آغاز مرحله‌دوم اهدا‌کتاب به کتابخانه‌‌های کمیته‌امداد در سال99

بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) برای دومین مرحله در سالجاری، به 146 کتابخانه کمیته امداد در کشور کتاب‌های آموزشی اهدا می‌کند.

آغاز مرحله‌دوم اهدا‌کتاب به کتابخانه‌‌های کمیته‌امداد در سال99

بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) برای دومین مرحله در سالجاری، به ۱۴۶ کتابخانه کمیته امداد در کشور کتاب‌های آموزشی اهدا می کند.


رمضانعلی محسنی مسئول نظارت بر ساخت و تجهیز کتابخانه ها با بیان اینکه پروژه از روز شنبه ۱۸ بهمن ۹۹ آغاز شده است، گفت: تاکنون تعداد ۳۰۱۷ جلد کتاب به کتابخانه‌های ۱۳۷ مرکز کمیته امداد در ۱۱۶ شهر که انتخاب کتاب ها را انجام داده اند، از سوی بنیاد قلم‌چی ارسال شده است.

وی یادآور شد: کتاب‌ها با همراهی مسئولان نمایندگی های بنیاد قلم‌چی در شهرها به مراکز کمیته امداد اهدا می شود.

به گفته حمید سرشار مسئول تامین کتاب‌های اهدایی، انتخاب کتاب‌ها برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی توسط مسئولان کتابخانه‌ها انجام و برای هر کتابخانه اعتبار ۱۵ تا ۲۰ میلیون ریال بر اساس تعداد اعضا و ظرفیت کتابخانه ها در نظر گرفته شده و تاکنون برای اجرای این پروژه ۲ میلیارد و ۲۳۸ میلیون ریال اختصاص یافته است.

شایان ذکر است این اقدام بهره‌مندی سالانه بیش از ۲۰,۰۰۰ دانش‌آموز تحت‌پوشش کمیته امداد از همه مقاطع تحصیلی را از کتاب‌های آموزشی در پی دارد؛ در بهار امسال نیز، بنیاد قلم‌چی تعداد ۱۰۳۱۸ جلد کتاب به ۱۷۸ کتابخانه در ۱۶۵ شهر اهدا کرد.منبع :