.

محمدجعفرمفتاح

مدیر علمی دوازدهم هنرستان کانون