برنامه‌ی مدرسه و برنامه‌ی شخصی خود را با هم هماهنگ کنید

با شروع رسمی سال تحصیلی، فعالیت‌ها دوباره از سر گرفته می‌شود و شما دانش‌آموزان عزیز، باید با تلاش و کوشش دوچندان، خود را برای یادگیری در وضعیت جدید آماده کنید.

برنامه‌ی مدرسه و برنامه‌ی شخصی خود را با هم هماهنگ کنید

با شروع رسمی سال تحصیلی، فعالیت‌ها دوباره از سر گرفته می‌شود و شما دانش‌آموزان عزیز، باید با تلاش و کوشش دوچندان، خود را برای یادگیری در وضعیت جدید آماده کنید. سال گذشته وضعیت ویژه‌ای در چند ماه پایانی به وجود آمد و توانستید خود را با آن سازگار کنید. این وضعیت تا زمانی که هست، باید بتوانید بهترین استفاده را از آن ببرید. در این دوره، داشتن برنامه، تعیین‌کننده و اساسی است؛ به‌خصوص شما که به‌جز امتحان نهایی، کنکور سراسری را نیز در پیش دارید.

امسال باید بتوانید با استفاده از برنامه‌ی راهبردی، برنامه‌ی مدرسه و برنامه‌ی شخصی خود را با هم هماهنگ کنید و درس‌های سال دهم و یازدهم و دوازدهم را بخوانید، یاد بگیرید و برای حل تست و مسئله، مهارت کافی به دست آورید.

نکته‌ی مهم بعدی این است که خود را برای کلاس‌های آنلاین آماده کنید و تلاش کنید تغییراتی در خود ایجاد کنید که از این کلاس‌ها بیشترین بهره را ببرید تا از کلاس حضوری هم مفیدتر باشد. پیشنهاد من پیش‌خوانی قبل از کلاس است. تلاش کنید حتماً قبل از کلاس، درس معلم را پیش‌خوانی کرده و برای تکمیل یادگیری در کلاس شرکت کنید.

موضوع بعدی شرکت در تمام آزمون‌ها و رسیدن به سرفصل‌های برنامه‌ی راهبردی است و درنهایت، تحلیل و ارزیابی آزمون و یادگیری از آن است. خود را با این وضعیت وفق بدهید و از آن بیشترین بهره را ببرید.

منبع :

مازیار شیروانی مقدم
نويسنده : مازیار شیروانی مقدم