پنج راهکار مهم برای اولیا در آموزش آنلاین

آموزش در دوران شیوع کووید 19، مانند تمام حیطه‌های دیگر، دستخوش تغییراتی شده است.

پنج راهکار مهم برای اولیا در آموزش آنلاین

آموزش در دوران شیوع کووید 19، مانند تمام حیطه‌های دیگر، دستخوش تغییراتی شده است. فضای جدید و ناشناخته‌ی حاصل از همه‌گیری کرونا، دشواری‌های جدیدی را پیش روی آموزش قرار داده است و تمام متولیان و کاربرانِ خود را درگیر این مشکلات کرده است.

در این میان قصد داریم به اهمیت نقش اجرایی اولیا در آموزش و اقداماتی اشاره کنیم که می‌توانند انجام دهند تا به بهبود این وضعیت منجر شود.

پنج راهکار مهم و اساسی را به اولیا پیشنهاد می‌کنیم تا با اجرای آن‌ها بتوانند نقش مؤثر و روبه‌جلویی را در آموزش فرزندان خود ایفا کنند.

1. محوریت آموزش همچنان با مدرسه است. مبنا و هسته‌ی اصلی آموزش در دوران آموزش آنلاین، کماکان مدرسه است. برنامه‌های آموزشی مدرسه باید در اولویت اولیا برای نظارت و اجرا باشد. فعالیت‌های مکمل را جایگزین برنامه‌ی اصلی نکنید و آن‌ها را در کنار برنامه‌ی مدرسه ادامه دهید.

2. نباید تمرکز از دست برود. سعی کنید فضای استانداردی را برای مطالعه در منزل فراهم کنید تا عوامل بیرونی، تمرکز دانش‌آموز را بر هم نزند. ازدست‌رفتن تمرکز در اتاق شخصی دانش‌آموز خیلی سریع‌تر از کلاس درس اتفاق می‌افتد.

3. به نیازهای جدید آموزش توجه کنید. بستر آموزش آنلاین را که شامل امکانات جدید سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، فراهم کنید.

4. پیوسته با مدرسه در تعامل باشید. به‌دلیل اجرای بخش عمده‌ای از آموزش دانش‌آموزان در خانه، بهتر است ارتباط و تعامل با مدرسه را افزایش دهید؛ پررنگ‌تر از قبل.

5. فرایند موفق را تکرار کنید. در صورت مشاهده‌ی هرگونه اثربخشی آموزش آنلاین و پیشرفت دانش‌آموز، کاری کنید که این چرخه تکرار شود و ادامه یابد.

www.brookings.edu