اهدای کتاب به دانش‌آموزان 168 مدرسه بنیاد قلم‌چی

در آستانه ایام امتحانات، بنیاد قلم‌چی به 17,000 دانش‌آموز از 168 مدرسه در 24 استان کشور، کتاب آموزشی اهدا کرد.

اهدای کتاب به دانش‌آموزان 168 مدرسه بنیاد قلم‌چی

 در آستانه ایام امتحانات، بنیاد قلم‌چی به ۱۷,۰۰۰ دانش‌آموز از ۱۶۸ مدرسه در ۲۴ استان کشور، کتاب آموزشی اهدا کرد.


مریم صدیقی مسئول پیگیری امور تجهیز کتابخانه‌ها گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام امتحانات، برای مرحله اول، در هماهنگی با مسئولان ۱۶۸ مدرسه بنیاد علمی ‌آموزشی قلم‌چی(وقف عام) منطبق بر نیازسنجی‌های انجام شده، کتاب‌های آموزشی برای تجهیز کتابخانه مدارس و استفاده ۱۷,۲۶۰دانش‌آموز این مدارس خصوصا برای ایام امتحانات پیش ‌رو اهدا شد.

حمید سرشار مسئول تامین کتاب‌های اهدایی این پروژه اظهار داشت: کتاب‌های پرتکرار و مجموعه دروس به ۱۳۳ مدرسه مقطع ابتدایی (۱۱۵ مدرسه روستایی و ۱۸ شهری)، ۱۸ مدرسه مقطع متوسطه اول (۳ روستایی و ۱۵ شهری) و ۱۷ مدرسه مقطع متوسطه دوم (۲ روستایی و ۱۵ شهری) اهدا شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۶۱۹۴ جلدکتاب به مدارس مذکور تقدیم شده است تصریح کرد: میانگین کتاب‌‌های اهدایی برای هر کدام از مدارس بنیاد قلم‌چی در مقطع ابتدایی ۳۲ جلد، متوسطه اول ۴۸ و متوسطه دوم ۶۴ جلد در نظر گرفته شده که در مجموع، هزینه‌ ۲۷ میلیارد و ۹۴۱ میلیون ریال را در بر داشته است.

لازم به ذکر است کتاب‌های آموزشی به مدارس بنیاد قلم‌چی در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی، خوزستان‌، سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان اهدا شده است.

بر اساس این گزارش تاکنون، ۲۲۸ مدرسه (۱۶۹ مدرسه روستایی و ۵۹ مدرسه شهری) شامل ۸۳۰ کلاس درس که توسط بنیاد قلم‌چی ساخته یا تکمیل شده، افتتاح و به دانش آموزان روستاها و شهرها تقدیم شده است، در مراحل بعدی، اهدای کتاب به دیگر مدارس بنیاد قلم چی در کشور انجام خواهد شد.

منبع :