آغاز مرحله دوم اهدای کتاب به دانش‌آموزان استان هرمزگان

بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در پروژه‌ای که از امروز سه‌شنبه 2 دی 1399 آغاز شد، بیش از 9400 جلد کتاب به دانش آموزان استان هرمزگان اهدا می‌کند.

آغاز مرحله دوم اهدای کتاب به دانش‌آموزان استان هرمزگان

بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) در پروژه‌ای که از امروز سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ آغاز شد، بیش از ۹۴۰۰ جلد کتاب به دانش آموزان استان هرمزگان اهدا می کند.


در این پروژه که اعتبار ۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال به آن اختصاص یافته، تعداد ۹۴۳۰ جلد کتاب های آموزشی بنیاد قلم‌چی به دانش‌آموزان پایه‌های نهم، یازدهم و دوازدهم حدود ۳۰۰ مدرسه در ۱۸ منطقه آموزشی کم‌برخوردار استان هرمزگان تقدیم می شود.

این کتاب‌ها به منظور غنی‌سازی کتابخانه مدارس و بهره‌مندی دانش آموزان مناطق کم‌تر برخوردار مدارس ناحیه یک و دو بندرعباس، خمیر، فین و سیاهو، حاجی‌آباد، جاسک، شیبکوه، بندرلنگه، پارسیان، قشم، سیریک، میناب، بشاگرد، رودان، رودخانه، ابوموسی، سندرک و هرمز در حال اهدا است.

سعیده کریمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب در گفت و گویی ضمن ابراز خرسندی اظهار داشت: از سال گذشته موضوع استفاده از کتاب‌های آموزشی همراستا با کتاب های درسی در مدارس را در برنامه قرار دادیم، از این رو امسال شاهد جهش خوبی در تعداد قبولی‌های کنکور و پذیرش در دانشگاه‌های شاخص کشور بوده ایم که تنها دو رتبه دو رقمی از میان آنان و تعدادی از رتبه های برتر دیگر، دانش‌آموزان بنیاد قلم‌چی بوده اند.

شایان ذکر است در پی اجرای موفق نخستین دوره اهدای کتاب در استان هرمزگان، این دومین‌بار در سال‌جاری است که بنیاد قلم‌چی به مدارس این استان کتاب اهدا می‌کند و این دوره با افزایش ۳ هزارتایی کتاب همراه بوده است؛ در پروژه پیشین که در خردادماه اجرا شد، تعداد ۶۵۸۲ جلد کتاب‌ برای بهره‌مندی بالغ بر ۳ هزار دانش آموز پایه دوازدهم به بیش در ۱۰۰ مدرسه از ۲۱ منطقه آموزشی این استان اهدا شد.

پروژه اهدای کتاب به دانش آموزان مستعد استان هرمزگان با حضور مسئولان آموزش و پرورش این استان و حضور فعال و نظارتی رمضانعلی محسنی و صابر فتاحی مسئولان پروژه های ساخت و تجهیز مدارس و کتابخانه ها با همراهی مسئولان نمایندگی‌های بنیاد قلم چی در استان هرمزگان (حسام صمیمی مسئول نمایندگی بندرعباس و صغری بشیرزاده مسئول نمایندگی میناب) آغاز شده است، این پروژه در روزهای آتی با همراهی مسئولان نمایندگی‌های سایر شهرها در این استان ادامه خواهد داشت.منبع :