دومین پروژه اهدای کتاب به دانش‌آموزان استان هرمزگان خاتمه یافت

پروژه اهدای کتاب‌های آموزشی توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) به دانش آموزان مستعد استان هرمزگان، که از دوم دی‌ماه 99 آغاز شده بود، با پایان هفته گذشته به اتمام رسید.

دومین پروژه اهدای کتاب به دانش‌آموزان استان هرمزگان خاتمه یافت

پروژه اهدای کتاب های آموزشی توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) به دانش آموزان مستعد استان هرمزگان، که از دوم دی‌ماه ۹۹ آغاز شده بود، با پایان هفته گذشته به اتمام رسید.


در این پروژه تعداد ۹۴۳۰ جلد کتاب با اعتبار ۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال، به دانش‌آموزان پایه‌های نهم، یازدهم و دوازدهم در ۱۸ منطقه آموزشی استان هرمزگان تقدیم شد.

محمد قویدل معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هرمزگان در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: در این پروژه، بیش از ۲۰,۰۰۰ دانش‌آموز از ۳۰۰ مدرسه در مناطق کم‌تر برخوردار که حدود ۶۰درصد آن روستایی است در سال تحصیلی‌جاری خصوصا برای امتحانات پیش‌رو بهره‌مند می‌شوند و کتاب‌ها برای استفاده سایر دانش آموزان در دوره های بعدی با برنامه ریزی مدارس، مورد استفاده آنان قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، کتاب‌ها به منظور غنی‌سازی کتابخانه مدارس ناحیه یک و دو بندرعباس، خمیر، فین و سیاهو، حاجی‌آباد، جاسک، شیبکوه، بندرلنگه، پارسیان، قشم، سیریک، میناب، بشاگرد، رودان، رودخانه، ابوموسی، سندرک و هرمز با همراهی مسئولان نمایندگی‌های بنیاد قلم‌چی در استان هرمزگان اهدا شده است.

شایان ذکر است در پی اجرای موفق نخستین دوره اهدای کتاب در استان هرمزگان(تعداد ۶۵۸۲ جلد کتاب‌) برای دانش‌آموزان کنکوری ۱۰۰ مدرسه، این دومین‌بار در سال‌جاری است که بنیاد قلم‌چی به مدارس این استان کتاب اهدا کرده و این دوره با افزایش ۳ هزارتایی کتاب همراه بوده است.


این گزارش با تصاویر دریافتی از هرمزگان در ساعات آینده تکمیل می شود ...

منبع :