اهدای کتاب هرمزگان در گفتگو با حسام صمیمی و صغری بشیرزاده

بنیاد قلم‌چی پروژه اهدای 9430 جلد کتاب به دانش آموزان مستعد استان هرمزگان را از روز سه‌شنبه 2 دی 99 آغاز کرده است، در همین راستا به گفتگو با مسئولان نمایندگی‌های بندرعباس و میناب پرداختیم.

اهدای کتاب هرمزگان در گفتگو با حسام صمیمی و صغری بشیرزاده

بنیاد قلم‌چی پروژه‌ اهدای ۹۴۳۰ جلد کتاب به دانش آموزان مستعد استان هرمزگان را از روز سه‌شنبه ۲ دی ۹۹ آغاز کرده است، در همین راستا به گفتگو با مسئولان نمایندگی‌های بندرعباس و میناب پرداختیم.


حسام صمیمی مسئول نمایندگی بنیاد قلم‌چی در بندرعباس در گفت و گویی بیان کرد: امسال شاهد موفقیت خوب دانش آموزان این استان در کنکور سراسری و افزایش دو برابری تعداد قبولی ها در رشته هایی همچون پزشکی بودیم که یکی از مهمترین عوامل آن استفاده از منابع آموزشی اهدایی در ابتدای امسال بود؛ در مرحله نخست طوری برنامه ریزی شد که علاوه بر دانش آموزان مستعدی که کتاب ها به آنان اهدا شد در استفاده چرخشی، دیگر دانش آموزان نیز از منابع بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم حتی در مناطقی اهدای کتاب انجام می شود که تاکنون نشده و بسیاری از مناطق، روستایی و کم برخوردار است، تصریح کرد: حضور فعال مسئولان نمایندگی‌ شهرها در چنین پروژه‌هایی، به دلیل بومی بودن، اجرای دقیق منطبق بر نیاز هر منطقه را در پی دارد ضمن اینکه موجب تعامل بیشتر با مراکز آموزشی برای ارائه خدمات کیفی تر در راستای اهداف خیری بنیاد قلم چی و نحوه استفاده بهتر از منابع آموزشی (کتاب ها) می شود.

این در حالی است که صغری بشیرزاده مسئول نمایندگی میناب نیز ضمن حضور فعال در این پروژه بیان کرد: در این استان نیازهای متعددی در حوزه آموزش و منابع آموزشی در میان دانش آموزان خصوصا مناطق کم برخوردار وجود دارد، در همین حال خوشبختانه اجرای پروژه اهدای کتاب در هر دو مرحله با همراهی های مسئولان آموزش و پرورش، توانست بخشی از این نیازهای آموزشی را برای دانش آموزان مرتفع کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال در نتایج کنکور سراسری، میناب رتبه چهارم را در سطح استان بدست آورد، در پی این افتخارآفرینی ها، با اجرای مرحله جدید اهدای کتاب، علاوه بر پایه دوازدهم، دیگر دانش آموزان در پایه های نهم و یازدهم در حال دریافت منابع آموزشی هستند که موجبات افزایش موفقیت ها را فراهم می آورد.

وی با تاکید بر استفاده بهینه از کتاب‌های اهدایی اظهارداشت: دانش‌آموزانی که از این کتاب‌ها استفاده می‌کنند، برای بهره مندی دیگر دانش‌آموزان تلاش خواهند کرد و استفاده صحیح و بهینه از کتاب‌ها در میان آنان نیز فرهنگ‌سازی می شود، تلاش خواهیم کرد برای پیگیری نحوه استفاده منابع توسط این دانش آموزان، در تماس مستمر با یکایک آنان بوده و حتی برای بورسیه دانش آموزان نیز اقدام کنیم.

لازم به یادآوری است پروژه اهدای کتاب به دانش آموزان هرمزگان با حضور مسئولان آموزش و پرورش این استان و حضور فعال و نظارتی رمضانعلی محسنی و صابر فتاحی مسئولان پروژه‌های ساخت و تجهیز مدارس و کتابخانه‌ها با همراهی مسئولان نمایندگی‌های بنیاد قلم‌چی در هرمزگان، روز سه‌شنبه ۲ دی ۹۹ از مدارس شهرستان های بندرعباس و میناب آغاز شده و با همراهی مسئولان نمایندگی‌های سایر شهرها در این استان ادامه دارد.

منبع :