اهدای کتاب به 100 کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف‌عام) امروز چهارشنبه 26 آذر 1399، به یکصد کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کتاب‌های آموزشی اهدا کرد.

اهدای کتاب به 100 کتابخانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

بنیاد علمی ‌آموزشی قلم‌چی(وقف‌عام) امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹، به یکصد کتابخانه‌ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کتاب‌های آموزشی اهدا کرد.


مسئول نظارت بر ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها گفت: امسال دومین سال متوالی است که اهدای کتاب به کتابخانه‌های ‌سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران صورت گرفته و در همین راستا امروز به ۱۰۰ کتابخانه، تعداد ۳۹۴۸ جلد کتاب از سوی بنیاد قلم‌چی اهدا شده است؛ سال گذشته نیز از سوی بنیاد قلم‌چی به ۲۶۱ کتابخانه این سازمان تعداد ۷۰۱۹ جلد کتاب‌های آموزشی اهدا شده بود.

رمضانعلی محسنی افزود: در پروژه جدید برای هر کتابخانه بطور میانگین ۳۹ جلد کتاب‌های آموزشی برای استفاده همه مقاطع تحصیلی در نظر گرفته شده که در مجموع، هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال را در بر داشته است.

علی یاوری رئیس واحد ساماندهی کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مصاحبه ای در حاشیه این مراسم، ضمن ابراز خرسندی اظهار داشت: از میان یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر اعضای کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بیشترین تعداد، دانش‌آموزان خصوصا از مقطع کنکور هستند؛ همچنین ۷۰ درصد منابع کمک آموزشی کتابخانه‌ها را کتاب های بنیاد قلم‌چی تشکیل می‌دهد که همواره بیشترین استقبال و درخواست از سوی دانش‌آموزان (چیزی حدود ۶۰درصد)، نسبت به این کتاب‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت غنی‌سازی کتابخانه‌ها با مناطق کم‌برخوردار است، تصریح کرد: با نزدیک شدن به ایام امتحانات مدارس، سعی‌مان بر این است سریع‌تر فهرست‌نویسی کتاب‌های اهدایی انجام شود تا دانش‌آموزان بتوانند در این ایام استفاده لازم از کتاب‌ها را داشته باشند.

لازم به ذکر است اهدای کتاب‌ها با حضور کتابداران در ساختمان مرکزی بنیاد قلم‌چی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت پذیرفت.منبع :